vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 orbita
#65171
Pozdravljeni!

Tele poškodbe nisem zasledil še na forumu. Pri hoji sem si nekako nategnil kito na palcu. Potem sel šel vseeno tečt, pa je nekako šlo, ampak od takrat naprej pa ni nič bolje in krevlam tudi pri hoji. Tečt ne morem. Sedaj počivam 10 dni in ni nobenega napredka. Po telefonu sem se pogovoril z zdravnico in mi je rekla, da se kita zdravi tudi do 2 meseca, veliko se pa ne da narediti (obkladki s kisom ali belo ilovico). Ima kdo kakršnekoli izkušnje na to temo?

Hvala in LP
m.
Uporabniški avatar
 Athena89
#65246
mislim da imam tud js neki podobnega... palec na levi nogi me zdej boli že od zime naprej. bolečine imam pa sicer samo, če palec nekako nagnem nazaj, ali pa ob kakšnih poskokih, kjer se odrivam na sprednjem delu stopala... včasih si palec namažem z neko kremo (mislim daje ketonal), ampak se mi zdi da ne pomaga... nevem kaj bi pomagalo, zato tut mene zanima kakšen nasvet?
 nova
#67748
Tudi jaz imam iste težave. Sprva sem mislila, da je bolečina na nartu, sedaj pa vedno bolj ugotavljam, da je to kita na palcu na nogi.
Ko počivam par dni, bolečina mine, sicer pa se mi ponavlja že več mesecev!
Žal tudi jaz ne vem, kako to pozdraviti.
Najbolj pa me zanima vzrok. Morda so krivi tekaški copati, čeprav so relativno novi in se kar dobro blažijo.

Če sta do sedaj že kaj ugotovila, mi prosim to sporočita.

LP
Nazadnje spremenil nova, dne 08 Jul 2012, 22:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 žure
#67752
Pozdravljeni trpini!
Tudi moja ženkica je staknila nekaj podobnega. Brihtne glave pa s(m)o ugotovile, da se ji je vnela kita nad palcem in sicer zaradi navadnega čevlja oz. salonarja, ki je tako nesrečno skrojen, da ji pri hoji pritiska ravno na kito.
Hladni obkladki, malce mirovanja in menjava čevljev so zadevo uredili.
 zelena
#283435
Živjo, tudi jaz imam podobno težavo. Že vsaj pol leta me boli me palec na desni nogi, oz. noga na blazinici tik pod palcem in palec sam. Boli že če palec malo potegnem navzgor. Še posebej je noro, če poskušam stati na prstih desne noge.
Mi je pa hecno, ker ob teku nimam težav :? .Mogoče ker sem takrat dovolj ogreta? Največji problem je pri hoji po klancu navzdol, če ponesreči stopim bolj na notranjo sprednjo stran noge me tako zaboli, da mi noga trzne na noter in posledično sem si potem tako že dvakrat zvila gleženj. Dvomim, da so krivi čevlji, ker me boli pri vseh na istem mestu pa tudi ko sem bosa. Poskusila sem tudi brez športanja par tednov pa ni bilo drugače. Poškodbe pa ni bilo, no ne da bi vedela. Ima kdo kak nasvet? Res ne bi rada bila v mirovanju v tem vremenu :S
 nova
#283511
Hoj,
pri meni so bili krivi napačni copati. Sedaj si kupujem takšne z asimetričnim zavezovanjem vezalk in bolečine so popolnoma izginile.
LP!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA