vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#118093
Z drugo vajo bodi previden. Jaz sem v fitnesu delal podobno: dvigoval se na prstih z bremenom na ramah :arrow: drugi dan so bile bolečino precej hujše :evil:
Uporabniški avatar
 vizi
#118098
Hec je v tem, da ne razumem izvedbe vaje...Opis se nekako ne sklada s sličico? :roll:
 malina1
#208937
Živjo!

sem nova tukaj, tečem pa že tri leta. Letos sem pristopila intenzivneje, 3-4x tedensko in se je poznalo. Odtekla sem dva polmaratona in en maraton, sedaj pa že planiram novega. Spomladi bom šla na enega, ne vem še kam, ampak trening se je že začel.

Imam eno težavo, pa sem našla to temo in mogoče sodi sem. že par mesecev imam med tekom, včasih pa tudi po njem, bolečine na stopalnem loku. Bolečina je različna, včasih bolj proti peti, drugič bolj proti sprednjem delu, ali pa tudi sredinsko. Bolečina je večkrat za zdržat, včasih pa moram vmes tudi hodit, da neha boleti. Po teku neha bolet, razen po kakšnem dolgem teku, 30km ali več, ko me boli kako uro po teku. Zgleda pa približno takole: včasih začne bolet pri 5 km, pa potem neha čez kakih 10min, pa spet začne čez kako uro in tako naprej. Zadnje čase me boli celotni stopalni lok, se mi zdi, da se je bolečina preslila tudi na notranji del gležnja in ahilovo tetivo. Dogaja se mi, da me ahilova po teku rahlo boli oz. "preskakuje", ko se vzpenjam po stopnicah ali grem v klanec.

Bolečino hladim z perskindolom in ostalimi mažami, pa ne pomaga kaj dosti. Jem tudi tablete z glukozaminom, ampak ne vem, če je to priporočljivo. Tečem okoli 50 km na teden, včasih malo več.
Ima kdo kakšno podobno izkušnjo oz. nasvet kaj bi to lahko bilo in kako naj zdravim? ne bi rada prenehala teči, vsaj ne popolnoma, ker me čez 3 mesece čaka maraton.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#208947
Znaki so nekoliko drugačni, kot so bili pri meni. Pri plantarnem fasciitisu najbolj boli zjutraj, ko vstaneš in so mišice še neogrete. Pozneje, ko stvar postane resna pa seveda boli tudi med hojo. Najbolj važno je, da ugotoviš za kaj gre. In, če je plant.f. boš morala počivat, drugača bo samo še slabše, verjamem pa da je težko :cry:
 malina1
#209015
DuleKTKV napisal/-a:Znaki so nekoliko drugačni, kot so bili pri meni. Pri plantarnem fasciitisu najbolj boli zjutraj, ko vstaneš in so mišice še neogrete. Pozneje, ko stvar postane resna pa seveda boli tudi med hojo. Najbolj važno je, da ugotoviš za kaj gre. In, če je plant.f. boš morala počivat, drugača bo samo še slabše, verjamem pa da je težko :cry:


Glede na simptome dvomim, da gre za fasciitis. Bolj sumim na nategnjeno kito, ali kaj podobnega. Če ugotovim za kaj gre, se lahko lotim tudi zdravljenja.
Ne bi pa rada samo en mesec počivala, potem pa bom šla teč in bo spet isto.
Uporabniški avatar
 Atalanta
#284272
Zanima me, če je kdo dobil blokado v peto in kakšna je bila izkušnja?
Že več kot leto me muči plantarni fasciitis, stanje je zdaj sicer nekoliko boljše in v pravi obutvi hoja še nekako gre, o teku pa lahko samo sanjam. V kratkem imam še ultrazvočni pregled, zdravnica pa je omenjala tudi blokade. :-((
Uporabniški avatar
 Atalanta
#284336
Hvala, dexi27, bom poskusila še enkrat. Lani sem že, pa ni dosti pomagalo, je bilo pa takrat res zelo hudo. Mogoče zdaj kaj prime. Da je to velka j..., mi je pa jasno, ja. :cry:

Fizioterapevt mi je svetoval tale način:
http://www.kttape.com/instructions/plantar-fasciitis/
Priporočaš še kaj drugega?
Hvala!
 MKC
#285039
Pred slabim tednom me je po teku začelo boleti v delu pete.
Kjer se pojavlja bolečina je na spodnji sliki označil z rdečo.
Slika

Med hojo me zaboli, ko stopalo dvignem od tal, ko pa s stopalom stopim dol, pa ne čutim bolečine. Zaboli tudi, če pritisnem na to mesto.
Mi zna kdo povedati zakaj naj bi prišlo do tega? Kako ukrepati? Prenehati s tekom, če želim da se to odpravi ali ni potrebno? Lahko v primeru, da preneham s tekom, kolesarim? V septembru bi namreč rad šel na CE-Logarska.

Hvala in Lp
 MKC
#285088
MKC napisal/-a:Pred slabim tednom me je po teku začelo boleti v delu pete.
Kjer se pojavlja bolečina je na spodnji sliki označil z rdečo.
Slika

Med hojo me zaboli, ko stopalo dvignem od tal, ko pa s stopalom stopim dol, pa ne čutim bolečine. Zaboli tudi, če pritisnem na to mesto.
Mi zna kdo povedati zakaj naj bi prišlo do tega? Kako ukrepati? Prenehati s tekom, če želim da se to odpravi ali ni potrebno? Lahko v primeru, da preneham s tekom, kolesarim? V septembru bi namreč rad šel na CE-Logarska.

Hvala in Lp

:arrow:
Uporabniški avatar
 Misho76
#285092
Zdravo, mislim da gre za težavo z narastiščem Ahilove tetive ... ampak lj, znajdit se je treba npr. preleteti forum v delu Težave in poškodbe, se marsikaj koristnega in že napisanega najde =>
viewtopic.php?f=37&t=8808
Če si znaš pomagati sam, je več kot pol že narejenega :wink: Dobr porihtaj, lpM
 miha_z
#285103
Scooby napisal/-a:Čisto praktično vprašanje...koliko časa pred aktivnostjo je priporočljivo nalepiti trakove?


Meni fizioterapevtka nalepi trakove in jih imam gor dokler pač zdržijo. Če jaz ta hec prav razumem niti niso namenjeni uporabi le med aktivnostjo....
lp,
Miha
Uporabniški avatar
 Scooby
#285110
Ja, to se čisto strinjam. Trak sem ravnokar kupil. V soboto je pa tekma. Je fajn kakšen dan prej nalepiti trakove, da se lepilo fajn prime?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA