vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 wind
#285124
Atalanta napisal/-a:Priporočaš še kaj drugega?


Hlajenje. Vsak dan večkrat in predvsem takoj po kakršnikoli aktivnosti. Meni je to še najbolj pomagalo. V vedro naliješ mrzlo vodo in dodaš led, odlične so plastične posodice, v katerih prodajajo 1kg korenja, jaz sem imel stalno tri take kose ledu v skrinji. Vode mora biti toliko, da nogo potopiš čez gleženj, samo tako se stopalo konkretno ohladi. Namakaš kakih 5 min, da že malo zaboli od mraza. Potem kakih 20min ali pol ure nogo ven, potem pa spet v vodo, tokrat za dalj časa, ker se je led že stopil. In tako celo popoldne ali večer. Nekateri sicer priporočajo, da s kosom ledu masiraš podplat, ampak to ni tako učinkovito.

Glede lepljenja trakov - jaz sem kar navadni micropore trak lepil, je tudi pomagalo, vsakič, ko sem šel ven. Že prvič mi ga je uspelo prav nalepit in sem bil prav presenečen, ko sem potem končno po dolgem času brez bolečin prilezel na hribček 500m nad vasjo, prej sem vedno že prej čutil preklet podplat. Po aktivnosti pa seveda takoj hlajenje.

Če boš dosledno hladila nogo in lepila trakove, in ob tem pazila, da ne pretiravaš s hojo, bo kmalu dobro. Potrpljenje, pa bo. Vem, da je sranje, meni se je tole vleklo 7 mesecev, zadeva je zahrbtna, vmes so bila obdobja, ko že kake tri tedne ni nič bolelo, potem pa se je ob več gibanja takoj razbolelo in v prvo fazo, ko sem komaj hodil.
Uporabniški avatar
 Atalanta
#285126
Wind, najlepša hvala! Do zdaj sem masirala podplat z ledom, celega stopala pa še nisem namakala. Bom poskusila še to. Po 14 mesecih bi bil res že čas za konkretno izboljšanje.
Uporabniški avatar
 nordnung
#300353
MKC napisal/-a:
MKC napisal/-a:Pred slabim tednom me je po teku začelo boleti v delu pete.
Kjer se pojavlja bolečina je na spodnji sliki označil z rdečo.
Slika

Med hojo me zaboli, ko stopalo dvignem od tal, ko pa s stopalom stopim dol, pa ne čutim bolečine. Zaboli tudi, če pritisnem na to mesto.
Mi zna kdo povedati zakaj naj bi prišlo do tega? Kako ukrepati? Prenehati s tekom, če želim da se to odpravi ali ni potrebno? Lahko v primeru, da preneham s tekom, kolesarim? V septembru bi namreč rad šel na CE-Logarska.

Hvala in Lp

:arrow:

MKC si že (oz. kako si) saniral zadevo?
Tudi meni se je to začelo dagajat...
Uporabniški avatar
 oven
#303759
nordnung napisal/-a:
MKC napisal/-a:
MKC napisal/-a:Pred slabim tednom me je po teku začelo boleti v delu pete.
Kjer se pojavlja bolečina je na spodnji sliki označil z rdečo.
Slika

Med hojo me zaboli, ko stopalo dvignem od tal, ko pa s stopalom stopim dol, pa ne čutim bolečine. Zaboli tudi, če pritisnem na to mesto.
Mi zna kdo povedati zakaj naj bi prišlo do tega? Kako ukrepati? Prenehati s tekom, če želim da se to odpravi ali ni potrebno? Lahko v primeru, da preneham s tekom, kolesarim? V septembru bi namreč rad šel na CE-Logarska.

Hvala in Lp

:arrow:

MKC si že (oz. kako si) saniral zadevo?
Tudi meni se je to začelo dagajat...


Toje samo preobremenjenost....pomaga pa samo počitek...Jst sem moral kar 3 tedne mirovat ozsem kolesaril.
Identično bolečimo je imela moja mama in je odšla k ortopedu.
Opisala je bolečino in je še rekla, da načeloma ne hodi v visokih petkah, ampak da v tem primeru pomaga. Visoke petke=ni bolečin 8)
Ortoped se je samo nasmejal in rekel, da če lahko hodi v petkah,potem pa res ni prav nič narobe:D
Torej, počitek in to je to.
Uporabniški avatar
 čara
#304834
Vnetje? Nekaj podobnega je imela mama, je trajalo skoraj celo leto + kura ketonala, ker je šlo za neko vnetje, posebni cokli na šihtu in čim manj obremenjevanja, še hodit je bil napor, vozit avto. Trmasta kot je je 1x na teden šla aeorobiki, 1x na teden odbojki. :roll: Zato se ji je vse skupaj vleklo eno leto.
Uporabniški avatar
 Atalanta
#304856
Meni se to sranje vleče že skoraj 2 leti. :cry:
Poskusila sem vse živo, od tablet in večmesečne fizioterapije (laser, ultrazvok, tens, masaže, trakovi, raztegovanja ...) do strogega počitka. Od vsega še najbolj pomaga hlajenje (Wind, hvala!), ampak ne vedno, pridejo obdobja, ko noga ne prenese nič mrzlega. Nujna je prilagojena obutev, po možnosti z nekoliko dvignjeno peto, brez tega po enem dnevu boli ko hudič. :evil: Jeseni sem imela obravnavo na Soči, kjer so ugotovili, da je boleče mesto odebeljeno, in izključili kaj hujšega. Priporočili so raztegovanje, ki ga itak izvajam, razmišljali so o blokadah, pa se zanje niso odločili, in to je to. :roll:
Obivankenobi, upam, da boš imel več sreče kot jaz. Prosim, poročaj, če najdeš kaj učinovitega, meni zmanjkuje idej. :--(
Uporabniški avatar
 čara
#304862
Ja obutev, vse kar ti zaobjame nogo, peto, te boli, a ne?
Zbrskaj ortopedske cokle (imajo vzmet, ki blaži, za sprehode ravno ni, ampak za po hiši, trgovini pa že je).

Tablete...Probaj s kuro ketonala (samo na recept). jaz jim pravim konjske tablete, ker so uiber močne! Bom povprašala mamo koliko časa je jemala te tablete-po spominu bi rekla da 14 dni.
Uporabniški avatar
 Atalanta
#304881
Doma imam natikače z malo višjo in precej mehko peto in moram reči, da se res obnesejo. Še na obiske jih nosim s sabo, ker je drugače že po kaki uri neznosno, navadni copati brez opore so strup. Za hojo, kolikor se ji pač ne morem izogniti, pa imam najraje zelo blažene superge - v mrazu in vročini zna biti kar mučno, a v vsem ostalem so bolečine za crknit ...
Tablet zdaj že nekaj časa nisem jemala, tako da se ne spomnim, kaj so mi dali, nekaj protivnetnega menda, pomagalo ni nič. :(
Sorodnica je fasala isto reč par mesecev za mano, pa je že zdavnaj v redu in veselo teče, pri meni se pa kar ne neha. :cry:
 vlade
#304887
Če je prisotna dolgotrajna bolečina kjerkoli na podplatu in ne izgine tudi po daljšem počitku je problem v kalcifikaciji.
Edina metoda za rešitev problema je ESWT ali udarni valovi. Zadeva je nesramno draga (50-80e na terapijo) in zahteva še dodaten UZ pregled (še en strošek). Lažje poškodbe se sanirajo s petimi terapijami, težje pa zahtevajo veliko več obiskov.
Če imate sorodnikeprijatelje v Srbiji, vas bodo terapije stale tretjino slovenske cene.


Glede domače oskrbe lahko zagotovim, da veliko pomagajo obkladki iz kisa in namakanje noge v vročo in slano vodo.

Govorim iz lastnih izkušenj. Upam, da sem komu pomagal.

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA