vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Nataša
#6364
Odkar imam nove superge (skylon), me kar neki matra ahilova tetiva. ta izkušeni, imate kakšno idejo al pa nasvet? :oops:
 dpop
#6367
upam da nisi starih superg vrgla u kos....
probas en tede s ta starimi delat kilometre...
pol vidis kje je vzrok.... se vseeno bolje priznat zmoto
pri nakupu kot pa mislit da ker so pac Nike pa Skylon pa
majo zlate sive, pa srebrne vezalke pa da morjo bit naj...

kakor za koga...

LP Darko

P.S. vprasej se... "kolk je vredno zdravje" :cry:
 Nataša
#6369
ja, sej, pa modre podplate...

ne, sej ne rečem, lahko so superge krive, ampak kaj pri njih je krivo?
Uporabniški avatar
 matjaz
#6371
Natasˇa napisal/-a:ja, sej, pa modre podplate...

ne, sej ne recˇem, lahko so superge krive, ampak kaj pri njih je krivo?


:D :D :D NATASA, a si sploh brala kaj smo ti nakladal? SKYLON, so samo za dirke, pa se to samo ravne. Absolutno pa niso za trening, ali tek po gozdu, gor dol. Na tvojo nesreco bos morala spet sparovcek razbit, pa kupit trening superge. :D :D :D

kdor na usesih sedi ga tetiva boli!!!
 Nataša
#6374
pa sej mam tastare za trening, sam po asfaltu recimo 3x na teden mam skylonke. a je to preveč????
Uporabniški avatar
 gregorb
#6376
očitno je preveč, če te boli... :roll:
Vidim, da sprašuješ po tekaških stezah v Zagrebu, kaj a Kamnik zdej ni več dost dobr, oz. premajhen? :?
Moj nasvet najbolje , da za en teden čist sprežeš tek. Masaža, pa razne žaube! Po bo pa spet dobr! :lol:
 dpop
#6381
nekje je nekdo na forumu napisal da je najbolje pobrskat
po internetu pa ugotovit kaj te boli pa si postavit neko
"kao diagnozo"

malo pobrskas.... ugotovis ce je kje kej podobnega....
ce pa nic ne pomaga... k zdravniku gres se vedno lahko
da ti rece "en mesec pocitka" :lol:

http://www.communityrunning.org/scachill.htm
http://www.runningonline.com/zine/Injuries/14.sht
http://www.sportsinjuryclinic.net/cyber ... initis.htm

ali pa v google vpises "running achilles" pa ti spljune ven svasta


LP Darko

P.S. sej pravm... imas vec moznosti :wink: :lol:
 Nataša
#6388
Grega, Kamnk je premajhen, laufam pa laufam in glejnoglej, sem že v Domžalah :twisted:

drgač grem pa v Zagreb službeno in morm tam mal terene sprobat...pa tekače pogledat :oops:
Uporabniški avatar
 matjaz
#6392
Nataša napisal/-a:pa sej mam tastare za trening, sam po asfaltu recimo 3x na teden mam skylonke. a je to preveč????


zagotovo prevec za te superge, upam da ne delas 3x na teden hitrosti. Je pa najbrz vzrok, da na sploh prevec teces. Telo mora tudi pocivat. Prej sigurno nisi toliko tekla. Ali pa si vsaj vec pocivala. Led, led, led, pa masaza, pocitek, pa led, pa masaza, to so edine arcnije.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#6403
Helou!
Predvsem upoštevaj zadnji Matjažev nasvet.
Sedaj pa še moj:
ko sem imel verjetno podobno težavo sem jo uspešno rešil tako, da sem malo "kretensko" tekel. Pri teku sem po odrivu zavil nogo čimbolj nazaj. V predelu gležnja seveda. To metodo mi je predlagal prijatelj s podobno (tedanjo) težavo. Tudi njemu je pomagala.
 Nataša
#6415
v bistvu me tetiva lih tok boli, da me ne preveč. pol pa kr vztrajam. Matjaž, tečem 4-5x na teden po 45min-1 uro. zmeri počas. brez treningov hitrosti. približno tolk tečem (včasih več, včasih manj) od oktobra, prej pa tudi nisem glih samo ležala. ne vem, nimam filinga da bi preveč tekla. misliš da se precenjujem? to resno sprašujem, k maš izkušnje, jest pa ne.

Bajsi, "kretenski" tek...bom probala, sam da si nm noge zvila... :cry:
Uporabniški avatar
 gregorb
#6425
Mi v Evropo 8) , Nataša pa v Zagreb :?: :?:
Uporabniški avatar
 matjaz
#6426
:D :D :D hja 5x na teden ni veliko pa tudi malo ne, vendar ce je teren razmetan, se ti znajo skylonke malce mascevat. Tek je pac sport pri katerem je treba placat ceno. Sicer pa ne poznam nobenega tekaca, ki ne bi obcasno imel tezave s tetivami. Natasa to pac zdraven spada. Vcasih malce prisluhni tistim pred startom, imela bos obcutek, da startajo tisti iz rehabilitacijskega centra SOCA, saj smo vsi vec ali manj polomljeni. Tako da se ne sekiraj prevec. Kaksen pregled pri zdravniku ne bi skodil, pa pocitek, masaza ..... Bolje je zdaj malce pocivat, kakor da se ti kasneje pojavi kaksna resna stvar. Ampak iz iskusenj vem da smo vecina imeli take ali drugacne tezave, pa je minilo. Pa malce se umiri, probaj teci se bolj IZIIIIII.
 Nataša
#6435
Matjaž, hvala, sej zato pa sprašujem, da mi vi ta polomleni kej poveste :D :D :D

na naslednjih tekmah bom mela pa taka ušesa k vouuuuk!!! :D :D
Uporabniški avatar
 matjaz
#6436
Natasˇa napisal/-a:Matjazˇ, hvala, sej zato pa sprasˇujem, da mi vi ta polomleni kej poveste :D :D :D

na naslednjih tekmah bom mela pa taka usˇesa k vouuuuk!!! :D :D


:D :D :D hvala na invalidskem komplimentu. :D :D :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA