vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 tomaz ny
#123734
Pomanjkanje hemoglobina je lahko vzrokovano tudi drugače, ne samo zadosten vnos, ampak lahko tudi slaba absorbcija, med drugim.
 wind
#123790
zz topka napisal/-a:... in da o teranu niti ne govorim, sem že skoraj zrela za na hribčk.


Namesto terana pij sok rdeče pese, barva je še nekako podobna, na okus se boš pa ščasoma navadila. :D Resno, pesa zelo izboljša kri.
Uporabniški avatar
 mare
#124108
Enostaven ljudski recept za vnos železa. Žebelj zapičiš v jabolko, jabolčna kislina dokaj hitro razžre žebelj in absorbira železo. Potem samo poješ jabolko. Pa seveda ne pozabite prej izvleči žeblja.
Uporabniški avatar
 vencelj
#133609
Danes sem na temo pomanjkanja železa slišal zanimivo teorijo: da ga imaš premalo, veš tudi tako, da po tekmi nisi utrujen, namreč zaradi pomanjkanja železa (oz. preslabe oskrbe organizma s kisikom) se ne moreš "ponucat"...Zadeve nisem komentiral, pravzaprav sem začel o tem šele kasneje bolj razmišljati, pa se mi zdi dovolj zanimivo, da ne bi bilo slabo slišati tudi mnenja drugih...
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 izzardly
#133655
Sama imam nivo železa vedno nekje na meji in ker nisem navdušena mesojedka, sem hrani in pijačam začela dodajat eno zanimivo zadevo, ki vsebuje veliko Fe.
Melasa je njeno ime in je v bistvu ostanek, ko iz sladkornega trsa delajo sladkor in ga z odvzemom ''rjavega'' naredijo belega. To ''rjavo'' je melasa, naraven sok (bolj podoben sladkemu katranu), brez dodatkov in konzervansov, ki je nabit z mineralnimi snovmi. I
ma ogromno kalcija, magnezija, železa, kalija in že 2 žlički pokrijeta dnevne potrebe po teh elementih.
Meni je okus všeč in jo zato dodajam k pecivu, v kavo, čaj, na palačinke ipd.
Sladka rešitev za pomanjkanje železa!
Dober tek!
Uporabniški avatar
 MojcaZ
#133659
izzardly napisal/-a:Melasa je njeno ime in je v bistvu ostanek, ko iz sladkornega trsa delajo sladkor in ga z odvzemom ''rjavega'' naredijo belega.
Sladka rešitev za pomanjkanje železa!


Kje pa to kupiš?

LP, Mojca :wink:
Uporabniški avatar
 izzardly
#133660
Pri Francozih na Rudniku (Ljubljana). Verjetno se nahaja tudi kje drugje.
Nahaja se pri medu, embalaža izgleda kot barva za les in piše Appleford's Melasse. En lonček boš imela za skoraj celo leto.

LP
 born2run
#140739
No, da se pohvalim.
Moje vrednosti hemoglobina so 57, pulz 57 v mirovanju 42, pritisk 50/70.
Po 3 mesečnih infuzijah intervenozno ga imam 84...
Po transfuziji pa komaj 90..

Tečem vsak dan, pridno osvajam vrhove in se ne dam..
Tečem, da lažje dohajam življenje ;)
Uporabniški avatar
 vencelj
#140743
born2run napisal/-a:No, da se pohvalim.
Moje vrednosti hemoglobina so 57, pulz 57 v mirovanju 42, pritisk 50/70.
Po 3 mesečnih infuzijah intervenozno ga imam 84...
Po transfuziji pa komaj 90..

Tečem vsak dan, pridno osvajam vrhove in se ne dam..
Tečem, da lažje dohajam življenje ;)


Hemoglobin 57, pritisk 50/70 :?: :?: Čudne vrednosti :shock: Mi ni čisto jasno...
Samo eden od številnih prispevkov o nizkem krvnem tlaku: http://www.zdravahrana.net/html/deli/cl ... v_tlak.htm

lp, vencelj
Uporabniški avatar
 RoKo
#140757
born2run napisal/-a:No, da se pohvalim.
Moje vrednosti hemoglobina so 57, pulz 57 v mirovanju 42, pritisk 50/70.
Po 3 mesečnih infuzijah intervenozno ga imam 84...
Po transfuziji pa komaj 90..

Tečem vsak dan, pridno osvajam vrhove in se ne dam..
Tečem, da lažje dohajam življenje ;)


Ne vem če se je to za hvalit, mejna vrednost hemoglobina za krvodajalstvo je 130, neaktivni ga imajo celo čez 170. Moja zadnja vrednost na krvodajalski je bila 145, kar je komaj zadovoljivo. Na prejšnji so me odslovili z 132. Pritisk 50/70 je komaj za žvet. Pulz ajde, gre skozi.
 Manca
#140804
Ne vem, ampak samo kratek komentar. Vrednost (meja normale) hemoglobina je odvisna in se razlikuje glede na spol in je npr.pri ženskah 125. Njeno nihanje je normalno, odvisno od prehrane, zdravja, aktivnosti...npr., če veliko piješ in slabo ješ, lahko hitro pade...pomemben je tudi podatek hematokrit, ki je povezan z vrednostjo hemoglobina in kaže na razmerje med krvno plazmo in krvnimi celicami, med katerimi so tudi eritrociti na katere je vezan hemoglobin. Pri slabokrvnosti (ki jih je več vrst in so deljene glede na vzrok) je pomembno tudi kakšne so vrednosti eritrocitov in eritrocitnih indeksov; torej njihov volumen, razpršenost, starost...Torej podatek, ki sem ga prebrala zgoraj-HB 57, se mi zdi napaka, takšne vrednost je namreč zrela za takojšnje zdravljenje in s tekim HB ne moreš delat nič....LP, Manca
Uporabniški avatar
 Loni
#140807
Moji izvidi so vedno fluoroscentno zeleno obarvani (vse, kar je prenizko), ker sem kronično slabokrvna, pritisk imam tudi nizek, ravno tako nimam problemov s sindromom bele halje, se je že dogajalo, da mi ga niso mogli izmeriti, ker je bil tako nizek. Na krvodajalskih akcijah so se mi še vedno samo zahvalili za pripravljenost in dobre namene. Drugače pa funkcioniram čisto OK, brez kakršnih koli zdravil.
Uporabniški avatar
 RoKo
#140809
Manca napisal/-a:Ne vem, ampak samo kratek komentar. Vrednost (meja normale) hemoglobina je odvisna in se razlikuje glede na spol in je npr.pri ženskah 125. Njeno nihanje je normalno, odvisno od prehrane, zdravja, aktivnosti...npr., če veliko piješ in slabo ješ, lahko hitro pade...pomemben je tudi podatek hematokrit, ki je povezan z vrednostjo hemoglobina in kaže na razmerje med krvno plazmo in krvnimi celicami, med katerimi so tudi eritrociti na katere je vezan hemoglobin. Pri slabokrvnosti (ki jih je več vrst in so deljene glede na vzrok) je pomembno tudi kakšne so vrednosti eritrocitov in eritrocitnih indeksov; torej njihov volumen, razpršenost, starost...Torej podatek, ki sem ga prebrala zgoraj-HB 57, se mi zdi napaka, takšne vrednost je namreč zrela za takojšnje zdravljenje in s tekim HB ne moreš delat nič....LP, Manca


Jasno, opisoval sem mejne vrednosti za moške.
 Manca
#140857
LoniM napisal/-a:Moji izvidi so vedno fluoroscentno zeleno obarvani (vse, kar je prenizko), ker sem kronično slabokrvna, pritisk imam tudi nizek, ravno tako nimam problemov s sindromom bele halje, se je že dogajalo, da mi ga niso mogli izmeriti, ker je bil tako nizek. Na krvodajalskih akcijah so se mi še vedno samo zahvalili za pripravljenost in dobre namene. Drugače pa funkcioniram čisto OK, brez kakršnih koli zdravil.


Kot je več vrst slabokrvnosti (glede na vzrok), tako je tudi več stopenj oz.intenzivnosti. Torej z znižanim HB lahko funkcioniraš kot normalno ali še več (npr.športaš ipd.),če je ta nekoliko znižan, recimo med 110 in 120, komentirala sem HB 57, kar je tako nizko, da ne moreš normalno funkcionirati.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#140894
LoniM napisal/-a:Moji izvidi so vedno fluoroscentno zeleno obarvani (vse, kar je prenizko), ker sem kronièno slabokrvna, pritisk imam tudi nizek, ravno tako nimam problemov s sindromom bele halje, se je že dogajalo, da mi ga niso mogli izmeriti, ker je bil tako nizek. Na krvodajalskih akcijah so se mi še vedno samo zahvalili za pripravljenost in dobre namene. Drugaèe pa funkcioniram èisto OK, brez kakršnih koli zdravil.


Pa se vam zdi, da bi se dalo kaj narediti?

Kombinacija ...da ne bom našteval kar naenkrat...

Kako dolgo pa se vam vleèe slabokrvnost?

Kakšne pa imate vrednosti:
- železo
- feritin
- hemoglobin
- eritrociti

Nizek pritisk - Kako je s šèitniènimi hormoni in estrogenom?

Kaj to pomeni funkcionirati OK...kakšen je ritem dneva da se ne èuti problema?

Še nekaj bi se vprašal:

B12 in folna kislina oz. folati ( tudi vitamin iz B skupine )...oba sta zelo pomembna za gradnjo eritorcitov in levkocitov...Kako je z njima se ugotavlja s krvno preiskavo kjer se meri povpreèni volument eritrocitov.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA