vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Loni
#140899
tek_v_snegu napisal/-a:
LoniM napisal/-a:Moji izvidi so vedno fluoroscentno zeleno obarvani (vse, kar je prenizko), ker sem kronično slabokrvna, pritisk imam tudi nizek, ravno tako nimam problemov s sindromom bele halje, se je že dogajalo, da mi ga niso mogli izmeriti, ker je bil tako nizek. Na krvodajalskih akcijah so se mi še vedno samo zahvalili za pripravljenost in dobre namene. Drugače pa funkcioniram čisto OK, brez kakršnih koli zdravil.


Pa se vam zdi, da bi se dalo kaj narediti?

Kombinacija ...da ne bom našteval kar naenkrat...

Kako dolgo pa se vam vleče slabokrvnost?

Kakšne pa imate vrednosti:
- železo
- feritin
- hemoglobin
- eritrociti

Nizek pritisk - Kako je s ščitničnimi hormoni in estrogenom?

Kaj to pomeni funkcionirati OK...kakšen je ritem dneva da se ne čuti problema?

Še nekaj bi se vprašal:

B12 in folna kislina oz. folati ( tudi vitamin iz B skupine )...oba sta zelo pomembna za gradnjo eritorcitov in levkocitov...Kako je z njima se ugotavlja s krvno preiskavo kjer se meri povprečni volument eritrocitov.


Ups. bo treba spet malo do laboratorija. Zdaj se mi pa to nekako tako sliši, kot da me bo glih kar pobralo. O B12 in folni kislini nimam pojma, ostalo pa je bilo občasno testirano, od vsega naštetega štima samo ščitnica, o kakem hormonskem ravnovesju pri meni niti sledu. In sicer zadnjih 10 let, vključno z nizkim pritiskom. Nekako vse skupaj povezujem s tem, da sem v dobrem letu dni izgubila kar precej kg (dobrih 25), čeprav se je vse skupaj pojavilo kasneje.

Moj ritem življenja, če vprašate ljudi v moji okolici, baje štejem med bolj hiperkativne, kar me včasih moti, ker enostavno ne morem sedeti pri miru, ne rabim veliko spanja, vstajam vsako jutro s kurami in brez problemov. Je pa res, da me imunski sistem rad pusti na cedilu, a nikoli nič resnega. Zavest sem izgubila v tem času samo enkrat.

Nimam pojma, ali bi se morala vsemu temu bolj posvetiti... Sovražim vse, kar je povezano z belimi haljami. Čeprav je moja najboljša prijateljica zdravnica :)
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#140900
LoniM napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:
LoniM napisal/-a:Moji izvidi so vedno fluoroscentno zeleno obarvani (vse, kar je prenizko), ker sem kronièno slabokrvna, pritisk imam tudi nizek, ravno tako nimam problemov s sindromom bele halje, se je že dogajalo, da mi ga niso mogli izmeriti, ker je bil tako nizek. Na krvodajalskih akcijah so se mi še vedno samo zahvalili za pripravljenost in dobre namene. Drugaèe pa funkcioniram èisto OK, brez kakršnih koli zdravil.


Pa se vam zdi, da bi se dalo kaj narediti?

Kombinacija ...da ne bom našteval kar naenkrat...

Kako dolgo pa se vam vleèe slabokrvnost?

Kakšne pa imate vrednosti:
- železo
- feritin
- hemoglobin
- eritrociti

Nizek pritisk - Kako je s šèitniènimi hormoni in estrogenom?

Kaj to pomeni funkcionirati OK...kakšen je ritem dneva da se ne èuti problema?

Še nekaj bi se vprašal:

B12 in folna kislina oz. folati ( tudi vitamin iz B skupine )...oba sta zelo pomembna za gradnjo eritorcitov in levkocitov...Kako je z njima se ugotavlja s krvno preiskavo kjer se meri povpreèni volument eritrocitov.


Ups. bo treba spet malo do laboratorija. Zdaj se mi pa to nekako tako sliši, kot da me bo glih kar pobralo. O B12 in folni kislini nimam pojma, ostalo pa je bilo obèasno testirano, od vsega naštetega štima samo šèitnica, o kakem hormonskem ravnovesju pri meni niti sledu. In sicer zadnjih 10 let, vkljuèno z nizkim pritiskom. Nekako vse skupaj povezujem s tem, da sem v dobrem letu dni izgubila kar precej kg (dobrih 25), èeprav se je vse skupaj pojavilo kasneje.

Moj ritem življenja, èe vprašate ljudi v moji okolici, baje štejem med bolj hiperkativne, kar me vèasih moti, ker enostavno ne morem sedeti pri miru, ne rabim veliko spanja, vstajam vsako jutro s kurami in brez problemov. Je pa res, da me imunski sistem rad pusti na cedilu, a nikoli niè resnega. Zavest sem izgubila v tem èasu samo enkrat.

Nimam pojma, ali bi se morala vsemu temu bolj posvetiti... Sovražim vse, kar je povezano z belimi haljami. Èeprav je moja najboljša prijateljica zdravnica :)


Se strinjam z vami, da ni razloga za paniko. In super je èe si èlovek zna pomagati sam.

Ampak eno je dojemanje in prepoznava lastnega stanja, drugo pa so dejanski ukrepi. Telo se res samo ustima ce ima prave pogoje. Ampak najprej velja prepoznati v stanju v katerem sem ( ekstremi, povpreèna stanja in kaj je tisto kar vrze v ekstrem ).

CE vse to ze deluje potem ni razloga za paniko. Kar naprej tako.

Fajn pa je obcutek da se vse da ustimati ce se le vlozi nekaj energije in prepoznavanje najboljse kombinacije prehrane, dihanja, gibanja, delovnih obveznosti pa seveda odnosov s sobivanci.

Ampak nekje se pac mora zaceti. Seveda ce je dejansko problem. Ce pa ga ni pa itak prav pride da se ne vozi dolgo v prazno ...
Uporabniški avatar
 Loni
#140911
Mislim, da panike zganjala še nekaj časa ne bom. Zaenkrat se skušam držati začrtane poti, mislim, da mi dobro kaže.
Drugače pa grem navkljub moji paranoji do belih halj vsaj enkrat letno na preiskave. Konec koncev samo enkrat živimo, svojo življenjsko izkušnjo, kako je, če te zapusti zdravje, sem že dala skozi, in se nočem igrati s tem, kar imam. Izvidi so pa zmeraj boljši, sicer še ne bp, krvodajalka pa na žalost ne bom nikoli.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#140917
LoniM napisal/-a: krvodajalka pa na žalost ne bom nikoli.


Nikoli obupati!

Izhodišèe je: da se vse da rešiti z lastnim pristopom èe le usmerjeno delaš.

Želim še nadaljnega takšnega optimizma in premagovanje tudi predsodka da tudi vi ne bi mogli biti krvodajalka. Veliko ustvarjalnih idej in še dalje s to energijo pa sem preprièan da vam bo uspelo.
 born2run
#140920
:(
Manca, žal so vrednosti prave..
Tudi zaloge železa imam 2,2, spodna meja pa je 10.
Kljub transfuzijam in infuzijam se stanje popravi za mesec dni. V bistvu še vedno ne gre nad 100..
Funkcioniram, ker sem se sama odločila tako. Vem, da če bi obležala ne bi več vstala..in se ne dam..je pa težko..
Kontrolo (merjenje hb v lab) imam vsak 3 dan.. Po 17 inf Venoferja imam hb 74..
Ni se za hvalit..hvalim se lahko le s tem, da se vse da, če se hoče.
In ko nimaš zdravja, nimaš ničesar..

Lep dan vsem
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#140922
born2run napisal/-a::(
Manca, žal so vrednosti prave..

In ko nimaš zdravja, nimaš nièesar..

Lep dan vsem


Z vsem spoštovanjem ampak full sem zintrigiran s tem problemom.
In me zanima kaj konkretno in na kak naèin se lotevate tega problema.
Lahko tudi napišete na ZS. Namreè ( še enkrat z vsem spoštovanjem in
se opravièujem morda za nadutost ) meni se zdi nepomljivo, da se to ne da rešiti. Jaz bi z veseljem namignil na kakšnih par idej. Ampak èe je le možno na ZS ali na gmail ker imam slabe izkušnje potem ko se debate razvijajo v kritike takšne in drugaène. Sami pa veste, da je pri tovrstnih problemih potrebna usmerjenost in sistematiènost.

Torej vnaprej bi se vam zahvalil kako konkretno ste tenutno v ritmu dneva usmerjeni v prehrano, dihalne tehnike , gibanje, stresi, faze poèitka pa bi morda v zgodbi se lahk našla kakšna luknja ali predlog. Nikoli ne veš.

Se beremo.

Prijetno še naprej in z ozavešèenostjo moèi samopreseganja...
 kendy_2
#140993
kaj pa recete na moje izvide...zelezo:1.9,S-secnina(urea)10.3,eritrociti:3.31,hemoglobin 84....??
 Manca
#141028
born2run napisal/-a::(
Manca, žal so vrednosti prave..
Tudi zaloge železa imam 2,2, spodna meja pa je 10.
Kljub transfuzijam in infuzijam se stanje popravi za mesec dni. V bistvu še vedno ne gre nad 100..
Funkcioniram, ker sem se sama odločila tako. Vem, da če bi obležala ne bi več vstala..in se ne dam..je pa težko..
Kontrolo (merjenje hb v lab) imam vsak 3 dan.. Po 17 inf Venoferja imam hb 74..
Ni se za hvalit..hvalim se lahko le s tem, da se vse da, če se hoče.
In ko nimaš zdravja, nimaš ničesar..

Lep dan vsem


Ne razumem...tudi mene kuri ta problem, ki ga opisuješ. Po stroki sem namreč iz zdravstva in zdi se mi nedopustno, nerazumno...da se to rešuje na ta način! Kar transfuzije, infuzije...Venofer...Kaj pa stranski učinki tovrstnega reševanja slabokrvnosti? res ne vem, ampak, kot je že Tek v snegu rekel, bolje na ZS ali na mejl. Moram pa reči, da si pogumna in neomajna, kar je pozitivno. Želim ti vse najboljše...lp
 klopotec
#141036
Če se da, se kar javno pogovorte. Marsikoga to zanima in bo mogoče tudi širša korist.
 kendy_2
#141057
a lahko tudi meni svetujete glede izvidov...(sm jih ze uceraj napisala)...hvala
 born2run
#141063
Brez zamere, bom raje na zs ali mail..ok
Stranski učinki.. Slabost, zastrupitev z železom (preveč), razjede na želodcu, razbijanje srca, občutki tesnobe, vrtoglavice in izguba zavesti..
O jetrih in žilah pa raje ne bi..
LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#141064
V krvodajalstvu je najnižja mejna vrednost hemoglobina za odvzem 135. Prej sem bil redni krvodajalec, sedaj mi je že dvakrat niso vzeli. Tudi naravni načini (suhe slive itd.) niso pomagali, saj sem potem imel še nižjo vrednost. Vzrok je lahko v slabi absorbciji železa ali v pomanjkanju ostalih potrebnih snovi ali... :?: Nato sem pričel z jemanjem floradix tablet ( http://www.fidimed.si/o_izdelkih/predst ... blete.html ), pri naslednji kontroli se je stanje bistveno popravilo. No, nisem še prišel v območje, ko naj bi bilo po nekaterih razlagah že mogoče dosegati vrhunske dosežke...Sedaj teh tablet že nekaj časa ne jemljem, pa tudi na kontroli že dolgo nisem bil.
Na internetu je kar nekaj člankov o slabokrvnosti, od tega je nekaj informativno- poučnih prispevkov stroke, ki pa so sočasno namenjeni reklamiranju določenih izdelkov, npr.: http://www.fidimed.si/zdravstvene_teme/ ... vnost.html

lp, vencelj
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#141135
vencelj napisal/-a:V krvodajalstvu je najnižja mejna vrednost hemoglobina za odvzem 135. Prej sem bil redni krvodajalec, sedaj mi je že dvakrat niso vzeli. Tudi naravni naèini (suhe slive itd.) niso pomagali, saj sem potem imel še nižjo vrednost. Vzrok je lahko v slabi absorbciji železa ali v pomanjkanju ostalih potrebnih snovi ali... :?: Nato sem prièel z jemanjem floradix tablet ( http://www.fidimed.si/o_izdelkih/predst ... blete.html ), pri naslednji kontroli se je stanje bistveno popravilo. No, nisem še prišel v obmoèje, ko naj bi bilo po nekaterih razlagah že mogoèe dosegati vrhunske dosežke...Sedaj teh tablet že nekaj èasa ne jemljem, pa tudi na kontroli že dolgo nisem bil.
Na internetu je kar nekaj èlankov o slabokrvnosti, od tega je nekaj informativno- pouènih prispevkov stroke, ki pa so soèasno namenjeni reklamiranju doloèenih izdelkov, npr.: http://www.fidimed.si/zdravstvene_teme/ ... vnost.html

lp, vencelj



eureka absorbcija...

A ti mislis da absorbcija ni nekaj kar mora clovek pridobiti z naravnimi sredstvi...?

Telo vse mehanizme že ima vzpostavljene ampak ne moreš ti pogojevati pod katerimi pogoji si želiš ....drugaèe bi jedel to in to , poèel to in to potem pa nekaj shuhih sliv pa terana ...pa se potem sprašujemo zakaj ne štima. Žal je treba veè narediti in vztrajati.

No drugo pa je èe je namen demoralizacija :).

Kaj veè pa rajši s konkretnimi temami po ZSu, se strinjam z born2run.

Prijetno in ustvarjalno.
Uporabniški avatar
 Ksenija
#141140
born2run napisal/-a::(
Manca, žal so vrednosti prave..
Tudi zaloge železa imam 2,2, spodna meja pa je 10.
Kljub transfuzijam in infuzijam se stanje popravi za mesec dni. V bistvu še vedno ne gre nad 100..
Funkcioniram, ker sem se sama odločila tako. Vem, da če bi obležala ne bi več vstala..in se ne dam..je pa težko..
Kontrolo (merjenje hb v lab) imam vsak 3 dan.. Po 17 inf Venoferja imam hb 74..
Ni se za hvalit..hvalim se lahko le s tem, da se vse da, če se hoče.
In ko nimaš zdravja, nimaš ničesar..

Lep dan vsem

in kakšen imaš občutek ko tečeš?
sama sem ob zadnji meritvi imela železa 3.2, sicer res pred nekaj meseci, hm 104, zdravnik mi je rekel, da bo to ob telesni aktivnosti ter pretečenem času po operaciji se samo popravilo (ravno zaradi železa je bila gin. operacija nujna), vendar imam občutek da ni tako.
prehodim ogromno, pretečem tudi, verjetno pa sem v začetku meseca storila napako, katere sem se zavedala prepozno. žal. no ja vsekakor grem v ponedeljek v labaratorij. Vem pa kako je kakšen občutek je, ko bi najraje legel pa se zbrcaš in greš...
vem, da si zmagovalka v svojem lajfu
Nazadnje spremenil Ksenija, dne 17 Avg 2008, 13:56, skupaj popravljeno 1 krat.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA