vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 paulo
#327857
Pozanimaj se o magnezijevem kloridu. Dobi se v lekarnah po 1kg. 33g .bi naj imel za 10 dni preventivnega jemanja. Za različna obolenja dozo povečaš. Okus ima po zarjaveli vodi :lol: .
Uporabniški avatar
 Vreme
#327875
paulo napisal/-a:Pozanimaj se o magnezijevem kloridu. Dobi se v lekarnah po 1kg. 33g .bi naj imel za 10 dni preventivnega jemanja. Za različna obolenja dozo povečaš. Okus ima po zarjaveli vodi :lol: .


Zarjaveli vodi ? :shock: Zarjavela voda imam okus po šampanjcu v primerjavi s to "navgraužno pijačo" :lol:

Jo imam v hladilniku pripravljeno že nekaj dni, pa čakam, da se opogumim :D .Sicer pa sem jo zadnjič obogatil s sokom limone, okus potem ni bil več tako napačen :cry:
Uporabniški avatar
 paulo
#327899
Jaz sem jo začel piti, tako preventivno. Se pa navadiš na okus po 3-4 dnevu :drink .
Uporabniški avatar
 Vreme
#328174
Joj, očitno bo zdravljenje išiasa kar dolgotrajni proces....

Kako ste tisti ki ste se borili z išijasom zraven še migali? Opažam namreč,da mi hoja očitno zelo paše, tudi kolesarim lahko brez bolečin, tečt pa si še nekako ne upam. Sicer pa je več kot jasno, da se je bolje gibati, kot sedeti na kavču.
Uporabniški avatar
 dexi27
#328180
Delaj pač tist kar ti paše. Jaz sem še najlažje kolesaru, hoja tak tak, na tek pa nisem niti pomislu. Je pa baje vredu tud hrbtno plavanje, prsno pa se ne priporoča.
Pa le potrpežljivo.
Uporabniški avatar
 Vreme
#328215
dexi27 napisal/-a:Delaj pač tist kar ti paše. Jaz sem še najlažje kolesaru, hoja tak tak, na tek pa nisem niti pomislu. Je pa baje vredu tud hrbtno plavanje, prsno pa se ne priporoča.
Pa le potrpežljivo.


Ha jaz pa mislil,da bi bilo plavanje odlična izbira. Kar pa se tiče hoje, po mehkem terenu ob Muri ni bilo nikakršnih problemov, asfalt pa še breg pa je bila druga pesem. Bo pa se treba očitno malce nazaj držati in ne pretiravati.

Sicer pa lani rama letos pa išias, aaaaaa :evil:
Uporabniški avatar
 čara
#328220
Gospa mama je imela. Je hudič, ker je bil čas bilanc in čas 10 urnega sedenja. Najmanj.

Poleg gibanja, je njej pomagala "ovčka" pod rit in okoli ledvenega dela. Če imaš kakega pesjanarja okoli sebe-mogoče Back on track oddeja pod rit in ledveni del?
 U_R_S_A
#328225
Imela išias predlani zaradi (sicer majhne) hernije, bolečine so bile pa kar močne. Sanirala s pomočjo fizioterapije in plavanja. Če več dni zapored dolgo sedim, občasno še občutim sevajočo bolečino v levo nogo. Športam brez problema, preventivno pa hodim na skvoš, kjer mi pošteno pretrese vretenca - to mi je rešilo že nekaj izpitnih obdobij. Ni pa to šport za takrat, ko zares boli, le preventivno, ker lahko zaradi agresivnosti in nenadnih gibov tudi škodi.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#328266
Tudi meni se je vnela ta nadloga in to tam pred 100 milj Istre. Noga mi je kar klecala, bolečina pa se je vlekla po zadnji strani stegna. Moteče je bilo pri hoji in pri teku. Izzvenelo je in sedaj sem že popolnoma odmislil ta problem.

Povod ali nastanek: Pred tem vnetjem sem bil na masaži. Maserka mi pritisne na levi strani na išjatikus, ko trznem, mi pravi, da je malce vnet. Potem proba še na desni in vse je OK. Čez kak dan pa se začnejo bolečine in ne na levi, temveč na desni strani. Od takrat več nisem šel tja na masažo :wink:
Uporabniški avatar
 Vreme
#328281
Tudi danes 50 km na kolesu brez problema. No ja zjutraj pred tem opravil tudi vaje za išijas. Bravo jaz, končno mi je uspelo. Samo vztrajat bo še treba... :mrgreen:

Zdravko 100 milj Istre z išiasom? Hm...
Uporabniški avatar
 dexi27
#328283
Ja Zdravc je itak fenomen on vse z glavo :lol:

Mi pa sam jamramo 8)

Drgač pa počas verjamem kaj mi je reku en kolega par let nazaj, "rit se mora pelat" :wink:
 *Irena*
#334070
Pozdravljeni,

ker je zgleda tudi mene doletela ta hudičeva nadloga, me zanima, kako se spopadati z išiasom. Sem pa očitno kar sama kriva za to. Bolečino, ki se je začela že konec oktobra najprej v mečih in nisem dala dosti pozornosti na to, saj ni bila tako huda, da se ne bi dalo prenašati in sem tekla vse dokler nisem začela šepati (pred dvema tednoma). Tako, sedaj teči ne morem več. Niti osnovnih opravil ne naredim več doma. Ker me začne kaj kmalu bolet noga in potem moram spet počivat. Pojedla sem tri škatle Naklofena, dobila 3 inekcije, rtg je pokazal neko zoženje med L4/L5. Sicer grem po novem letu nazaj k zdravniku, naročila sem se tudi na manualno terapijo.
Zanima pa me, koliko časa trajajo takšne bolečine, krči, trganje in odrevenelost noge, mravljinčenje in podobni simptomi. Zanimajo me torej izkušnje tistih, kateri so se že spopadali z išiasom, da mi vlijejo malo upanja :--(
lep pozdrav,
Uporabniški avatar
 Vreme
#334072
Sam sem se začel spopadati z išiasom od aprila naprej z čisto podobnimi simptomi kot ti. Tablete, injekcije pomagajo samo blažiti bolečino, kaj več od njih ne smeš pričakovati. Sam sem dal skozi že dve terapiji. Manualna je bila tista, po kateri se mi je resnično izboljšalo stanje, čisto dobro pa še vedno ni.

Sem pa za to mogoče kar sam malo kriv. Namreč pri išiasu je potrebno migati, telovadba,sprehodi, kolesarjenje, plavanje (tek) so dejavnosti ki ublažijo bolečine. A hudič je v malenkostih. Najti je potrebno pravo mero, postopnost je še kako dobrodošla. Vsako pretiravnje škoduje, premalo gibanja pa tudi.

Sam sem pred nekaj dnevi, ko sem bil mnenja,da sem se počasi išiasa rešil naredil za preizkušnjo malo daljši pohod. Naslednji dan me je išias spomnil, da je hudič v malenkostih in še danes ni nič bolje :? ... še dobro, da je mraz in se v takem mrazu ne da teči :wink:

Bodi strpna, kot vidiš vse zahteva svoj čas. Ko je meni na začetku bolečina vsaj malo popustila je bil prehojen en sladki krog (1km) takšen uspeh, kot, da bi pretekel maraton, je pa res,da sem potem moral takoj na kauč, kar po maratonu ravno ni bila navda :wink:
Uporabniški avatar
 dexi27
#334080
Zadeva je lahko zelo nadležna in lahko traja tudi pol leta in več. Jaz zase vem, da je bilo potrebno več kot pol leta, da sem lahko zjutraj vstal in rekel, da me nič ne boli.
Kar se tiče miganja se jaz v določeni meri strinjam z Vremenom bi pa tu bil malo previden s tekom sploh v začetni fazi. Težava je, kot is že sama omenila v zožanju med vretenci, se pravi dehidraciji medvretenčnih ploščic, ki so v bistvu armotizer in tako preprečejuje direktno nasedanje. V primeru zožanja oz. dehidracije pa se pri samem teku pritisk še povečuje in s tem poslabšuje situacijo.
Torej glede miganja je moj nasvt sledeč, izvajanje vaj za oačitev hrbtnih in trebušnih mišic, namesto teka raje hoja ali kolo in plavanje, tek pa ko se stanje izboljša.

Pa še zadnje zelo pomembno, najdi si dobrega fizioterapevta, naj ti ne bo škoda denarja. Kaj lahko narediš sama pa je masaža s šentjanževim oljem v ledvenem predelu hrbtenice, saj se le to vpija pod kožo in tako pomaga medvretenčni ploščici, da pridobi nazaj hidracijo, dosti pitja tekočine in pa jemanje vitaminov B6 in B12.
 *Irena*
#335855
Pozdravljeni,
po 3 mesecih se zopet javljam v tole temo. Moram povedati, da sem januarja hodila na manualne terapije, izvajala predpisane vaje, jedla B vitamine, se masirala z vsemogočimi žaubami, pa se mi stanje ni prav nič izboljšalo. Ker me je komisija zzzs v februarju spet napotila na delo, ker še nisem imela nobenih novih izvidov, saj je čakalna doba za MR dolga (jaz sem sicer dobila datum 6.3.2015), sem šla na Hrvaško na slikanje, kjer so mi takoj povedali, da imam počen disk v segmentu L4 L5 (ekstruzija diska z znaki sekvestracije), ki utesnuje živčno korenino. Takoj sem šla še samoplačniško v Kir. Sanatorij, kjer so mi svetovali operacijo v roku 1 meseca. Poseg imam proti koncu meseca in upam, da bo potem OK.
Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA