vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Vreme
#335860
Ojej, to pa je huje "kot ponavadi". Uspešno zdravljenje ti želim.
Uporabniški avatar
 lenči
#335864
*Irena* napisal/-a:Pozdravljeni,
po 3 mesecih se zopet javljam v tole temo. Moram povedati, da sem januarja hodila na manualne terapije, izvajala predpisane vaje, jedla B vitamine, se masirala z vsemogočimi žaubami, pa se mi stanje ni prav nič izboljšalo. Ker me je komisija zzzs v februarju spet napotila na delo, ker še nisem imela nobenih novih izvidov, saj je čakalna doba za MR dolga (jaz sem sicer dobila datum 6.3.2015), sem šla na Hrvaško na slikanje, kjer so mi takoj povedali, da imam počen disk v segmentu L4 L5 (ekstruzija diska z znaki sekvestracije), ki utesnuje živčno korenino. Takoj sem šla še samoplačniško v Kir. Sanatorij, kjer so mi svetovali operacijo v roku 1 meseca. Poseg imam proti koncu meseca in upam, da bo potem OK.
Lp

Irena, naj se ti uredi, držim pesti
 *Irena*
#336597
Pozdravljeni,
Operacija (odstranitev hernije) je za mano :D , danes je ravno 1 teden. Hudih bolečin od operacije nimam več, v nogi imam sicer še en čuden občutek, malo me špikne pod kolenom na zunanji strani, včasih je malo težka noga, občutek malo debelejšega podplata. Zdravnik pravi, da živec potrebuje nekaj časa, da se obnovi. Hodim že 2 krat na dan na sprehode in prehodim 1 km do 1,5 km (prej sem po cca 200, 300 metrih jokala od bolečin). Nočem še pretiravati, da ne bi bilo kaj narobe. Po dveh tednih bom pa lahko prehodila že 5 km v enem kosu. Bolečine v ritnici ni več. Prej se nisem mogla sploh obračat na levi bok. Sledi še rehabilitacija v zdravilišču. Sicer pa izvajam 3 x dnevno vaje za krepitev trebušne in hrbtne mišice. Moram pa povedat, da te zdravniki kaj dosti ne šmirglajo, če nimaš motnje z odvajanjem blata, vode ali pa padajoče stopalo. Teh nevroloških izpadov jaz nisem imela, temveč le hude bolečine, ki so mi onemogočale hojo, stojo in tudi normalno spanje. Upam, da se do poletja sestavim v normalno stanje.

lep pozdrav
Irena
Uporabniški avatar
 Asparagus
#336644
Super, da je že po enem tednu toliko bolje. Držim pesti, da bo šlo tako naprej :D .
 hoja
#336655
Se pridružujem željam za čim hitrjšo rehabilitacijo :laola

Naj omenim še svoj primer.
Dan pred božičem so se začele bolečine v ledvenem predelu hrbtenice in se v 14ih dneh razširile čez ritnico vse do zunanjega gležnja leve noge. Po 14. neprespani noči sem šla po injekcijo. Bolečina je popustila do meje vzdržnega, ostalo je čudno postavljanje stopala. Ponovni obisk osebnega zdravnika, napotnica za ortopeda, čakanje na pregled, vmes samoplačniška fizioterapija, pri pregledu prepoved obremenitev, nova napotnica za MR, zopet malo čakanja s kombinacijo fizioterapij na napotnico, ponovni pregled pri ortopedu z izvidom MR.
MR je pokazala izsušenost dveh medvretenčnih ploščic in nekaj degenerativnih sprememb.
Po mnenju ortopeda nobena od vidnih sprememb ne bi smela povzročati težav padajočega stopala in oslabelosti mišic. Sedaj sem naročena še na EMG.
Trenutno spadam v sekcijo veteranskih polžkov :wink: . Sicer mi tek ni prepovedan, po nekaj počasnih kilometrih pa mi žal ne predstavlja več užitka. Leva noga oz. stopalo hoče po svoje, je čist levo, imam občutek, da sem že sama malo leva :wink: .
lp in čimmanj težav-takihin drugačnih
Helena
Uporabniški avatar
 čara
#354786
Ali je možno, da pride do išiasa kot posledica padca-sunkovit gib in še bolj sunkovit pristanek na eno stran?
Uporabniški avatar
 majcka
#354791
čara napisal/-a:Ali je možno, da pride do išiasa kot posledica padca-sunkovit gib in še bolj sunkovit pristanek na eno stran?


Vkleščenje živca prav komot nadelaš s takim padcem, kot je zgoraj opisano...če si pač mislila to.

Prav tako je pa možno tudi, da se taisti živec vname, ko se pojavi kaka poškodba okrog njega.

Zgolj vprašanje, ali je možno, da pride do išiasa je pa malenkostno nedodelano.

P.S. Nisem 'dohtar' in sem zadevo napisala zgolj iz svojih laičnih izkušenj, zato tega ne vzemi za dejstvo, ampak zgolj kot razmišljanje.
Uporabniški avatar
 čara
#354801
ah 1988 pa ni tako visoka starost, se imam še za mlado :D
Malo še potrmarim brez zdravnika, danes imam neko terapevtsko masažo, sem obrazložila dogodek, po najboljših močeh opisala bolečino....Če ne bo v naslednjih dneh bolje bom pa res morala po neko diagnozo. Čeprav kot berem, kje boli, simptomatiko pri išiasu se mi zdi malo verjetno.

V najboljšem primeru so samo zategle mišice...Lahko pa bi bil tak močan udarec, da bi se vnelo? Tuhtam na glas. Ker podobno še nisem imela.

Teči itak ne morem sedaj. Vsako leto je nekaj. Kar me prisilno zaustavi za nekaj časa, ali je poškodba kolena, kjer je trajalo več kot pol leta za normalen tek, ali je pa neko zoprno vnetje trebušne prepone, kjer tudi še mesece nisem prišla potem k sebi, no, letos je na vrsti padec po stopnicah. Kakšno leto stopim na žebelj in sem spet za nekaj mesecev brez teka in s prilagojeno hojo.... :roll:
Uporabniški avatar
 majcka
#354806
Ko si ravno omenila. Tudi 'prilagojena' hoja je lahko recept za vse sorte neumnosti. In čudne bolečine...in zategle mišice.
Uporabniški avatar
 čara
#354808
Ja ma to je blo pred par leti. Zdaj je bil "samo" padec po stopnicah. Ampak vrat, roka, lopatica se je v roku 10 dni popolnoma uredilo, nič več ne boli, 100% gibljivost...Med tem, ko tam nekak ledveni del hrbtenice, ritnica, malo zakrčenosti, po nogi do kolena to pa boli, ne morem se sploh prepognit, boli usedanje, vstajanje, sedenje, bremen ne morem dvignit. Spim pa lahko in hodim, vsaj nekaj. Od padca je pa 24 dni. danes me čaka masaža, da vidim, če so krivec samo zategle mišice, če ne bom morala do zdravnika (joj prejoj, kako neljub opravek).
Uporabniški avatar
 Vreme
#354811
Vse je možno. Mene je zasekalo v križu, ko sem vrgel papirček v koš :?
 Gregsonic
#354813
Meni je že dvakrat pomagala Bownova terapija (neke vrste masaža). Prvič zaradi išiasa 10 dni nisem mogel hoditi in se je še kar slabšalo - tri dni po terapiji je bilo vse v redu. Po samo enem obisku. Drugič je bila milejša oblika zazegnjenosti nekje v križu in je bilo ok peti dan.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA