vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 čara
#354819
Ni išias :) Ampak se je izkazalo, da sem šla na hmm masažo k osebi, h kateri raje več ne grem, vsaj poškodovana ne. Bom v prihodnje šla k preverjenim dvema osebama, ki imata fizioterapevtsko izobrazbo, kjer sem že bila in še nikoli plava po obdelavi.

Imam čisto rdeče/plavo rit.

Ker zaradi narave službe žal veliko presedim v prisilni drži za računalniku-pa čeprav se razmigavam vmes in zvečer mi je skušala razbiti, sprostiti ramena-vrat. No že včeraj me je potem precej bolelo v ramenih, tako da je bilo obešanje perila preloženo na drugo osebo. :lol:
Uporabniški avatar
 Koci
#354839
Po neuspelih masažah, tabletah in ostalih, seveda neuspelih terapijah, sem slučajno prebral, da so mnogi z bolečinami (išias, hrbet, sklepi in ....) odkrili zanimivo knjigo, ki odkriva drugo plat teh, za človeka kar hudih bolečin v hrbtu.
Gre za knjigo dr. John E. Sarna: Ozdravimo bolečine hrbta.
Sam sem jo prebral kar nekajkrat in pomagalo je. 90% bolečin je le še zgodovina.
Knjiga na zelo razumen način odkriva, da potlačena človeška čustva zakrivijo mnoge zdravstvene težave pri človeku in med temi je tudi išias.
Mogoče jo bo kdo našel in prebral. :D
 trac
#354857
Če je že en mesec od poškodbe, bi bilo pa vseeno dobro še malo obiskati zdravnika.
 Tainex
#356877
Koci napisal/-a:Po neuspelih masažah, tabletah in ostalih, seveda neuspelih terapijah, sem slučajno prebral, da so mnogi z bolečinami (išias, hrbet, sklepi in ....) odkrili zanimivo knjigo, ki odkriva drugo plat teh, za človeka kar hudih bolečin v hrbtu.
Gre za knjigo dr. John E. Sarna: Ozdravimo bolečine hrbta.
Sam sem jo prebral kar nekajkrat in pomagalo je. 90% bolečin je le še zgodovina.
Knjiga na zelo razumen način odkriva, da potlačena človeška čustva zakrivijo mnoge zdravstvene težave pri človeku in med temi je tudi išias.
Mogoče jo bo kdo našel in prebral. :D


Tole knjigo si grem pa iskat! :D Hvala!
Uporabniški avatar
 zajc
#356880
Koci napisal/-a:Po neuspelih masažah, tabletah in ostalih, seveda neuspelih terapijah, sem slučajno prebral, da so mnogi z bolečinami (išias, hrbet, sklepi in ....) odkrili zanimivo knjigo, ki odkriva drugo plat teh, za človeka kar hudih bolečin v hrbtu.
Gre za knjigo dr. John E. Sarna: Ozdravimo bolečine hrbta.
Sam sem jo prebral kar nekajkrat in pomagalo je. 90% bolečin je le še zgodovina.
Knjiga na zelo razumen način odkriva, da potlačena človeška čustva zakrivijo mnoge zdravstvene težave pri človeku in med temi je tudi išias.
Mogoče jo bo kdo našel in prebral. :D

Bomo prebrali. Hvala za nasvet.
 MatijaZ
#365497
Zdravo, na forumu sem čisto "svež", sicer pa sem tekač 8 let. Zadnje leto, se mi je pojavila bolečina, ki jo občutim ob tekih, podobno kot se opisuje išias - zato pišem v to temo.
Bolečina se vedno pojavi samo ob tekih, zdaj sem zmanjšal teke na enega na teden. Pa me zanima ali je kdo tu, ki je imel podobne bolečine; desna stran zadnjice navzdol po desni nogi. In kako je odpravil to težavo. Bolečina se mi je prvič pojavila poleti letos, zdaj počasi tečem spet dvakrat na teden,
Uporabniški avatar
 zajc
#365501
Imel sem (verjetno še imam v blagi obliki) nekaj podobnega in vzrok kot kaže niso bili hrbtenica ali trtica ali kolki ampak v mojem primeru podplati. Stanje se mi je zelo popravilo, ko sem začel eksperimentirati z vložki v čevlju.

Kaj je vzrok pri tebi je težko povedati. Lahko poskusiš kaj spremeniti, npr. tehnika teka, drugi copati, vaje za stabilizacijo trupa, ali pa obiščeš kakšnega strokovnjaka, da te pregleda in poišče vzrok.

Moje laično nestrokovno mnenje je, da so razlogi za bolečine samo na eni strani telesa zaradi tega, ker nismo simetrični (ena noga daljša od druge, kriva medenica ali hrbtenica...).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA