vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 skylab
#326032
Pozdravljeni,

želim vas vse skupaj malo informirati, kar se tiče globinskih udarnih valov ESWT: večina terapevtov uporablja samo radialne valove, kjer se energija širi bolj površinsko (se razprši) in je zelo učinkovita pri prekrvavitvi in sprostitvi tkiv in mišic, ne povzroča pa mikro poškodb v tkivu, ki so potrebne za vnovično obnovo poškodovanega predela ali razkroja kalcinacij in zato je zdravljenje neuspešno. Pri terapiji z FOKUSNIMI valovi pa je energija fokusirana na točno določeno točko (določanje z ultrazvokom pred vsako terapijo), kar privede do razbijanja oz. mikro poškodb ter pravilne vnovične zacelitve tkiva. Žal je aparatura zelo draga in zato tudi nedostopna večini fizioterapevtom. Je pa ogromna razlika v uspešnosti zdravljenja. Pred odločitvijo se informirajte o vrsti aparata in si tako prihranite nepotrebne stroške.
Lep pozdrav in čim hitrejše okrevanje :)
Priponke
fokusna glava 1.jpg
fokusna glava 1.jpg (105.63 KiB) Pogledano 27917 krat
 daša
#326182
Zdravo,
a lahko še meni kdo svetuje - baje imam vneto narastišče Ahilove. Pregled z UZ je pokazal tole :
Segmentna tendinoza sprednjega distalnega dela Ahilove tetive, kalcinacij v tetivi ni. Retrokalkanearni butzitis.
Prosim za kontakt kakšnega dobrega športnega ortopeda, da mi svetuje terapije (UZ, laser, tapanje, masaže niso pomagale nič :( ). Če bo že treba počivat nekaj mesecev, potem bi rada vsaj bila prepričana, da bo kaj koristilo.Že pol leta ne morem normalno teči, malo več sem na kolesu, ampak to ni to - jaz hočem laufat.
LP, Daša
Uporabniški avatar
 dexi27
#326764
Včeraj sem bil končno pri dobrem ortopedu skupaj z RTG posnetki obeh petnic. Moje stanje je sledeče, tetiva je OK ni vidnih vnetij, na narastišču so vidne manjše kalcinacije, prav tako pa je sama petnica že rahlo deformirana v smislu haglundove pete.
Svetoval mi je naslednje, glede na to, da je sama tetiva boleča samo na dotik ali pa res pri dolgotrajni obremenitvi je vsako draženje z terapijami nesmiaselno v smislu ne diraj lava...

Edina priporočljiva terapija je PRP terapija.

No jaz sem se sprijaznu, da pač ne bom več štepal neke kilometrine pa sekal ultre in podobno, bo pa še padu kak oviratlon pa kaj takega kjer ni štoparca taglavna.
Nazadnje spremenil dexi27, dne 29 Maj 2014, 17:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 pajo
#326772
daša napisal/-a:Zdravo,
a lahko še meni kdo svetuje - baje imam vneto narastišče Ahilove. Pregled z UZ je pokazal tole :
Segmentna tendinoza sprednjega distalnega dela Ahilove tetive, kalcinacij v tetivi ni. Retrokalkanearni butzitis.
Prosim za kontakt kakšnega dobrega športnega ortopeda, da mi svetuje terapije (UZ, laser, tapanje, masaže niso pomagale nič :( ). Če bo že treba počivat nekaj mesecev, potem bi rada vsaj bila prepričana, da bo kaj koristilo.Že pol leta ne morem normalno teči, malo več sem na kolesu, ampak to ni to - jaz hočem laufat.
LP, Daša

Praviš, da že pol leta NE moreš normalno tečt. Oprosti ampak mi gre na smeh. Zakaj? UZ, laser, tapanje, masaže niso pomagale nič . Pa si ta čas mirovala ali si probala še naprej z tekom? Mislim, da nisi mirovala. Zato pa ti nič ne pomaga. Ko boš pa resno vzela poškodbo in jo pozdravila pa bo vse štimalo. Srečno.
Nazadnje spremenil pajo, dne 29 Maj 2014, 17:35, skupaj popravljeno 1 krat.
#329626
Imam vnetje ahilove tetive že kakšen dober mesec. Pri teku razen morda na začetku me ne boli. Boli me pa zjutraj ko vstanem in na dotik. Stanje se ni umirilo dokler nisem za 2 tedna prekinil z tekom vmes sem kolesaril masiral, uporabljal elektro stimulator in taping. Po dveh tednih so bolečine izginile teko da sem ponovno začel teči "na lahko" vendar so se bolečine ponovno pojavile boli zjutraj in na dotik (simptomi so se ponovili) vendar tečem lahko. Zanima me kakšne izkušnje imate, koliko časa traja sanacija in ali naj prekinem z tekom in saniram do konca, moti me predvsem to ker tečem lahko vendar se bojim, da se bodo težave stopnjevale.
Uporabniški avatar
 pajo
#329628
Moje težave z tetivo si preberi malo nazaj. Ali jo boš pozdravil ali pa boš trpel. Druge možnosti nimaš. 14 dnevni počitek je skoraj brez veze. Pojdi do osebe, ki se poklicno ukvarja z takimi težavami in jo dobro poslušaj in upoštevaj. Drugače sploh ne hodi tja. Posledice? Ja lahko se ti strga. Ne boš prvi in ne zadnji. Potem pa boš našel čas za počitek. Osebno sedaj ko sem jo pozdravil vem, da tek z vneto tetivo ne pelje nikamor. Ja - samo še v večje težave. Saj če malo nazaj prebereš vpise ti bo vse jasno. Srečno za kar koli se boš odločil.
#329630
pajo napisal/-a:Moje težave z tetivo si preberi malo nazaj. Ali jo boš pozdravil ali pa boš trpel. Druge možnosti nimaš. 14 dnevni počitek je skoraj brez veze. Pojdi do osebe, ki se poklicno ukvarja z takimi težavami in jo dobro poslušaj in upoštevaj. Drugače sploh ne hodi tja. Posledice? Ja lahko se ti strga. Ne boš prvi in ne zadnji. Potem pa boš našel čas za počitek. Osebno sedaj ko sem jo pozdravil vem, da tek z vneto tetivo ne pelje nikamor. Ja - samo še v večje težave. Saj če malo nazaj prebereš vpise ti bo vse jasno. Srečno za kar koli se boš odločil.


Se pravi v dveh mesecih do LM bom težko saniral tetivo in tekel.
#329683
Sicer te ne bi rad spravil v večje težave-odločiti se boš moral sam,vendar smo tudi takšni,ki nam je ratalo težave z ahilovo tetivo omiliti(ne upam si še reči:odpraviti,čeprav že dobro leto tečem brez bolečin,oteklin...).Pa sem jih imel.Ko je bilo najhuje sem sam prekinil tek za cca 3 mesece,vendar zato,ker je neznosno bolelo vseskozi med tekom.Jutranja račja hoja je še najmanjši problem.Po tem obdobju sem začel teči počasi in na krajše razdalje z gel vložki pod peto(Sanolabor),po teku hlajenje,razne žavbe(v katere sicer dvomim,ampak itak poskusiš vse),taping trak(raznobarvno polepljene noge vzbujajo posebno pozornost),mislim pa,da so mi dolgoročno najbolj pomagali ON copati,h katerim sem se zatekel ravno zaradi bolečih tetiv in pete.Za krepitev tetiv pa redno vadim na deski za ravnotežje.Pa tudi pogostost in intenzivnost teka sem moral zmanjšati in prilagoditi še znosni bolečini,zdaj pa je tudi to v redu,čeprav tečem pretežno po asfaltu in se počasi vračam k nekdanjemu tempu (minus faktor starost).Ampak tudi če se boš zatekel k metodi sam svoj mojster,moraš precej zmanjšati količino,dolžino in hitrost teka.Sicer bo hitro slabše.Pa magnezij redno jemlji.
Verjetno pa imajo bolj prav tisti,ki ti priporočajo obisk strokovnjakov,kajti premnogo je takšnih,ki jim je ahilova tetiva resno zagrenila življenje.
Uporabniški avatar
 dexi27
#336535
Čim bolj uspešno rehabilitacijo ti želi, zgleda kar strašljivo. Upam, da ti bo to rešilo težave.

Jaz sem se mal preusmeril od teka, no vsaj kaj se tekem tiče, tak za sebe pa lahk laufam brez težav saj ne pretiravam ne z dolžino ne z tempom. Drgač pa kolo, tek na smučeh in crossfit in to je zame to.

Poročaj mal kak gre rahibilitacija.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA