vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Hojca
#139516
botko napisal/-a:mojculja si jo pa kr preplačala


Ja res, dobrih 42EUR s poštnino. Ampak kaj čem, me je mal strah pisat št. kartic na internet :oops: , pa sem raje več plačala.
Botko, nisem pa vedla, da lahko kupim pri tebi. Drugič, ok?


Pa še nekaj :arrow:

Zadevo sem začela jemat pa nasvetu fizioterapevtke (poškodba rame), po pogovoru s športnim zdravnikom, ki mi je rekel, da se glukozamin sulfat zelo verjetno v veliki meri razgradi že v želodcu in tako v obliki tablet nima kakšnega velikega vpliva, pa sem v dvomih, če ne mečem denarja skozi okno.
No, saj kakšne škode (razen finančne) si ne delam, vsaj upam...teh raznoraznih dodatkov se drugače raje izogibam :twisted: .
Kakšen nasvet?

LP,
Mojca
Uporabniški avatar
 NaceM
#139604
Moji mami je pri problemih s kolenom glukozamin ZELO pomagal (v tabletah), tako da ne vem, če to ravno drži, da se razgradi v želodcu. Sem slišal celo obratno, da naj bi se ga 80% absorbiralo ob oralni uporabi.
Uporabniški avatar
 Hojca
#139679
Nace, hvala za komentar. Toliko različnih mnenj sem slišala, da sem bila res v dvomih, bom pa vsekakor o zadevi še kaj prebrala.
 Juster
#139751
botko napisal/-a:Povem še eno boljpo - predvsem cenovno ugodnejšo
Superflex3 - sestava enaka vzameš dve tableti na dan za navedeno količino sestavin.
150 tablet zadošča za 75 dnevni cikel - cena 30 EUR


Botko se mi ne javi pa me zanima....mogoče ve kdo, kje se dobi to zadevo za 30€ ?

Hvala in lep pozdrav :wink:
Uporabniški avatar
 NaceM
#139832
Juster napisal/-a:
botko napisal/-a:Povem še eno boljpo - predvsem cenovno ugodnejšo
Superflex3 - sestava enaka vzameš dve tableti na dan za navedeno količino sestavin.
150 tablet zadošča za 75 dnevni cikel - cena 30 EUR


Botko se mi ne javi pa me zanima....mogoče ve kdo, kje se dobi to zadevo za 30€ ?

Hvala in lep pozdrav :wink:


Misliš to?

http://www.biovea.net/product_detail.as ... =1&Total=3


:)

Mimogrede.. Link je na prejšnji strani.
Uporabniški avatar
 Asparagus
#141574
Ali to zdravilo koristi tudi pri vnetjih mehkih tkiv okoli sklepov? Po mnenju splošne zdravnice imam vnetje, morda rahlo poškodbo vezi kolka.
#218418
Na bolhi se superflex 3 ponuja za 23 €.Zanima me ,če ga je že kdo od tam nabavil.Se mi zdi čudno, ker je objavljen samo mail od prodajalca.
Za kolena mi je pred dvemi leti zelo pomagal.Sedaj imam neprestane težave z ahilovo tetivo.A bi superflex pomagal tudi za tetivo.Zdi se mi, da po tisti kuri pred dvemi leti
potem še kar nekaj časa tudi z tetivo nisem imel problemov.
#263084
Dečki ne zajebavajte se. V naših lekarnah imate glukozamin za 16 eur in nekaj. In to registriran preparat kot zdravilo, ki ima zadaj kontrolo kakovosti in klinične dokaze za obnovo hrustanca v sklepih in medvretenčnih ploščicah. Analitiko pa izvajajo redno (ker so tako strogi predpisi za zdravila). Ne bom napisal katero je točno, da ne bo kdo rekel da favoriziram določenega proizvajalca. Pri nas najdete trenutno 3 takšna zdravila glukozamin (ki se v glavnem razlikujejo po ceni (in to kar občutno) - ne po kliničnih učinkih ki so enaki za vse 3).
Se pa je v zadnjem času pojavilo malo morje raznih izdelkov kot "prehranska dopolnila" kjer pa verjemite kontrole kakovosti ni, ker ni zakonsko predpisana. Klinične študije pa so izvedene zgolj na papirju ali pa narejene na nestandarden način kjer študija vedno "pokaže" da je zadeva boljša (to je zato ker za prehrano študije niso predpisane in jih delaš pač kot ti paše in obrneš kot ti paše - ni predpisa ker "hrana" načeloma ni nevarna za zdravje). Poleg tega so predpisani dnevni odmerki prehranskih dopolnil ki imajo glukozamin, prenizki in v tej priporočeni "dnevni" dozi nimajo kliničnega efekta ali pa je izredno zmanjšan.
Ker cena prehranskih dopolnil ni bistveno ugodnejša in z ozirom na prej povedano mislim da je jasno kaj priporočam. Malo poglejte kaj se dobi od zgoraj povedanega.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA