vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 sitrader
#263085
mojculja napisal/-a:Zadevo sem začela jemat pa nasvetu fizioterapevtke (poškodba rame), po pogovoru s športnim zdravnikom, ki mi je rekel, da se glukozamin sulfat zelo verjetno v veliki meri razgradi že v želodcu in tako v obliki tablet nima kakšnega velikega vpliva



Ta zdravnik nima pojma. Najbrž sploh ne ve kakšna molekula je glukozamin in kaj se z njim dogaja v telesu oz. zakaj deluje oz. kdaj ne deluje.
Hja tudi taki so.

LP
#264222
Lep pozdrav.
Jaz pa nisem tako navdušena nad tabletami, saj gredo sestavine skozi vse naše organe. Odrkrila sem kremo, ki jo naneseš direktno na mesto bolečine in ta izgine v 5 min. Nabavi se v ZDA, kjer jo izdelujejo že 13 let, uporabljajo pa jo predvsem tamkajšni homeopati, kiropraktiki, fizioterapevti in športni trenerji.
Meni zelo pomaga, pa še lepo diši in je popolnoma naravnega izvora. Med drugim vsebuje čili, glukozamin, kondroitin MSM in substanco P. Uporablja se pri bolečinah, odrgninah, opeklinah in tudi pri pikih insektov.
Če boste naročali preko linka, vam posredujem še kodo, ki jo vnesete ob naročilu in dobili boste še eno brezplačno darilo.
http://www.rtpr.com/site/a6b61ef8 coda 5522
#277568
jana12 napisal/-a:Lep pozdrav.
Jaz pa nisem tako navdušena nad tabletami, saj gredo sestavine skozi vse naše organe. Odrkrila sem kremo, ki jo naneseš direktno na mesto bolečine in ta izgine v 5 min. Nabavi se v ZDA, kjer jo izdelujejo že 13 let, uporabljajo pa jo predvsem tamkajšni homeopati, kiropraktiki, fizioterapevti in športni trenerji.
Meni zelo pomaga, pa še lepo diši in je popolnoma naravnega izvora. Med drugim vsebuje čili, glukozamin, kondroitin MSM in substanco P. Uporablja se pri bolečinah, odrgninah, opeklinah in tudi pri pikih insektov.
Če boste naročali preko linka, vam posredujem še kodo, ki jo vnesete ob naročilu in dobili boste še eno brezplačno darilo.
http://www.rtpr.com/site/a6b61ef8 coda 5522


Jana12:

Zanima me ali še to uporabljaš in kako pomaga pri bolečinah v kolenu pri teku. Vem, da ne more biti čudežno, vendar če vsaj malo pomaga je OK.

kolikšna je okvirna poštnina za slovenijo?

hvala in lp
#293393
Katere tablete oz. praški so super za obnovo hrustanca:

-voltaflex?
-fidiflex?
-kolagenflex?

Namreč 2 dni po LJ maratonu so se začele bolečine v kolenu, ko ga obremenim pri hoji, teči itak nemorem, zdravnica mi je sicer predpisala tablete proti vnetju Naklofen, ampak nič ne poamgajo in sumim hrustanec.
#293395
Urby napisal/-a:Katere tablete oz. praški so super za obnovo hrustanca:

-voltaflex?
-fidiflex?
-kolagenflex?

Namreč 2 dni po LJ maratonu so se začele bolečine v kolenu, ko ga obremenim pri hoji, teči itak nemorem, zdravnica mi je sicer predpisala tablete proti vnetju Naklofen, ampak nič ne poamgajo in sumim hrustanec.


Za obnovo hrustanca je (po mojem vedenju) najboljši glukozamin. Res pa je, da ga moraš jemati vsaj 3 mesece, da se hrustanec obnovi. Zadeva pa dejansko deluje - probal na lastnih kolenih :)
#293399
t-bone napisal/-a:
Urby napisal/-a:Katere tablete oz. praški so super za obnovo hrustanca:

-voltaflex?
-fidiflex?
-kolagenflex?

Namreč 2 dni po LJ maratonu so se začele bolečine v kolenu, ko ga obremenim pri hoji, teči itak nemorem, zdravnica mi je sicer predpisala tablete proti vnetju Naklofen, ampak nič ne poamgajo in sumim hrustanec.


Za obnovo hrustanca je (po mojem vedenju) najboljši glukozamin. Res pa je, da ga moraš jemati vsaj 3 mesece, da se hrustanec obnovi. Zadeva pa dejansko deluje - probal na lastnih kolenih :)


Saj omenjeni izdelki vsebujejo glukozamin, ampak nevem kateri je najboljši.
#293441
Isto vprašanje sem postavil v lekarni. Odgovor: Samo in preprosto glukozamin.
Na vprašanje kateri: vseeno. Jaz sem vzel preprosto tistega od galenskega laboratorija - ker je bil najcenejši. Me je pa farmacevtka opozorila, da moram jemati glukozamin najmanj 3 mesece, da se hrustanec popolnoma obnovi. In zadeva je pri meni delovala.
#293446
Misho76 napisal/-a:Tudi jaz sem zacel terapijo z Medexovim Kolagenflexom, ker mi v kolenih ze prav mocno poka in se bolecina pojavi vedno po teku. Sporocim cez tri mesece, ce je kj nucal. Upam, da bo.


Čemu pripisuješ težave s hrustancem? A je to pri tebi povezano s terenom, copati, tehniko teka, itd.? Ker bi rekel, da če si letnik 76 (ugibam iz nicka), ti še verjetno ne bi smelo pokati....
#293450
@jedrnat, kljub temu, da nisem se 'oldy' :lol: Meni poka v skoraj vseh sklepih ze vsaj zadnjih nekaj let :( Dokler pa ne zacne bolet, se pa itak ne zganemo :roll: Zdravniki so rekl obraba hrustanca, nekaj je tudi gensko povezano - revmatizem v druzini, nekaj je tudi starih poskodb. Nima veze niti z obutvijo, niti s terenom itn. sem preizkusil vse. Sem nevtralec in tecem na prste. Uporabljam pa zdaj nekaj casa Mullerjev kolenski trak in pomaga. Kot sem ze napisal, zdaj se tale kolagen in upam, da je to TO. Nimas kj, gremo naprej a ne :wink: lpM
#293468
Misho76, kolagena ni smiselno jemat oralno, ker se med prebavo (tako kot druge beljakovine) razgradi na aminokisline. Kar se tiče obnove hrustanca, pa velja enak pomislek kot za tablete glukozamina - hrustanec ni prekrvavljen, torej tudi če bi spravil glukozamin v kri, kako naj se vgradi v hrustanec?

Jaz mislim, da gre za placebo, če pa vpliva na kaj, kvečjemu na tkiva, ki obdajajo sklep (in s tem zmanjšuje bolečine). Ko so v eni študiji primerjali skupino, ki je jemala glukozamin in drugo, ki je dobivala placebo, se je izkazalo, da je bil glukozamin le nekaj odstotkov boljši od placeba. Beri malo stare teme na forumu o tem, marsikdo je že tri mesece ali več pridno papcal tablete, pa ni bilo nič bolje. Ali pa tole:
http://med.over.net/forum5/read.php?169,3440205
http://med.over.net/forum5/read.php?137,5594365

Glede kolagena še to - meni se zdi, da je boljše, če telo spodbudiš k sintezi kolagena, telo ga samo izdeluje iz aminokislin, nujen je pa C vitamin.
http://www.vitamincfoundation.org/collagen.html

Tale medexov kolagen, ki ga ješ, je dejansko industrijski odpadek, pridobivajo ga iz govejih kosti. Aminokislinska sestava pa uboga, če greš primerjat s sirotko (lahko pa tudi s konopljo, če kdo ne mara whey-a).

In ko omenjaš "revmatizem v družini", mal dvomim, da gre predvsem za kako genetsko pogojeno zadevo, bolj za prehranske vzorce. Če se izogibaš hrani, ki prispeva k vnetnim procesu v telesu (npr nezdrave ocvrte maščobe, preveč mesa), lahko razne "revme" kar izginejo.

Od dodatkov pa raje sirotka, omega 3 maščobe in C vitamin v prahu. Pa seveda ogromno zelenjave, zelenjavne sokove, da dobiš dovolj mineralov - od tistih v tabletah je v večini primerov bolj malo učinka, ker so največkrat so v obliki oksidov, ki imajo slabo absorbcijo, npr magnezij le nekaj odstotkov, ostalo gre v WC. :D
#294507
Živjo,

sem "nov" na forumu, čeprav občasno prebiram....

Tudi sam jemljem Superflex že od avgusta (torej 4 mesece) in zdaj sem si naročil še 2 škatli.

Dosedanji učinek?. Hm.. Lahko rečem, da se stanje počasi izboljšuje, težko pa trdim da je to samo zaradi glukozamina. Verjetno pa je tudi prispeval k temu, zato ga mislim tudi naprej jemati vsaj še do avgusta 2013 (seveda v manjših dozah 1-tableta /dan).
Imam namreč problem laterizacije patele in nekoliko stanjšane križne vezi, zato poleg glukozamina redno delam tudi vaje za vastus medialis, predvsem pa vsak dan uporabljam elektrostimulacijo VMO, ravno tako pa hodim tečt ali z ortozo, zadnje čase pa s kinesiotrakovi, ki pa so po mojem mnenju res dobra stvar.

Vse skupaj je nekoliko pripomoglo k temu, da me sedaj po teku koleno ne zbada še dva dni (čeprav resne bolečine nikoli nisem imel) ampak vse hitreje okreva. Koleno seveda še zdaleč ni 100%, verjamem pa, da bom s tem početjem do pomladi vsaj toliko bolje, da bom lahko tekel brez težav.

Glukozamin osebno priporočam, saj edino kar lahko izgubite je nekaj $$$. Če pa ste asmatik ali pa imate probleme s ščitnico, je fajn da preverite, ali smete jesti glukozamin...
#294518
Jaz osembno priporočam MSM, ki ga redno jemljem že več let:

MSM - Naravno zdravilo proti bolečinam

KAJ JE TO
MSM (Methylsulfonylmethane , imenovan tudi DMSO2), je oblika naravnega organskega žvepla, ki je temeljni gradbeni material življenja in je navzoč v vseh rastlinah in živalih. Žveplo je osmi najpogostejši element v človeškem telesu. Pomemben je pri nastajanju tkiv kakršna so rdeče krvničke, mišice, koža in lasje. Žveplo je ena glavnih sestavin pomembnih aminokislin; gradbenih materialov proteinov. Je bistven za zdrave vezi, kite, sklepe in za pravilno delovanje encimov, hormonsko ravnovesje in pravilno delovanje imunskega sistema. MSM je dodatek k prehrani, ki telo oskrbi z biološko aktivnim žveplom v hranilni obliki različnim sistemom v telesu. Čeprav ga je v naravi sicer veliko, se hitro uniči s toploto, sušenjem in pri obdelavi hrane. Pri dietah, ki ne vsebujejo veliko surovega, svežega in neobdelanega sadja ter zelenjave in mleka, je vnos MSM-ja s hrano najbrž premajhen.


KEMIJSKA SESTAVA
MSM sestavljata dve vodikogljikovi enoti (skupine iz vodikovih in ogljikovih atomov) in je povezan na enoto z enim žveplovim in dvema kisikovima atomoma.Glede na težo vsebuje molekula tretjina žvepla. Ena od mnogih prednosti MSM-ja je, da zaradi majhne molekule (z molekularno težo 94) lahko potuje skozi tkivo.


MEDICINSKA UPORABA
Alergije na cvetni prah FIBROMIALGIJA ! Sindrom zapestnega kanala Alergije na hrano ,Glavobol, Sinusitis, Astma ,Lupus, Skleroderma, Atletske poškodbe, Osteoartritis, Tendinitis ,Bolečine v hrbtu, Prekomerno izločanje želodčne kisline, Zaprtost, BOLEČINE V MIŠICAH, Revmatoidni artritis, Zgaga, Cistitis (vnetje mehurja), Sindrom čeljustnega sklepa, Zobobol.

Ljudje lahko pri uživanju MSM-ja opazijo tudi druge koristi, denimo mehkejšo kožo, trši nohti, gostejše lase in zmanjševanje brazgotin.


GLAVNI KORISTNI UČINKI PRI LJUDEH
Kot analgetik lajša bolečine in zmanjšuje vnetja in mišične krče. Razširja krvne žile in tako povečuje krvni obtok.

MSM pomaga pri izboljšavi gibljivosti sklepov, zmanjševanju otrdelosti, oteklin in bolečin. Da bi hrustanec, sklepi in sinuvialna tekočina ostali prožni in zdravi, potrebujejo žveplove spojine.

MSM oskrbuje telo z biološkim žveplom, ki neposredno poskrbi, da se obnovi hrustanec v sklepih.

MSM lajša bolečine in vnetja na več načinov. Bolečinskim impulzom prepreči njihovo pot po vlaknih C v živcih. Ta vlakna pošiljajo sporočila o bolečinah z mesta poškodovanega tkiva v telesu do možganov.

MSM prav tako blaži vnetja. Vnetja lahko ustvarijo pritisk na živce in drugo tkivo in tako povečajo bolečine. MSM pospešuje krvni dotok, kar izboljša zdravilni proces. MSM zmanjšuje mišične krče; stanje, ki je nenehno navzoče pri poškodbi mišično-skeletnega sistema.


O ŠTUDIJAH
V dvojno slepi študiji o vplivu MSM-ja na degenerativni artritis so raziskovalci ugotovili, da so bolniki, ki so šest tednov na dan uživali po 2,250mg MSM-ja, čutili zmanjšanje bolečine za povprečno 82 odstotkov.

Raziskovalci niso prepričani, če je MSM učinkovit pri artritisu zaradi vsebnosti žvepla, zaradi njegovih protivnetnih in analgetičnih lastnostih, kombinacije obeh ali zaradi še kakega neznanega učinkovanja. Posameznikom se pri uživanju MSM-ja pogosto normaliza delovanje črevesja.


VARNOST
MSM velja za eno najmanj strupenih snovi v biologiji in medicini, primerljiv z vodo.Klinična opazovanja kažejo na to, da MSM (podobno kot aspirin) povzroča razredčenje krvi. Če redno jemljete zdravila, ki preprečujejo strjevanje krvi, ali aspirin, se zato prej posvetujte s svojim zdravnikom.

MSM ne smemo zamenjati s sulfiti. MSM je žveplova spojina, ni pa sulfit. Zato za vse, ki so občutljivi na sulfite, ni nevarnosti da bi na MSM dobili alergično reakcijo.


OPOZORILO
Pred jemanjem kateregakoli dodatka k prehrani se posvetujte s svojim zdravnikom.

Vse zgornje informacije so bile povzete iz knjige: The miracle of MSM - The natural solution for pain

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA