Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 brankos
#69631
marjan napisal/-a:Včeraj sem šel traso Tržič Kofce, srečal še dva sotrpina, ki sta tekla. Zaključek je, da konkurenca ne spi :wink: :wink:

Pa dajmo izvesti trening 16 julija, če ne bo res preslabo vreme.

Povabljeni vsi,

Dajmo se okvirno malo čekirati, da vidimo kakšna je situacija

1. Marjan


Kako je s terminom za 16.7. Marjan, jaz pogojno, še kdo ?????
 marjan
#69635
brankos napisal/-a:
Kako je s terminom za 16.7.


Štirje smo zmenjeni in sicer je štart na 50 km v Preddvoru pred cerkvijo ob 4.30 uri (ko boste večina še sladko spali), da ne bo prevroče. Možno bi bilo, da se nam pridružiš tudi v Tržiču.

Vreme je lepo napovedano, tempo ne bo hud, važno nam je priti skozi, se pravi ogled proge.

Tekaški pozdrav,
Marjan
Uporabniški avatar
 Dule
#69636
marjan napisal/-a:Štirje smo zmenjeni in sicer je štart na 50 km v Preddvoru pred cerkvijo ob 4.30 uri (ko boste večina še sladko spali),


:shock: :shock: To pa bo trening. Srečno pot želim, Marjan :!:
 marjan
#69654
Štirje smo zjutraj ob 4.45 krenili na ogled proge 50 km teka Slovenskega alpskega maratona. Zgodnja ura je bila prava, da nas vročina ni dohitela. :lol:

Zadovoljni smo z doseženim, tempo ni bil prehud, vmes smo še čvekali.
Naužili smo se lepih razgledov, deležni smo bili mukanja krav na teh prekrasnih planinah, še oskrbniki koč so se zanimali, kam nas nese pot. :)

Edino, kar nas je malenkost motilo, je kar precej podrtih smrek ravno čez progo :? in smo kar čez skakali.

Na Jezerskem smo opravili obvezno analizo :toast: in sklenili, da se vidimo na tekmi.

Tisti, ki še kolebate, udeležite se tega maratona (ali vsaj 35 km), ne boste razočarani.

Lep samovski pozdrav,
Marjan
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#69655
marjan napisal/-a:Štirje smo krenili na ogled proge 50 km teka ...
Edino, kar nas je malenkost motilo, je kar precej podrtih smrek ravno čez progo :? in smo kar čez skakali.
Na Jezerskem smo opravili obvezno analizo :toast: in sklenili, da se vidimo na tekmi.

Marjan, vedel sem, da bo informacija takoj na forumu. Bilo je res fajn in upam, da bodo podrta drevesa odstranili.
Pa hvala obema za prijeten dan, čuj.
LP
 Iztok-SAM
#70364
V nedeljo, 6. avgusta, nas bo približno deset pohodnikov ponovno prehodilo in preteklo pot od Tržiča do Jezerskega. Na avtobusni postaji se bomo zbrali ob 8,00 uri. Vsi interesenti za pohod si želimo zmernega tempa hoje, vendar si zmernost ljudje predstavljamo razližno. Po mojem mnenju bi na Kofcah, Šiji in na Dolgi njivi moral biti postanek dolg vsaj za eno pivo brez naglice.
Prevoz iz Jezerskega v Tržič ni organiziran, razen če se bo jutri za to pojavila potreba. V dežju jaz ne bom šel.
Iztok Boltez (041-647-509)
Uporabniški avatar
 Vlajko
#70368
Kakšno naključje. :roll: :D Jaz sem si pa točno to traso, če se vreme izboljša, omislil za jutri v solo izvedbi ... :wink:

Plan mi poleg vremena lahko podre edino še kakšna nepričakovana obilica jurčkov med Tegoško in Dolgo njivo (i šire). Takrat pa jest zbezljam :arrow: planinski plan se v hipu spremeni. :oops: :wink:

PS: Če komu slučajno pride prav ta podatek: :arrow: Edini ustrezen avtobus, ki med vikendom vozi iz Jezerskega v Kranj, pelje iz Jezerskega ob 16.30 ( ob 16.35 mimo Kazine ). :idea:
Uporabniški avatar
 Pingo
#70418
Nooo potem se srečamo al se pa vam kar pridružim :wink: cooll 8)
Uporabniški avatar
 Vlajko
#70425
Operacija solo izvidnica SAM 35 km uspela. :D

Vreme za pohod je bilo idealno, :arrow: pretežno oblačno s krajšimi sončnimi obdobji. :wink:

Na poti ni posebnosti, precej je blatnih odsekov, pa kakšno smreko je tudi treba preskočiti. 8)

Če ste pa še takle "zajc" kot jaz, si pa le pravočasno oglejte spol goveda, katerega zagledate na poti pred vami. Vsaj enega bika imajo na vsaki planini. :)
Uporabniški avatar
 milan
#70451
Danes zjutraj smo se v Tržiču zbrali Iztok-SAM,Žine, Boris in jaz.
Edino jaz sem imel v planu hiter pohod do Jezerskega, (cca 4h30min).
Z Žinetom sva šla malo hitreje do Kofc medtem ko se kolegoma ni nič kaj mudilo. Potem sem ostal sam. Ravninske dele in spuste sem tekel, vzpone pa hodil. Do dolge njive sem rabil dobri 2 uri in pol.
Na progi je nekaj blata vendar ni prehudo. Nekaj je tudi podrtih dreves(predvsem pred Pečovnikom), ki jih bomo požagali ročno.
Debela debla bodo morda problem vendar jih ni problem zaobiti.
Sicer je proga kar v dobrem stanju. Moje zlizane superge bi moral zamenjati za kaj boljšega pa bi šlo še bolje.
Na Jezersko sem prišel čez 4h15min. Do jezera bi rabil še 10min, tako da sem predviden čas kar dobro ujel.
[/img]
Uporabniški avatar
 žine
#70467
ja, od Tržiča do Kofc je še vse po starem (razen čez pot prevrnjenega drevesa, ki pa bo do tekme, verjamem, že s poti). Z Milanom sva med klepetom šinila do Kofc. Za jutranji pogum (ker je v LJ. deževalo in je bilo vse črno) smo bili na Kofcah nagrajeni s soncem in jasnino. Sreča je še vedno na strani pogumnih. In se že veselim septembra :D
lpŽ
Uporabniški avatar
 hamlet
#70473
Tudi jaz imam eno vprašanje za izkušene mačke. :?: Kje točno je start v Tržiču (35km) in kje poteka pot od Tržiča do doma na Kofcah?
Lep pozdrav vsem in hvala za odgovor (da se ne izgubim! ) :D
Uporabniški avatar
 Pingo
#70496
Včeraj smo tudi mi opravili predogled celotne trase SAMa.Vseskozi smo srečevali glavnega organizatorja Iztoka :wink: No od Dolgih njiv smo bili pa sami.Od tam naprej je do Pečovnika vse Ok potem pa prihajajo odcepi kjer ni označb--še udeleženca prejšnjega SAMa Mojca&BojanU--sta bila kdaj v dilemi.No sej prišli smo na Jezersko ampak zaključek je bil po drugi poti.Očitno smo prehitro podlegli na novo zavaljani cesti ki nas je popeljala levooo do mark.poti za Virnikov grintavec.Tam smo se pač spustil dol v samo središče Jezerskega.No sej vem da je še nekaj časa do SAMa ampak tekači že brusijo pete.Kdor se ga bo prvič lotil in šel na predogled ne vem če bo prišel po zamišljeni trasi dol.Verjetno po kakšnem kolovozu :wink: Torej kdor se odpravlja na predogled naj le vzame s seboj kakšen konc zemljevida,de nou problema,dol pa itak zmerom prideš :wink:
Trasa,razgledi so pa itak poglavje zase SUPERR 8)
Uporabniški avatar
 bojanu
#70519
Z Natalijo, Mojco in Bojanom smo zastavili predogled bolj na izi, zato se tudi nismo najavljali organizatorjem. Po dežju v Ljubljani nam je na Gorenjskem vreme kar dobro služilo. Ne prevroče, nekaj sonca in razgledov, vmes rahlo rosenje, a ni bilo sile. Na Kalu smo dohiteli Iztoka in Borisa, na Kofcah malce posedeli in se pogovarjali, nakar sta malo zaostala (sta preverjala okrepčevalnice po poti :wink: ) in nas spet dohitela na Dolgi njivi, kjer smo si privoščili domače specialitete, za katere na tekmi ne bo časa 8)
Potem so se naše poti razšle. Med borovci luže po pričakovanju, nekaj podrtih dreves, sledovi letošnje zime. Narava krasna, tako da smo se večkrat ustavili in pogledali naokrog.
Pred odcepom za kolesarsko stezo sem prehitro zavil levo na novo gozdno cesto misleč, da pač ta staro malo širijo, tako da smo po markirani poti dobesedno padli na Zg. Jezersko.
Na koncu vsi zadovoljni, še posebej Natalija, ki ne dvomi več, da je sposobna priti v cilj (precej) pred metlo :D

Nekaj slikc
Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA