Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 vanja
#47573
Iztok-SAM napisal/-a:Na tekmi pa organiziramo prevoz opreme (anorakov) na Kofce in na Dolgo njivo.


Pa sem ravno hotela vprasati, ce obstaja taksna moznost :)
Potem pa res mislite na vse! Mogoče res nimam več izgovorov, da ne bi...?

Še točno en mesec!
Uporabniški avatar
 milan
#47650
Priporočam pa prijavo do 27.8.2005. Je ceneje.
Uporabniški avatar
 meduza
#49054
Za lažjo odločitev: SAM sodelovati ali ne?

Nekaj članov TF me je vprašalo, kako je na SAM-u oz. ali so sposobni preteči SAM v 7 urah. Odgovor je težak, odločil se bo vsak sam. Podobno se je dogajalo tudi meni lansko leto.

Začnimo od začetka:

letnik 1949
Pred SAM-om je bil moj najdaljši uradni tek polmaraton.
21 km, Najboljši čas Radenci 2004 nekaj sekund pod 2 urama.
Na 10 km cca 50 minut,
Najdaljši trening tek cca 30 km PST (2x čez Golovec + Murgle, Jezero)
Teden dni pred tekom opravili ogled proge cca 9 ur.
Povprečno 40 km/teden pretežno Golovec, Rožnik, PST
Nekaj 10 km uradnih tekov
Tri tedne pred SAM-om, zvit gležanj.

Predvsem ogled proge, ki je trajal 9 ur, nas je spravljal v dvome o naših sposobnostih. Hodili smo hitro. Dvakrat jedli in ubirali jagode, borovnice, gobe. Ni zgledalo, da smo zapravili veliko časa. Na Jezersko smo prišli komaj še sposobni hodit.

Žena se je odločila za 10 km tek in celo osvojila medaljo.
Jast sem trmasto vztrajal pri teku. Gleženj sem zaščitil s posebnim, za ta namen kupljenim ščitnikom, ki ga večinoma uporabljajo starejši košarkarji rekreativci. Gleženj je blokiran , kot da bi imel pancer, ščitnik pa omogoča prosto gibanje v smeri teka.

Na štartu sem oddal nahrbtnike za Kofce, Dolge njive in Jezersko v katerih sem imel kompletno opremo za preoblečt, namazati gleženj in prilagoditi se vremenskim pogojem na progi. Zgoraj so vremenski pogoji lahko precej ostri (veter, mraz). Zamenjano opremo so mi potem pripeljali na cilj na Jezersko. Zadnji nahrbtnik z Dolgih njiv je prišel malo kasneje, ker je organizator moral počakati , da vsi udeleženci zaključijo s potjo preden zapustijo Dolge njive (varnost). Za preoblačenje sem porabil kakšne pol ure (2x).
Zaželjen prihod na cilj je bil cca 7 ur, prišel sem v cca 5 ur 22 min. Presenečenje za vse nas, predvsem zame.
Za ogled proge 2005 smo potrebovali cca 6 h in 45 min. Vreme je bilo zelo slabo (dež), ena pavza za čaj na Kofcah cca 20 min. Ostalo je bila hitra hoja in delno tudi tek (zame mal več teka ker sem komaj dohajal ostale prekaljene hribovce, ki so kot rakete hodil po klancu gor).

V času teka sem uporabljal palce, ki so zelo prav prišle pri vzponu na Kofce in potem v končnem delu proge od Dolgih njiv naprej. Palce se lahko odložijo ali pa dvignejo skupaj z drugo opremo v nahrbtniku. Palce priporočam tistim, ki bodo več hodili kakor tekli. Ob slabem vremenu je proga zahtevna, luže, korenine, blato. Mimogrede lahko spodrsne.

Sama proga se začne z vzponom, ki traja cca 2 uri (Kofce) potem je skoraj ravna z blagimi vzponi in spusti. Od Dolgih njiv naprej je dolg počasen vzpon, ki se konča s hudo strmino cca 100 m, potem pa gre malo dol gor z močnim trendom dol. Del proge je zelo strm (dol), pot pa gozdna, posuta s kamni in je tek po njej zelo zahteven oz. bolje je teči bolj počasi in previdno. Zadnji del poti, nekaj kilometrov je asfalt.
V času teka sem vse večje strmine prehodil, kar je bilo lažje in veliko hitreje kakor, da bi tekel.
Zanimivo, da vsak trenutek, ko sem pomislil na vodo je bila ta že ponujena na progi + čokolada, banane in ???.

Nekaj težav je, če odstopiš nekje sredi poti. Mislim, da organizator poskrbi za odvoz s Kofc in Dolgih njiv.

Organizacija teka je bila odlična, mislim, da boljše nikjer nisem videl. Na koncu teka so bili pripravljeni tuši in masaža je bila čudovita. Slike se dobijo takoj po dostopni ceni. Priznanje dobiš v nekaj urah in potem v kakšnem tednu vse slike, rezultate in ostale podatke o teku na CD-ju.

V celoti vzeto, ko prideš na cilj, čudovit občutek.

Mislim, da v času dviga številk oz. slabega vremena se lahko premisli in namesto na 35 km gre na 10 km. V primeru večjega števila sprememb lahko pride do težav. Organizator pripravlja številke s priimkom tekača in št. km, ki jih teče in je v tem primeru potrebno številko zamenjati.
10 km tek je tudi prijeten in nič manj pomemben. Udeležujese ga v glavnem spremstvo tekačev in premore kakšnih 150 m višinske razlike.

50 km tek je za profije. Prvih 15 km je asfalt + makadam, višinska razlika cca 200 m. Potem je poz ista.

SAM 35 km je odličen trening tek v sklopu priprav na LJ maraton.

Upam, da sem še kakšnega TF-ovca vzpodbudil za tek.
Uporabniški avatar
 Dule
#49715
Pa še prijavljeni TF-jevci za na 50km:

1. Tomaž
2. Inot
3. tek_v_snegu
4. Aleksander
5. Dule
6. Simona
7. Glescic
8. Vanja
9. BoštjanG
10. Bine

Če sem koga spregledal pa naj se pripiše :!:

Nekateri pa gredo in Logarsko in SAM :shock: Da je to možno pa vem od lani, ko so prišli skozi oba ultra maratona :P
Uporabniški avatar
 MitjaG
#49721
oba maratona isto leto :?: :?: :?: pa niso noge odpadle??
no vsekakor odlicno in cestitke za nazaj in naprej
 Iztok-SAM
#49722
Prijavljenih je tudi devet TF-ovcev na 10 km in trinajst na 35 km. Sicer nagrade za najštevilčnejši klub ni, se bomo pa organizatorji potrudili za posebno prijaznost do forumovk (in drugih predstavnic nežnejšega spola, katerih bo letos na SAM-u več, kot pretekla leta).
Danes bom predlagal organizatorkam, da enako ljubeznivost pokaže do moških predstavnikov TF.
Iztok
Uporabniški avatar
 vanja
#49758
Dule napisal/-a:Nekateri pa gredo in Logarsko in SAM :shock: Da je to možno pa vem od lani, ko so prišli skozi oba ultra maratona :P


Takšne reči so mi kar velika vzpodbuda, saj me (po moji lepi navadi) že grabi trema... Če lahko oni oboje, bom pa jaz morda tudi teh pičlih 50km? :oops: :oops: :oops:

No, tudi tiste obljube o posebni ljubeznivosti mi vlivajo upanje! (A bo kakšna bližnjica samo za punce? :D )
Uporabniški avatar
 meduza
#49765
bliznice so pa tudi bolj strme

ne skrbi prides pred mano, ceprav gram samo na 35
Uporabniški avatar
 lojzeP
#49771
Iztok-SAM napisal/-a:Danes bom predlagal organizatorkam, da enako ljubeznivost pokaže do moških predstavnikov TF.
Iztok



he,he - do nekaterih prijavljenih TF predstavnikov močnejšega spola je organizator že izkazal "posebno zahvalo" 8)
 Iztok-SAM
#49787
Tekači in organizatorji tekem smo pogosto še kar prijazni ljudje, čeprav z obljubami res ne gre pretiravati. Morda je sedaj najbolje, da začnem rože na vrtu zalivati ali se naučim peči piškote.
Hkrati se veselim ljubeznivosti tekmovalk in prijazosti tekačev na cilju. V zahvalo ga čakajo topla oblačila, tuširanje, pivo..., če se že piškoti ponesrečijo.
Iztok
Uporabniški avatar
 vanja
#49853
meduza napisal/-a:ne skrbi prides pred mano, ceprav grem samo na 35


To pa zagotovo ne bo držalo! :oops:

Iztok-SAM napisal/-a:Hkrati se veselim ljubeznivosti tekmovalk in prijazosti tekačev na cilju. V zahvalo ga čakajo topla oblačila, tuširanje, pivo..., če se že piškoti ponesrečijo.


Že brez vsega tega bi se zelo veselila cilja, tako pa... :D
Uporabniški avatar
 Z*
#49880
vanja napisal/-a:Takšne reči so mi kar velika vzpodbuda, saj me (po moji lepi navadi) že grabi trema...

Če sem že jaz čisto zelena zaradi napovedanih (komaj) 35 km Slika (če bog da (in moje noge)), v kakih barvah si šele ti, revica!!! Huu, 50 km!?! Slika
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#50035
Iscem iscem po spletnih straneh pa sem zelo opesan ( bo treba vec korencka piti ) ne najdem transkacijskega racuna kamor naj nakazem startnino.

Ce bo kdo kje na veliko napisal da lahko to kar od doma opravim in bo cim manj nepotrebnih formalnosti na licu mesta se full zahvaljujem.

Lp
Uporabniški avatar
 gregorb
#50043
Živjo!
Letos sem bolj mal tekal, :oops: pa me zanima do kdaj se sprejemajo prijave za 10km in kje je proga.
Lani ko sem bil še fit sem šel na 50km, in res je blo fino!
:D lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA