Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 iverson
#92535
Daljše treninge ima ponavadi zmeraj po razgibanem terenu, saj tečem čez Tunjice, in tam okoli kjer je kar nekaj klancev. Trenutno gledam nek tekaški plan ki ima daljše teke tam 28 km. Ko bom to odtekel bom povečal razdaljo še naprej. Do septembra pa pridno treniral in upam da mi bo uspelo :D
Uporabniški avatar
 NANIKA
#92540
Ojla!

Mene pa zanima ker je bolj zahteven SAM ali maraton 4. občin.

Lp
Uporabniški avatar
 vencelj
#92548
Po mojem mnenju maraton 4. občin. Bistveno večja višinska razlika, dolgim spustom sledijo težki vzponi... SAM je bolj tekaški. Tudi časi na 35 so zaradi konfiguracije zelo različni.
 iomejc
#92654
Lahko kdo pove kakšen je klanec iz Tržiča na Kofce? Gre steza po pohodni poti ali kje drugje? Kakšna je povprečna naklonina skozi celotno traso? Kot vem, je največji vzpon iz Tržiča?!
Kolikšna je dolžina tega klanca?

Iztok
 Simona T
#92660
iomejc napisal/-a:Gre steza iz Tržiča na Kofce po pohodni poti ali kje drugje

Teče se skozi mesto Tržič, kjer te čaka kratek vzpon po stari cesti. Po par sto metrih se odcepiš desno na markirano stezo, ki pelje proti Kofcam mimo kmetije Završnik. Gre se po gozdni stezici, sam naklon poti pa se nenehno spreminja, vmes so tudi ravninski deli. Bolj konkreten (beri strm) vzpon je nad kmetijo Završnik.
Iz pogovora z drugimi udeleženci, ti lahko rečem samo, da večina ne preteče celotnega vzpona (oz.,da ne bom koga užalila, vprašanje je, če ga sploh kdo...), kar pa seveda ni nič narobe.
Za čas okoli 6 ur, ti je "dovoljeno" kar nekaj hoje. Hodiš lahko še tudi kasneje, pri kakšnem krajšem vzponu. :lol: . Bolj pomembno je, da ti tja do konca ne zmanjka moči. Težaven je še vzpon nad Dolgo njivo predvsem zato, ker si že malo utrujen.
Skratka to kar so ti svetovali ostali vse drži. Ob takem treningu in pripravah sem prepričana, da bo čas pod 6 urami. Samo ne se preveč zaleteti že na začetku.

Več o sami prireditvi, prijavah, zemljevidu, profilu...
si lahko ogledaš na uradni spletni strani:
http://www.boltez.com/maraton/index1.html


lp
Simona
 iomejc
#92876
Živjo Simona,

hvala za izčrpne informacije. Sem že pregledoval internetno stran, ki je zelo lepo pripravljena in pregledna, vendar sem hotel slišati še informacije od nekoga, ki pozna traso. Se mi je kar zdelo, da je zelo težko preteči vse vzpone, vsaj za nas amaterje. Sicer se mi čas pod 6 urami še vedno zdi kar težko dosegljiv, vendar upam , da bo uspelo.
Bomo videli....

Lp Iztok
Uporabniški avatar
 husein
#93508
Včeraj smo opravili kolesarsko turo iz Kranja v Tržič in po progi SAM na Jezersko. Na delu proge (okrog 2km) pod Plešivcem (kjer pot od Dolge njive zavije desno in nadaljuje tik ob državni meji) so lepo stezo razrili in naredili dva in več metra široko pot, njivo. Kar srce se mi je trgalo. Udiralo se nam je skoraj do kolen. Na poti je toliko blata da se je ne da prevoziti niti po klancih navzdol. Tudi za hojo in tek je trenutno skoraj neprehodno. Požagali so ogromno borovcev in kar nekaj dreves in vse to sedaj leži tik ob tej t.i. cesti. Sramota. Kdo si je vzel pravico in tako oskrunil ta lep del narave? Bo kdo odgovarjal za to dejanje?
Zanimivo je pa še to, da ta nova cesta zavije potem na avstrijsko stran in nato ne zavije več na slovensko stran meje :?:
Še to, na poti Plešivca proti Pečovniku je na nekaterih delih čez pot napeljan električni pastir. Gre kateremu kmetu v nos ta planinska pot oz. po novem cesta?
Uporabniški avatar
 iverson
#93650
Malo še premišlujem o treningu, pa me zanima kaj se bolj splača, trenirati po planu za maraton, ali težji plan za polmaraton. Gre se za razdaljo 35km.
Uporabniški avatar
 matej712
#93655
časovno je 35km SAM bližje maratonu, prilagoditi pa moraš konfiguracijo treningov :wink:
Uporabniški avatar
 iverson
#93694
Misliš tako da, so teki po razgibanem terenu, se pravi vzponi ter spusti. Razdalje pa naj postopoma povečujem.
Uporabniški avatar
 matej712
#93749
Lani sem šel prvič na 35km (to je bila sploh moja prva tekaška tekma :lol: ).
Kako sem treniral sem že nekje napisal - na SAM sem se intenzivno pripravljal mesec in pol (prej sem veliko kolesaril). Tekel sem v hrib (Jošt, Šmarjetna, Špičasti hrib, na Kofce in z Jezerskega do Dolge njive - da sem si ogledal traso). V hrib sem tekel cca 2x tedensko (pomembno je, da tečeš tudi dol, saj je na SAMu tudi precej spustov). Vmes sem tekel po ravnini (1h30-1h50 max) in kolesaril za regeneracijo. S takimi "pripravami" sem brez težav dosegel čas 3:57.
Uporabniški avatar
 Z*
#95833
Strašljivo je tole, ja ... :cry: Pa tako prijetno je bilo lani teči v tem delu ... idilična skoraj neokrnjena narava ... :roll:
 iomejc
#95838
To je pa res grozljivka!
Upam, da bodo do tekme progo pripravili kot je treba, pa da bodo tudi ljudje pazili kako se obnašajo v naravi!

Iztok
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#95840
Videti je res grozljivo, saj taki posegi ne obetajo prav nič dobrega za neokrnjeno naravo, žalostno pa je to, da to ni osamljen primer, da je vedno več poizkusov raznih off-roaderjev ki s svojimi jeklenimi "lepotci" :twisted: verjetno zavestno in načrtno kazijo podobo naravnega okolja.

PS: Moja skrita želja je ; udeležiti se SAM-a 2007 - 35km torej si bom upajmo v živo ogledal prizadeto območe. Ker mi je področje neznano me zanima ali je trasa kaj označena če bi se še sam odpravil s kolesom :?:

LP Bojan
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA