Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 vencelj
#142266
MIHEC napisal/-a:SAM 2008 se približuje, zato prosim "ta izkušene" za kakšen nasvet. Letos grem namreč prvič, zanima pa me predvsem sledeče:

Ali je bolje če so od Tržiča, ko se preide na gozdno pot proti Završniku, lčim več teče, ali je bolj da se enostavo čim bolj hitro hodi. Občutek imam namreč, da si s hitro hojo celo hitrejši kot pa s tekom in da prišparaš tudi na energiji (ki jo vsekakor potrebuješ tudi od Kofc naprej).

Ne vem - ali ima kdo kakšno taktiko, kako najhitreje priti do Kofc, zlasti mimo završnika in nato po še večji strmini do Kala in po strmini do "ravni". Seveda, na način da se totalno ne pokuriš. Hvala, za kakršnokoli izkušnjo ali pa nasvet.


Jaz ti napotkov ne bom dajal, le to sem hotel povedati, da je odgovor na tvoje vprašanje zelo odvisen od vsakega posebej. Eni so dovolj močni za tek in (skoraj) celo progo pretečejo, drugi hodijo (nekateri res lahko tako hitro kot nekateri tečejo), nekateri so dovolj fizično močni za tek, pa nimajo prave volje in hodijo tudi tam, kjer bi lahko tekli (mislim, da sem med njimi) itd.

lp vencelj
Uporabniški avatar
 GORSKI KOZEL
#142546
Danes sva za trening tekla SAM 35 KM. Proga je neverjetno lepa in blatna. Sej blato me ne moti ker je to ja alpski maraton.Sva pa prvič v življenju tekla 35 km sploh tko da sm kr vesel.Tam od Plešivca pa pri Pečovniku sva mal zašla ker ni več markirana pot, sam sva pol na srečo najdla.Na koncu sva bila že kar zmatrana :D .
Se vidmo
Uporabniški avatar
 alfamann
#143199
Me zanima, če gre kdo iz Koroške na SAM 35 in bi imel kaj placa zame. :D
Uporabniški avatar
 BoštjanG
#143261
Morda komu znano, ali bo tudi letos organiziran prevoz tekaških palic iz Preddvora, kjer bo štart, v Tržič?
In ali je nadalje možnost, da se palice nato spet pusti v Kofcah?
Uporabniški avatar
 paprikar
#143960
katere superge priporočate/boste obuli za ta tek?

Glede na to, da tečem bolj po makedamu in bolj urejenih poteh imam doma Mizuno WR in Nemesis, ter Nike Pegasus. Verjetno nobene od njih ne ustrezajo terenu SAM-a?

V Hervisu sem gledal Salamon-ke Gore-tex, namenjene za grob teren, blato.

Kaj priporočate?

Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem.

lp,n
Uporabniški avatar
 Z*
#143964
Če so Nike Pegasus Triax, potem zadostujejo. Sama sem jih imela predlani in so se dobro obnesle. Med tekom sem na nogah sotekačev imela sicer priliko videti svašta, tudi copate s čisto gladkim podplatom in na drugi strani gojzarje. A tisti z gladkimi so res zakopavali ...
Po moji izkušnji pridejo v poštev vsaki tekaški copati z narebrenim podplatom (triax/trail izvedbe), da ti na kakem "mastnem" spustu ne zdrsne.
Uporabniški avatar
 vanja
#143966
Z* napisal/-a:Po moji izkušnji pridejo v poštev vsaki tekaški copati z narebrenim podplatom (triax/trail izvedbe), da ti na kakem "mastnem" spustu ne zdrsne.


Se strinjam. Dodajam pa, da morajo imeti copati predvsem dovolj prostora pri prstih, ker kaj hitro fašeš črne nohte (dooooooooooolg spust)... :P
Uporabniški avatar
 milan
#144258
BoštjanG napisal/-a:Morda komu znano, ali bo tudi letos organiziran prevoz tekaških palic iz Preddvora, kjer bo štart, v Tržič?
In ali je nadalje možnost, da se palice nato spet pusti v Kofcah?


Isto bokot lani(in vsa leta prej). Palice lahko oddate na startu v Preddvoru in vas bodo čakale v Tržiču. Na Kofcah jih lahko spet oddate za transport na cilj.

Morate pa vedeti da bodo palice s Kofc 'Prišle' na Jezersko šele potem ko zadnji tekmovalec zapusti Kofce. Prej kot ob 14.00 jih na Jezerskem ni za pričakovati. Torej če se vam mudi domov to ni varianta.
 Tinca
#144279
Mene pa zanima če gre kdo na sam 35 km,cist na easy pa bi rabu kako družbo, mal zza moralno podporo, mal za čvek...

lp, Tinca
 janezu
#144967
na današnjem delnem ogledu proge,sva z bonijem ugotovila,da je stara trasa pod plešivcem prava avtocesta(brez vinjete),na delu res z nekaj blata,ki pa se ne predira.od stare kasarne naprej pa klasika (pazite na spolske deske-bolje stopiti v vodo).zato mislim,da letos ne bomo prečili plešivca,ampak po stari dobri klasiki,ki tudi omogoča napade na najboljše čase,tako na rekord proge (BH) ,kot na osebne. sicer pa je glavno,da vsi pridemo zadovoljni na jezersko :D LP ju
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#144969
paprikar napisal/-a:katere superge priporočate/boste obuli za ta tek?

Glede na to, da tečem bolj po makedamu in bolj urejenih poteh imam doma Mizuno WR in Nemesis, ter Nike Pegasus. Verjetno nobene od njih ne ustrezajo terenu SAM-a?

V Hervisu sem gledal Salamon-ke Gore-tex, namenjene za grob teren, blato.

Kaj priporočate?

Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem.

lp,n


BROOKS - CASCADA posebej dobre za 35 km špuro :wink: .Toplo priporočama!
Več info pa boste dobili lahko v nedeljo 14.09.2008 na teku okoli Blejskega jezera, kjer se bo delala tudi analiza teka!
ČAO!
Uporabniški avatar
 Pingo
#144994
Hmm janezu je nekaj namignil v prejšnjem postu,pa me zanima kje bo šel letošnji SAM :wink:--čez Plešivec al po stari trasi?-- Baje so nekateri že prejšnja leta tekli čez Plešivec..ne samo na lanski tekmi..ker je pač krajše in po mojem hitrejše...res pa je da je še par višincev več :wink: ...alii imamo pač prosto izbiro :roll:
Uporabniški avatar
 Darja
#145083
Pingo, v opisu poti na spletni strani SAM-a piše, da bomo Plešivec OBŠLI.
Prosta izbira bo pa po moje le v cilju: takole :drink ali :beer: ali pa morda :toast: :D
Uporabniški avatar
 Pingo
#145098
Opis je starejšega datuma,zemljevid in višinogram pa lepo pokažeta na Plešivec...tista špička ki je naprej od Dolgih njiv :wink:
No jaa kjer koli bo tam se bomo pa pomatrali kaneda :wink:
Lani po snegu in čofi je vzpon na Plešivec bila modra poteza,kajti po obvozu bi verjetno bili v blatu do kolen :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA