Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 vencelj
#135630
Cveto napisal/-a:Danez sva šla skupaj z Cvalentijem po progi sama 50km. S seboj sva imela camelbage. z Vodo, ki sva jih ob vodi polnila.
Vreme je bilo idealno. Do Tržiča je bilo kar vroče, kasneje pa so oblaki zakrili sonce. Na Kofcih sva se malo okrepčala, malo sladkorja, meni pa je zapasalo kislo mleko.
Nekje med Šijo planino in Dolgimi njivami naju je malo pralo, neprej pa spet oblačno, z nekaj sonca. klance sva hodila, ostalo večinoma tekla.
Proti koncu, sva malo zašla, ter zgubila kake pol ure. Namesto spusta po serpentinah sva pla po vlaki naravnost.
Na koncu mi je polar pokazal 57,1km in pa čas 8ur in 14min.
Kar solidno se mi zdi, če upoštevam vse pavze in polnjenje camelbag-ov.

LP Jure


Bravo, fanta :!: Za tole vama pa moram čestitat :!:
:cast:
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 cvalenti
#135636
Vencelj,hvala lepa za čestitke.Bom še jaz podal kratko poročilo.No avto sva pustila pri hotelu Bor pri Predvoru in odtekla cca 17 km po asvaltu do Tržiča in že tukaj filala 2x camelbake.Filanje camelbakov resnično vzame kar dosti časa,sploh če morata filati oba,bom rekel cca 5min.No po kar pogovornem tempu ,nekje 1:51,sva bila v Tržiču in začel se je vzpon.Moram reči,da od tukaj naprej je sama uživancija.Do kofc ,se resnično lahko veliko teče,samo sva raje tudi malo hodila ,ker 50km je pa le 50 in to gorskih.No na kofcah je Cveto videl na tabli napis "kislo mleko" in oči je imel že na pecljih in malo mu je iz ust pritekla slina :lol: :lol: :lol: :lol: Cveto-gorski tek-kislo mleko......to je zmagovita kombinacija :twisted: :lol:
No,od kofc mi je Cveto rekel "ej tastar,od tukej naprej je pa najlepši del poti" in res ,cca 2 ure tako sproščenega teka ,po tako lepih poteh,ob takih razgledih.........joj, mi gredo kar dlake pokonci ,ko se spomnim,resnično hvala Cveto,ker sva šla,ker sem neizmerno užival.No vsekakor,sva nekajkrat zašla,morala malo povprašati,včasih malo poteči nazaj,včasih naprej in to je zneslo cca 7km,za kar mi ni žal niti enega metra,saj je pokrajina Mmmmmmmmmmmmm,res čudovita.Moram pa še povedati,da mi je odpadel "črni noht" in sem misli,da bom lahko spuste spuščal do konca,a žal sem na 23km prigaral dva žulja,ampak ob lepotah sem kaj hitro pozabil nanj.No na ciljni ravnini cca 2km pred ciljem sva začela hoditi in naredila malo izteka in na koncu namočila svoje noge v jezero in "pocuzala" vsak svoj krvavo prigaran "perček"
Kaj naj rečem,proga odlična,trasa prekrasna,v treningu užival,mislim pa ,da na tekmi je pa garanje.No naslednji podvig z Cvetom pa je Ex.... .. .0 :lol: :lol:
 uros feldin
#135848
Cveto napisal/-a:Danez sva šla skupaj z Cvalentijem po progi sama 50km. S seboj sva imela camelbage. z Vodo, ki sva jih ob vodi polnila.
Vreme je bilo idealno. Do Tržiča je bilo kar vroče, kasneje pa so oblaki zakrili sonce. Na Kofcih sva se malo okrepčala, malo sladkorja, meni pa je zapasalo kislo mleko.
Nekje med Šijo planino in Dolgimi njivami naju je malo pralo, neprej pa spet oblačno, z nekaj sonca. klance sva hodila, ostalo večinoma tekla.
Proti koncu, sva malo zašla, ter zgubila kake pol ure. Namesto spusta po serpentinah sva pla po vlaki naravnost.
Na koncu mi je polar pokazal 57,1km in pa čas 8ur in 14min.
Kar solidno se mi zdi, če upoštevam vse pavze in polnjenje camelbag-ov.

LP Jure


Čestitke obema.......tudi sam imam letos željo zamenjat 35 za 50!

Lp, Uroš
Uporabniški avatar
 SasoP
#140137
Danes smo se veseli fantje - Mare, Stane, Vinko, Janez in Sašo - že zarana odpravili na oglede 35 km proge SAM. Štartali smo s parkirišča najboljšega soseda v Tržiču in se v rahlem drncu zapodili veselim dogodivščinam in Kofcam naproti. Že na prvem resnejšem vzponu so se pokazale manjše ali večje razlike v pripravljenosti :lauf:, teži/cm višine, času prihoda domov (prejšnji večer):toast:... skratka vsak se je trudil po svojih najboljših močeh. V zavetju planšarije na Kofcah smo bili deležni prve resnejše hidracije :pivo: , potem pa smo jo pod prelepo Košuto jadrno popihali proti Šiji, Pungratu (spotoma uplenili manjšega jurčka :D ) in Dolgi njivi, kjer sta nas že čakala Mateja in Matjaž ter na novo oblečena koča :heart . Ker smo vedeli, da nas čaka najvišja točka - Plešivec - smo se v prijetni družbi (pridružila sta se nam tudi manjša koza in osel :?: ) zadržali nekoliko dlje kot smo prvotno predvideli. Plešivec smo zavzeli po prvenstveni smeri :bum: , v katero sta nas hrabro popeljala Stane in Vinko. Besede, ki smo jih izrekali, ko smo se prebijali skozi gosto ruševje seveda niso za objavo :ignore: (no samo za pokušino...ker kre..n me je spravu u ta grmovje...pi..a smo se zaplezal...ja kam pa ku..a rineš...). Sledil je dolg spust po dokaj namočenem terenu, novi jurčki in lisičke, prvi padci, ki na srečo niso pustili posledic, in nikolikoncaproge do - končno - Planšarskega jezera. Aleš in Lojze sta nas prijazno prišla iskat :driver: in, kakopak, tudi srečno pripeljala do doma :cast: . Še bomo šli.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#140204
SasoP napisal/-a: Danes smo se ... že zarana odpravili na oglede 35 km proge SAM ...

Lepo si ti to napiso. Človeka zgrabi, da bil zraven, ko ste preklinjali :D
Uporabniški avatar
 matej712
#140598
@gorski kozel - proga je dobro označena, ne moreš falit

@bojan - zate ne bo problem, tudi če do SAM-a počivaš. Sicer pa malo kombiniraj dolge treninge in hribe, pa bo!
#140599
Gorski kozel!

Proga je ponavadi označena kakšen dober teden pred tekmo z rdečimi trakci. Sicer pa je nekaj stalnih označb in kažipotov, če pa še nikoli nisi šel po progi, pa od Pečovnika do Zgornjega Jezerskega kaj hitro lahko zaideš na vsaj 3 mestih oziroma križiščih. Svetujem ti kakšnega vodiča, če pa si dober orientacist in znaš uporabljat zemljevid, pa boš uspel tudi sam....

Bojan.

Kakor sem slišal, si bil odličen na Grintovcu, zato ne dvomim, da ne bi bil uspešen tudi na SAMu35. Res je, da si rosno mlad, mladci ste ponavadi bistveno hitrejši kot pa vzdržljivejši, zato naj bi bili starejši boljši maratonci.
Najboljše bi bilo, če se v teh dneh odločiš za takle trening oziroma simulacijo tekme: start v Tržiču na AP, pa mimo Završnika in Kala do Kofc, pa preko Šije, Pungrata, Tegoške planine do planine Spodnja dolga njiva, kjer imaš odlično postrežbo pijače in jedače ( malce odmora ), potem pa se vrneš po cesti skozi Jelendol in Dolino nazaj v Tržič. Zadeva je po dolžini zelo primerljiva s tekmo, pa še vrneš se na izhodišče in ne rabiš nobenega dodatnega prevoza, hkrati pa si že ogledaš več kot pol trase.....

Obema LP, Uroš
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#140655
Hvala Uroš

Verjetno bom opravil res neko tako traso. Mika pa me najprej pretečt celoten vršni greben Košute (od Kofce gore do-Košutnikovega turna) in se potem nazaj grede spustiti na traso SAM-a do Kofc.
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#140847
Mislil opraviti traso po Kušuti, a sem se odločil da danes vadim še hitrost, ki jo bom potreboval v nedeljo na Ratitovec.

Prvič sem uspel v celoti priteči z Brezij na vrh Dobrče. Brez goljufanja s palicami in enega samega koraka hitre hoje. Sem se kar lepo pomatral in v strmino Dobrče grizel izključno s tekom. Čas 56 minut pomeni, da sem bil 10 minut slabši, kot pa če bi goljufal s palicami in s hitro hojo.

To slednjo tehniko bom treniral od naslednjega tedna naprej v okviru priprav na SAM.
Uporabniški avatar
 milan
#141852
Ja odpade samo zate pol :).
Sem se že ustrašil, da zares ko sem na brzino prebral...
 MIHEC
#142247
SAM 2008 se približuje, zato prosim "ta izkušene" za kakšen nasvet. Letos grem namreč prvič, zanima pa me predvsem sledeče:

Ali je bolje če so od Tržiča, ko se preide na gozdno pot proti Završniku, lčim več teče, ali je bolj da se enostavo čim bolj hitro hodi. Občutek imam namreč, da si s hitro hojo celo hitrejši kot pa s tekom in da prišparaš tudi na energiji (ki jo vsekakor potrebuješ tudi od Kofc naprej).

Ne vem - ali ima kdo kakšno taktiko, kako najhitreje priti do Kofc, zlasti mimo završnika in nato po še večji strmini do Kala in po strmini do "ravni". Seveda, na način da se totalno ne pokuriš. Hvala, za kakršnokoli izkušnjo ali pa nasvet.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA