Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

 tati
#145099
malo tuhtam sam 50 ali 35 kaj pravite je tale vrjanta hujša od gt4o mene sicer mika 50 me pa malo skrbi zaradi dolžine saj bomo že naredili mali maraton pred tem potem pa še najhujše seveda si mislim da bo treba ponekod hoditi pa le ne bo tako hudo proge ne poznam in mi tudi ne bi blo zanimivo je it gledat ker ponavadi potem ni tistega pravega iziva đž
kaj pravite

lp vsm
Uporabniški avatar
 mitjas
#145106
Tati poglej na oba višinska profila, pa ti bo kmalu jasno kaj je hujše in kaj ne :wink:
Če vprašaš mene, so 4občine težje, ker je več spustov in vzponov, pa tudi vzpon na Porezen je strmejši kot tisti na Kofce ali pa na Plešivec, če se bo šlo čez.
Tadolgi SAM ima pa najprej 15km asfalta, enim je to za ogrevanje :wink:
 tati
#145109
mitjas hvala za vzpodbudo ja res je tam je tudi bilo višinske razlike veliko za premagovat sem že pogledal diagram

lp
 Iztok-SAM
#145205
Danes smo (so) označili traso med Dolgo njivo in Jezerskim in markirali pod Plešivcem oz. bo pot enaka kot vsa dosedanja leta, razen lani. Na nekaj krajših delih je blato, zato je potrebno teči pod ali nad potjo.
Tudi lanska ideja o krajšanju poti med Šijo in Pungratom se ni obnesla, zato bo pot markirana po cesti.
Tik pred odcepom na planinsko pot (na koncu Tržiča, tako imenovan Cimper) bodo ta teden popravljali cesto. V soboto bo po naših informacijah cesta normalno prehodna in ne bo spremembe trase.

Prevozi bodo organizirani tako, kot vsa leta doslej (avtobus iz Jezerskega (mimo Preddvora) v Tržič ob 6,00, prevozi popoldne v Tržič, prevoz opreme na Šijo in Dolgo njivo, prevoz palic).

Težava, ki se pojavlja letos pa je odpoved sodelovanja Slovenske vojske oz. njihov pretočni bojler, katerega smo koristili za tuširanje. V najslabšem primeru bo umivanje na cilju mogoče le z mrzlo vodo.

Iztok
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#145253
Hvala za izčrpne informacije, mene pa samo zanima kje bom lahko dvignil štartno številko, saj se ne bom mogel priti ponjo :evil: v petek ker imam službo do 23 ure. Prijavljen sem na 35km.
LP Bojan
Uporabniški avatar
 milan
#145261
Štartno številko dvigneš pred štartom.

*********************************
Še enkrat pa tu objavljam nekaj informacij , ki so jih udeleženci dobili tudi po mailu:

Proga:
Proga je glede na lani spremenjena v tem ,da ni speljana preko vrha Plešivca ampak okrog hriba.
Tudi lanska ideja o krajšanju poti med Šijo in Pungratom se ni obnesla, zato bo pot markirana po cesti.

1. Pasta party - testeninka
-----------------------------------------------
Testeninka bo v preddvoru ob Hotelu Bor (start 50km teka) 12.09.2008
od 17.00 do 19.00h. Tam bo možen prevzem štartnih številk skupaj s predstavitvijo maratona.
Številke lahko prevzamete tudi naslednji dan pred štartom.


Informacije o prevozih
---------------------------------

Organizatorjev avtobus:
---------------------------------
Predvideni odhodi in prihodi:
Jezersko (Planšarsko jezero), odhod ob 6.00 zjutraj. (Odhod bo točen zato prosimo če ne zamujate)
Jezersko(center), ob hotelu Planinka in pri trgovini, odhod ob 6.05
Preddvor, prihod ob 6.30
Tržic prihod ob 7.00
Pričakujemo da bo prihod v Tržič najkasneje ob 7.15.

Prevoz po tekmi bo organiziran po potrebi. Približni časi:.
Jezersko, odhod: 15.30 - Preddvor, prihod: 16.00 - Tržič, prihod: 16.20
Jezersko, odhod: 16.30 - Preddvor, prihod: 17.00 ....

Javni avtobusni prevoz(vozni red):
---------------------------------------------------
Petek iz Jezerskega do Preddvora:
11.30,
12.30,
16.30

povratek nazaj na Jezersko ob 20.00 iz centra Preddvora.
Na dan tekme gre javni avtobus iz centra Jezerskega ob 11.35 in ob 16.35.
(postanek v Preddvoru in Kranju)

2. Starti 50k & 35k & 10km tekov:
--------------------------------------------------
Start 50km teka bo v Preddvoru pri Hotelu Bor ob 8.00.
Start 35km teka bo v Tržiču pri avtobusni postaji tudi ob 8.00.
Start 10km teka bo na Jezerskem ob 9.00, ob Planšarskem jezeru.

3. Prevoz prtljage:
------------------------------
Tekači boste lahko oddali prtljago na štartu v Preddvoru oz Tržiču za planino Šijo(km 23 pred ciljem)
in pa za transport na cilj na Jezerskem.
Vozila katera bodo peljala prtljago bodo označena.
Palice lahko oddate na startu v Preddvoru in vas bodo čakale v Tržiču. Na Kofcah jih lahko spet oddate za transport na cilj.

4. Prenočišča na prostem
--------------------------------------
Kot v preteklih letih smo tudi letos za vas pripravili možnost prenočitve na prostem pod organizaterjevimi šotori
na štartno/ciljnem prostoru na Jezerskem ob Planšarskem jezeru.
Uporabniški avatar
 alfamann
#145264
Ker grem letos prvič na kaj takega bi vprašal še glede opreme. Kaj imeti zraven oz. kako se obleči za ta podvig? Zanima me koliko okrepčevalnic bo na poti in na kakšnih razdaljah bodo postavljene. LP
Uporabniški avatar
 milan
#145298
Okrepčevalnice so na 3-5km.

Z oblačili pa ni pravila. Nekateri(vedno tečejo tako malo oblečeni da mene zmrazi ko to vidim:)

Sicer pa računaj na temperature v hribih od 10-20°C.
V primeru slabega vremena(veter dež) priporočamo vetrovko.
Je pa res da v zadnjih 7 letih slabega vremena praktično ni bilo.
Morda je bilo celo prevroče.
Uporabniški avatar
 5rca
#145544
torej ... vreme bo :wink: :lol: :lol: :lol:
 MIHEC
#145547
Ja vreme vsekakor bo, vendar je na vremenski strani prikazano vse črno s strelami - mislim, da se bomo kopali (piše, da bo samo rahel dež)
 večno mlad
#145552
Je pa ena dobra stran te vremenske napovedi. Voda v jezeru bo toplejša kot zunanja temperatura. To pa tudi nekaj šteje, glede na to, da je vojska odpovedala sodelovanje.
Uporabniški avatar
 paprikar
#145563
.. prijavljen in plačana štartnina.

moram priznat, da čakam na SAM kot mali otrok, ki komaj čaka da gre na morje :P

upam da nisem edini :D

kako ste dogovorjeni za spanje, vas bo veliko spalo gor ali se boste pripeljali na tekmo. Je kdo iz Posavja, Krško recimo?
 tati
#145581
a to pomeni da se prijaviš plačaš pa lahko ob dvigu številke saj tako mi je po fonu zagotovil organizator, upam da vreme zdrži

se vidmo

lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA