imate kaj, kar ne potrebujete in bi to lahko podarili komu, ki bi podarjeno z veseljem in koristno uporabil?
 bogi
#174268
Ker sem malo zafural začetek sezone in imam pri svojih 175 cm,kar 87 kg,bi prosil za nasvet kako začet-količina treninga,intenzivnost,prehrana in drugo...
lep pozdrav
:P :oops: :lol:
Uporabniški avatar
 vencelj
#174377
bogi napisal/-a:Ker sem malo zafural začetek sezone in imam pri svojih 175 cm,kar 87 kg,bi prosil za nasvet kako začet-količina treninga,intenzivnost,prehrana in drugo...
lep pozdrav
:P :oops: :lol:


Kako začet?
Postopoma...počasi in zanesljivo :!: Brez pretiravanja, tako pri količini kot tudi pri intenzivnosti...in prehrani :wink:
Kar nekaj jih je, ki so takole začenjali in o tem tudi pisali, torej, če hočeš bolj natančne odgovore, kak plan in podobno, najbolje, da pobrskaš po forumu.

LP, vencelj
 bogi
#174395
Hvala obema.David,tale link je pa res dober. :P
 IvanDrvaricMB
#174616
Literature o aeorobnih treningih in asociacija prehrana-aerobni trening - uravnotezenje simptoma ( recimo da je prevelika teza simptom ceprav morda je clovek lahko prijaznejsi do sebe in tovzame za izziv ) verjetno ste sami našli oz. so vam sogovorniki že svetovali.

Jaz bi edino dodal k temu subjektivno mnenje:

1. se poslušati in čutiti kaj se dogaja
ne glede ali gre za 2km ali za 5km

2. vedno si želeti več
( sicer ko se spleže čez zid - postane zadeva še morda preveč
hrepeneča pa se je treba malo nazaj držati zaradi sočasnosti
drugih prioritet :)

3. se igrati novimi trasami ( način da se izogneš tekmi in z njo povezanim stresom da nekje nekaj spustiš v stresu ali pozornosti in ti je pomembnejša igra - manjša verjetnost poškodb ali tveganj za delovanje srca ) in vedno preiti na novo traso ko je za staro dosežen cilj ( časovno obvladovanje v mejah zadovoljnosti, prijetno se počutim )
recimo vsaj ene 3x.

4. Naučiti se dihati ob počasnejših ritmih in položnih trasah ali
spuščajočih trasah

5. ko pride preveč veselja morda kombinirati še s kako aerobno
aktivnostjo razen teka ( izognitev poškodbam in vzbujanje ostalega
gibalnega aparata ter delovanja presnove )
 bogi
#174749
Včeraj sva s Simbo(nemška ovčarka)pretekla-prehodila 12 km.Povprečni pulz je bil 140. Drugače vsak drugi dan nardiva cca.10 km.Ali je prehudo za
prvi teden
Uporabniški avatar
 Loni
#174752
Če se v redu počutiš, potem verjetno ni nič narobe. Ti bo že telo dalo vedeti, ko boš pretiraval.
 spela*
#174770
bogi napisal/-a:Včeraj sva s Simbo(nemška ovčarka)pretekla-prehodila 12 km.Povprečni pulz je bil 140. Drugače vsak drugi dan nardiva cca.10 km.Ali je prehudo za
prvi teden


Če je psica še zelo mlada, je to vsekakor preveč zanjo.
:wink: Zate pa - odvisno. Težko je kar koli reči, ker te ne poznamo.
 bogi
#174775
Psica je stara štiri leta in prav uživa,jaz pa tudi

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA