imate kaj, kar ne potrebujete in bi to lahko podarili komu, ki bi podarjeno z veseljem in koristno uporabil?
 spletnik
#250793
Podarim 250 MB na Dropboxu! Da pa bo jasno kaj to sploh je, je tukaj kratka predstavitev te koristne aplikacije :)


Dropbox je program, ki se pokaže za koristnega, takoj, ko začnemo delo opravljati na večih različnih računalnikih, pri tem pa imamo težave z ažuriranjem in prenašanjem dokumentov.

Torej, kako zgleda uporaba programa?
Potrebna je registracija na Dropbox spletni strani, nato pa še namestitev programa na vsakem od računalnikov, ki jih uporabljamo. Na računalniku se kreira mapa, v katero shranjujemo dokumente. Ti dokumenti se sinhronizirajo na ostalih računalnikih. Vse spremembe na dokumentih na enem izmed računalnikov, bodo obveljale na preostalih. Pogoj je seveda internetna povezava.

Vsi dokumenti so na voljo tudi na strežniku, kar pomeni, da lahko do njih dostopamo tudi, če nimamo svojega računalnika zraven. Dokumente je možno označiti kot javne, za njih se določi web naslov, ki ga pošljemo prijatelju/znancu in si lahko dokument prenese in pogleda.

V zastonjski verziji Dropboxa dobi uporabnik 2 GB prostora. Možne so plačljive nadgraditve. Jaz Dropbox uporabljam že nekaj časa in sem kar zadovoljen. V zgornjem linku je naveden moj referral link, kar pomeni, da oba (jaz in novo registrirani uporabnik) dobiva dodatnih 250 MB.


Moderator lahko premakne temo v bolj ustrezen predal...
Uporabniški avatar
 tabonir
#250800
:lol: Glede na št. objav na tem forumu dvomim, da si ravno tekač, vsaj ne resen.
Da se tukaj grebeš in trudiš za teh 250MB je precej smešno :D .
Dropbox je sicer uporabna stvar (ga uporabljam), še zdaleč pa ne edina in tudi ne najboljša (to je zagotovo boljše; http://www.syncplicity.com ), kot kaže pa tudi varna ni najbolj; http://www.monitor.si/novica/varnostna- ... v-dropboxu

"Smetenje" foruma s takšnimi temami je precej neresno :!:
 spletnik
#250873
Število objav ni dovolj dober pokazatelj ali je nekdo tekač ali ne. Tudi smešno se mi ne zdi, če se nekdo potrudi za nekaj. 250 MB + 250MB + ... lahko pripelje do 8 GB! Kakor se komu zdi ;)

Glede varnostne pomankljivosti pa mislim, da pove dovolj že sam citat iz linka, ki si ga sam prilepil:
Na odkritje zlorabe se je že uradno odzval tudi Dropbox, ki v svoj brani pojasnjuje, da že dostop do datoteke config.db pomeni, da ima napadalec fizični dostop do računalnika.

Ne glede na to, sem prepričan, da bo Dropbox varnostno pomankljivost hitro odpravil. Obstajajo seveda tudi druge rešitve, ki se v določenih lastnostih razlikujejo. Zakaj je katera komu "boljša" je odvisno od posameznika. Tisto kar sem jaz našel v Dropboxu je enostavnost, brez nekih funkcionalnosti, ki jih ne rabim.

Moj namen vsekakor ni bil smetenje foruma. Želel sem le predstaviti izdelek uporabnikom, ob tem pa seveda ponuditi korist tako drugim kot sebi. Temo sem v ta sklop uvrstil zato, ker nisem našel bolj primerne kategorije. Moderatorji naj jo izbrišejo, če se jim res zdi neresna ali nepotrebna...
Uporabniški avatar
 jedrnat
#286007
Daj mi prosim razloži @spletnik, če bom na LM tekel hitreje, če mi podariš teh 250MB? :idea: :shock:
Uporabniški avatar
 tabonir
#286016
Radolca napisal/-a:podarim tekaške superge MIZUNO WAVE RIDER 12, št. 46, pretečenih ene 1000 km :D
če jih komu ni nerodno vzeti (tako kot večini slovencev), naj mi napiše ZS
http://www.google.si/imgres?q=mizuno+wa ... IBg&zoom=1



:lol: Škoda nimaš št. 41 :D . 1000km še ni neke sile za WAVE RIDER 12. Meni so držale pri mojih 170cm višine in teži 63kg, 2500km. Rekord imam pa z Asics Gel Nimbus 11 in to 2879km! Res pa je, da sem jih imel dobro drugo polovico km za v hrib in sneg ter travnike.
Uporabniški avatar
 jedrnat
#286024
tabonir napisal/-a:
Radolca napisal/-a:podarim tekaške superge MIZUNO WAVE RIDER 12, št. 46, pretečenih ene 1000 km :D
če jih komu ni nerodno vzeti (tako kot večini slovencev), naj mi napiše ZS
http://www.google.si/imgres?q=mizuno+wa ... IBg&zoom=1



:lol: Škoda nimaš št. 41 :D . 1000km še ni neke sile za WAVE RIDER 12. Meni so držale pri mojih 170cm višine in teži 63kg, 2500km. Rekord imam pa z Asics Gel Nimbus 11 in to 2879km! Res pa je, da sem jih imel dobro drugo polovico km za v hrib in sneg ter travnike.


Morda pa se lahko zmenita, da vama @spletnik menja stare copate za MB. Predlagam naslednje menjalno razmerje: 100KB = 1km (2500km potemtakem znese okrog 250MB) :mrgreen:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA