vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 zigi
#168154
Kakšno mažo uporabljate za suh sneg pri temperaturi snega, recimo -3 stopinje, zanima me konkretno pri kateri maži ste dosegli najboljši rezultat. Ne najdem dobre maže za ta sneg. Nevem ali bi vzel čist brez fluora ali z delnim fluorom, pa kateri proizvajalec. Nikakor ne najdem maže, za ta sneg.
Uporabniški avatar
 CookS
#168213
CH8 (+1 do -4 ) - brez flora
HF8 (+1 do -6) - flor
LF8 (+1 do -4) - vsebuje fluorkarbon, tekmovalna maža v kombinaciji z FC8
FC8 (CERA)

To so swix maže. Sedaj pa sprobavaj kaj ti bo šlo hitrej:D kombinacij je koraj neomejeno
 jursici
#168233
priporočam bolj mrzle maže v primeru novega in suhega snega, ter maže z nizko vsebnostjo fluora. probaj swix LF6 ali kaj podobnega! Če je denar, pa čez prašek FC7.
lp tomo
 lonelyrider
#212667
..zanima me kje se da po ugodni ceni dobit swix maže tipa HF ?
..sicer opažam, da imajo povsod enake cene, ampak me vseeno zanima če pozna kdo kakšno ugodno varianto nakupa.. (..te maže niso ravno poceni: cca. 130 EUR za 180g)..

8)
Uporabniški avatar
 CookS
#212730
lonelyrider napisal/-a:..zanima me kje se da po ugodni ceni dobit swix maže tipa HF ?
..sicer opažam, da imajo povsod enake cene, ampak me vseeno zanima če pozna kdo kakšno ugodno varianto nakupa.. (..te maže niso ravno poceni: cca. 130 EUR za 180g)..

8)


Težko boš dobil ceneje, tudi v tujini so cene skoraj identične.
 igor9x
#212742
Jaz uporabljam hydrokarbon swixove maže ki niso drage,kot zadnji nanos pa uporabim tekočo mažo z fluorom,ki tudi ni draga.
 SloDavid
#213152
zigi napisal/-a:Kakšno mažo uporabljate za suh sneg pri temperaturi snega, recimo -3 stopinje, zanima me konkretno pri kateri maži ste dosegli najboljši rezultat. Ne najdem dobre maže za ta sneg. Nevem ali bi vzel čist brez fluora ali z delnim fluorom, pa kateri proizvajalec. Nikakor ne najdem maže, za ta sneg.


Si že pogledal maže za smuči proizvajalca Holmenkol? > tukaj si poglej maže Holmenkol? Samo pazi, lahko da se motim Swix mislim da navaja temp. zraka, Holmenkol pa temp snega. Sedaj so pa moderni spraji Nanowax. Cene so pa itak povsod iste.
Uporabniški avatar
 CookS
#213238
SloDavid napisal/-a:
zigi napisal/-a:Kakšno mažo uporabljate za suh sneg pri temperaturi snega, recimo -3 stopinje, zanima me konkretno pri kateri maži ste dosegli najboljši rezultat. Ne najdem dobre maže za ta sneg. Nevem ali bi vzel čist brez fluora ali z delnim fluorom, pa kateri proizvajalec. Nikakor ne najdem maže, za ta sneg.


Samo pazi, lahko da se motim Swix mislim da navaja temp. zraka, Holmenkol pa temp snega. Sedaj so pa moderni spraji Nanowax. Cene so pa itak povsod iste.



Tudi Swix kot vodilni poizvajalec maž navaja temperaturo snega.
 SloDavid
#213270
CookS napisal/-a:Tudi Swix kot vodilni poizvajalec maž navaja temperaturo snega.


CookS hvala za odgovor.
 tinca33
#213274
ni res!!!!!!!!!
Swix navaja temperaturo za zrak!
Zakaj?
npr hf10 ima temperaturni razpon: 0°C do +10°C.
Kdaj je imel sneg +10??????????

toko ima pa res temp. območje snega. Na mažah je območje do 0!!!!!!!!!!!!!
drugače pa ne komplicirat!
Uporabniški avatar
 CookS
#213278
tinca33 napisal/-a:ni res!!!!!!!!!
Swix navaja temperaturo za zrak!
Zakaj?
npr hf10 ima temperaturni razpon: 0°C do +10°C.
Kdaj je imel sneg +10??????????

toko ima pa res temp. območje snega. Na mažah je območje do 0!!!!!!!!!!!!!
drugače pa ne komplicirat!


Nevem potem uradne Swixove strani zavajajo. Nekje na njihovi strani piše da so temp. za sneg + tega pa je odvisna tudi vlažnost zraka.
 Andraž
#213294
Na slovenskem snegu se najbolj obnese nanos HF maže ( ne 100 %, HF, z visoko koncentracijo) ali kombinacija hidrokarbonski + LF + cera (ali pač katerakoli druga z drugim imenom, v kolikor gre za drugega proizvajalca).

Ne pozabit na izdelavo strukture, sam jo izdelujem, in je lahko ključnega pomena pri servisu (govorimo o višjem nivoju servisiranja smučke).

lp

A.
 lonelyrider
#213308
....pri čemer so verjetno HF maže za visoko vlažnost (oblačno, megleno, padavine), LF pa za nizko vlažnost (kadar je suho jasno ali piha severnik).. :roll:
 007
#213313
CookS napisal/-a:
tinca33 napisal/-a:ni res!!!!!!!!!
Swix navaja temperaturo za zrak!
Zakaj?
npr hf10 ima temperaturni razpon: 0°C do +10°C.
Kdaj je imel sneg +10??????????

toko ima pa res temp. območje snega. Na mažah je območje do 0!!!!!!!!!!!!!
drugače pa ne komplicirat!


Nevem potem uradne Swixove strani zavajajo. Nekje na njihovi strani piše da so temp. za sneg + tega pa je odvisna tudi vlažnost zraka.


Tinca ima prav, Cooks, ti pa kar poišči swixovo šolo mazanja, pa tam prečekiraj! Temperatura snega se meri samo včasih za oporo pri mazanju za oprijem pri klasiki, pa še to samo v primeru, ko se mažejo voski.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA