vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#214407
Obstajajo kombinirane smučke, ki so namenjene tako za klasiko kot za skejting. Ponavadi jih proizvajalci poleg imena označijo s combi, običajno pa gre za smučke vstopnega cenovnega ranga. Na sredini drsne površine imajo te smučke luske za pomoč pri odrivu v klasiki, te pa ne segajo čisto do roba smučke, tako da lahko zaradi tega tečeš tudi v drsalnem koraku. Obstajajo tudi posebni kombinirani čevlji, kadar tečeš klasiko odstraniš oporo za gležnje.

Sam z njimi nisam izkušenj, sem pa slišal, da z njimi bolj slabo tečeš in eno in drugo. Kot začetnik pa tega verjetno niti ne bi opazil in zo je tudi razlog, da gre za smuči vstopnega razreda. Fischer proizvaja modela LS combi in SC combi.
#334159
Zdravo!

Sem nov na forumu in bi imel nekaj vprašanj glede tekaške opreme.
Torej, do sedaj sem tekel klasiko, zdaj bi pa probal še drsalno tehniko...sem že poskušal to prakticirati s klasičnimi tekaškimi smučmi, vendar verjetno to ni to.

Vprašanja:
- katere tekaške skate smuči za nezahtevnega rekreativca (max 15-20 dni na leto), vsestranske, ki ne potrebujejo mazanja ipd.?
- kakšna dolžina smuči (imam 184 cm)?
- lahko uporabim iste vezi, palice, čevlje kot za klasiko?

Gledal sem predvsem Fischer LS skatecut, SC skate...pravzaprav se niti ne znajdem med tolkimi modeli...gledam pa smuči tam do 150 EUR skupaj z vezmi...
Kaj pa čevlji...katere znamke oz. modeli tam do 80 EUR?

Bi pa rad najprej tukaj na forumu dobil informacije in nato hodil po trgovinah, da me ne bodo prodajalci ravno nasrali...
Mogoče veste za kakšne dobre cene sedaj, ko bo sezonsko znižanje?

Hvala

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA