vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#212506
lone_rider napisal/-a:No one knows? :--(
lone_rider napisal/-a:Kakšno pa imate mnenje o smučeh atomic pro skate? (recimo v primerjavi s fischer sc ali peltonen astra) V kompletu z atomic smučmi so tudi njihove vezi in čevlji. Je ta oprema primerljiva z npr. rotefella vezmi in alpina čevlji, namenjeni za rekreativni tek?


I like English conversation. We can start right away...

:) Soforumovec, ne bodi tako nepotrpežljiv. ;) Poglej stare zapise o smučarsko tekaški opremi.

Moje mnenje je malo drugačno, kot bi ga kdo hotel slišati/videti...

Kolikor sem na hitro opazil, si dal povezavo za neke dobre atomike pro, fišerce sc, druge po rangu in za neke peltonene, ki jih ne poznam. Že samo osnovne Fisher ls so dobre smučke za nekaj ur teka letno. Te sem imel, pa sem jih prodal, ker so se mi zdele predobre.
Razlike se poznajo v teži, ker profi in lažja smučka leti, pri odrivu in na progi. Samih razlik pri vodljivosti na spustu in ovinkih pa verjetno povprečen rekreativec ne občuti.

Atomicova oprema je primerljiva. Verjetno sedaj uporabljajo enak standard vpenjanja. A me ta roba sploh ne zanima. Ker ne navajaš cen, ti ne morem pomagati. Ker poznam le približne cene. Vse je odvisno tudi od cene, vsaj zame. In Atomic včasih ni bil poceni.

Profiji so vsaj včasih uporabljali kombinacijo Alpina+Rotafella. Tudi začetniške komplete sem uporabljal in je z njimi možno povsem zadovoljivo teči. Večja razlika je med slabimi tekaškimi supergami in boljšimi modeli, kot pri izdelkih za smučarski tek.

Pa še to. Karbonske palice so bolj občutljive na lom (pri padcih ali nepravilnih odrivih). In aluminijaste je tudi mogoče z malo spretnosti skrajšati. Ali pa celo podaljšati. Se pa ne splača...
#212598
Lep pozdrav vsem tekačem in tekačicam!

Imam 2 para tekaških čevljev, alpina , skate , racing elite, modelsko leto 2009, čisto novi, nerabljeni, št. 43 in 44., po ceni 135 eur.
Interesenti kličite na številko 031 351 540 - Anže

lp A
#212609
lonelyrider napisal/-a:..sam uporabljam Atomic pro skate smuči in jih moram pohvalit.. ..odlične so.. ..primerne za začetnika, saj so lahko vodljive na spustih..
..imam tudi ene nove Atomic sport skate čevlje za prodajo (št.42)..


Hvala za konstruktiven odgovor.
#212630
:) He, he, vsak berač lastno malho hvali. :mrgreen: Očitno mi ni čisto jasno kaj so mali oglasi in kaj dobronamerni nasveti soforumašem. :--

lone_rider napisal/-a:Hvala za odgovor. Glede cen je tako: gole fischerce LS ali SC so po 75 €, atomic pro skate z vezmi in čevlji pa 220 €. Za lažjo predstavo in primerjavo... Torej; kaj bi kupili vi?

Napiši koliko stanejo še čevlji in vezi drugih zanmk, ki si jih gledal. Ali pa koliko stanejo posebej atomikove vezi, smuči in čevlji.

Za fišerke je to normalna cena, če upoštevamo inflacijo.... Alpina ima neko razprodajo smuč.tek.čevljev, vezi pa tudi dobiš ugodno. Skupaj torej za manj kot 200€.

Prednost atomika pro skejt je v že zmontirani opremi in dopuščam možnost da je smučka boljša od omenjenih fišerk. Kolikšna je normalna cena za ta atomicov komplet?
#213027
Lonerider, s simpatičnam avatarjem :D , saj smeš objaviti cene na forumu. Ne bi bilo treba pošiljati na zs, ki ga ne berem vsak dan... Konec koncev ne reklamiraš nobene štacune.

Povej, kaj si nabavil.
#213043
Torej; nabavil smučke atomic pro skate, čevlje atomic sport skate in vezi atomic pilot sport skate vse skupaj za 188 €, kar je več kot dobra cena. Oprema je v trenutnih razmerah še par let pred mojim znanjem in upam, da jo bom uspel dohiteti. :D
#213112
lone_rider napisal/-a:Torej; nabavil smučke atomic pro skate, čevlje atomic sport skate in vezi atomic pilot sport skate vse skupaj za 188 €, kar je več kot dobra cena. Oprema je v trenutnih razmerah še par let pred mojim znanjem in upam, da jo bom uspel dohiteti. :D

..točno tako :!: .. ..tudi sam imam med vso drugo, tudi tako opremo (kupljena letos: SportsExperts-Seiersberg).. ..odlična zadeva za ugodno ceno.. ..smučke lahko vodljive na spustu, saj so ožje v sredini na koncih pa širše (podobno kot alpske).. ..dobra kanta.. ..le redno jih je treba voskat.. ..čevlji so udobni in topli.. 8)
#213127
Se strinjam, da so čevlji udobni in topli. Glede vodljivosti pri spustih pa bo treba še kaj postoriti na moji strani. :mrgreen: Nekaj pa me zanima glede mazanja. Tudi sam sem imel občutek, da bi smučke moral namazati, vendar s tem nimam izkušenj. Prva možnost je, da si gor zapeglam vosek, za kar vsi pravijo, da je vroče voskanje najboljše, druga pa, da si jih namažem s tistimi instant zadevami (namaži, posuši, spoliraj). Prve variante niti približno ne obvladam, druga pa baje ni ravno dolgotrajna. Nesti torej smučke na ski servis (kam?) ali je instant varianta dovolj zadovoljiva? To je tu vprašanje. :wink:
#213131
Namigni nam vsaj okvirno lokacijo, kam bi jih nesel servisirati. K mojemu znancu čez cesto? :wink: Ali bi jih peljal kam dlje? :)
In še odgovor. Da, instant zadeva je več kot zadovoljiva.
#214404
Pozdravljeni,

imam vprašanje glede tekaških smuči in sicer sem nekje zasledil, da so na voljo smuči, ki so primerne tako za classic kot za skate način teka ter tako še bolj primerne za začetnike in me zanima, če kdo ve kaj več o tem??

Hvala

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA