vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 svole
#212019
[quote="Gorg"]Ali kdo ve kakšna bo cena?[/quote]

Ko bo proga urejena tako kot je treba bo cena 4 eur čez dan in 6 eur od 17:30 do 21:00.
Urejena proga pa pomeni to: Dovolj snega, da se ne uničuje smuči, vsak dan vsaj enkrat zratrakirano, parkiranje, WC.
 kovit
#212053
svole napisal/-a:
Gorg napisal/-a:Ali kdo ve kakšna bo cena?


Ko bo proga urejena tako kot je treba bo cena 4 eur čez dan in 6 eur od 17:30 do 21:00.
Urejena proga pa pomeni to: Dovolj snega, da se ne uničuje smuči, vsak dan vsaj enkrat zratrakirano, parkiranje, WC.

Mi gre kar na jok ko takele berem :--(
Ajej, ja saj vem, pač vsak bi rad zaslužil, vse stane....a sneg z neba tudi ?
Kam gre tale rekreacija....čista komercializacija...dobro da sem sestopil s tega vlaka...pa lahke smučine želim vsem :? :wink:
 svole
#212067
Nekateri žal mislijo, da se tekaške proge vzdržujejo same.
Tek po celem snegu, ki pade z neba je zastonj. Tudi teka po progah, ki se jih ureja 1 x na 14 dni ne bo nihče zaračunal.
Odloči pa naj se vsak sam.
 007
#212097
A pa jih v črni mate? Ker tekmo slovenskega pokala, ki bi morala biti to nedeljo ste odpovedali!
Drugače pa, v vseh urejenih tekaških centrih v tujini se proga plačuje! Ni daleč čas, ko se bo plačevalo tudi na Pokljuk, Rogli...... takrat bodo na progah samo tisti, pravi tekači, ki vedo, kaj je proga za drsalno in kaj proga za klasično tehniko! Časi socializma so mimo......
 avion
#212132
Jest ne razumem, zakaj se tako prerekate. Odločite se laho sami. Nihče nikogar ne sili, da pride v Medvode. Jest sem v Italiji že 8 let nazaj plačeval za tekaško progo. Če vam ni za plačat, greste komot na PST al pa kamorkoli drugam, kjer bodo v teh dneh proge verjetno zastonj. Če se Preska odloči, in investira v tekaški center...mi je povsem jasno, da si želijo ta denar povrniti. Koncu koncev zasneževanje, urejanje proge, nafta za ratrake, elektrika za osvetljevanje ni zastonj.

Koliko dolga pa je sedaj proga v Medvodah?
 gameljne
#212143
Živjo!Vidim,da se ukvarjate s tekaškimi progami v Medvodah.S plačilom se kar strinjam,vendar je trenutno težko priti do informacije,kje v okolici Ljubljane proge sploh so.Do Logatca in Pokljuke vsi znamo,vendar je za vse problem čas.Na internetni strani Preska so proge ves čas zaprte,brez posodobljenih informacij,kdaj bodo dostopne za nas normalne smrtnike,tudi za denar.Spletni portal Laufar pa tudi nima teh informacij,bolj novice o dežju in sneženju,ter rezultatih tekmovalcev.
 urosp
#212212
Danes sem tekel v Medvodah. Proge so uradno odprte, vendar je bilo na progi nekaj več kot 5cm svežega snega. Tudi drugače proga večinoma ni utrjena is se palice z majhnimi krpljami pošteno udirajo. Proga je bila urejena samo za prosti slog - špura za klasiko ni bila potegnjena (čeprav to mene kaj dosti me moti saj ne tečem klasike). Znakov za nas novince ni bilo in tako nisem točno vedel v kateri smeri naj bi tekel. Tako je večina tekla kar po poti za sprehajalce.

Če bodo v prihodnjih dneh progo teptali in se bodo temperature spustile bo proga še dolgo zdržala. Jaz bom z veseljem plačal za urejeno in redno teptano progo v bližini doma (Pokljuka in Rateče so daleč). Kar se pa luči tiče sem jih pa videl samo na krajšem ravninskem delu.
Uporabniški avatar
 THOMAS
#212294
Danes imel namen tečt in sem prišel ob 13:30 na Presko. Odtekel en krog cca 2,5 km, potem, pa je bila na sporedu neka tekma in se ni dalo več tečt (redarji so me napotili nekam, kjer sploh proga ni bila urejena!!). Drugače proga zelo mehka, na veliko koncih rjava in potrebno jo bo še dodobra popraviti, da bo primerna za tek, še posebej če jo bo potrebno plačati. Moje mnenje je da se je bolje odpeljati v Rateče in tam narediti res kakovosten in tudi za dušo dober trening.
 kovit
#212338
007 napisal/-a:...... takrat bodo na progah samo tisti, pravi tekači, ki vedo, kaj je proga za drsalno in kaj proga za klasično tehniko! Časi socializma so mimo......

PRAVI TEKAČI? Kdo pa so to. A po tvoje nedeljski tekači niso pravi tekači? Pa kakšna stara mama, ni prava tekačica?...morda je tekla ko tebe še v jajcih ni bilo.
Bi rad tebe videl...da vidimo pravega prepotentnega kapitalističnega tekača...
Kar pa se tiče plačevanja pa dejansko se tudi jaz zdaj strinjam s tem, da kdor želi naj plača kdor ne, pa naj gre raje drugam.
Sem včeraj eno na to temo rekel z Bločani...pa so me potolažili, da proge časti občina in sponzorji in da bo tako tudi ostalo in da radi vidijo da pridemo v njihove kraje...pa malo so se nasmejali na račun Gorenjcev, da itak vse zaračunajo.
:)
Uporabniški avatar
 CookS
#212349
gameljne napisal/-a:Na internetni strani Preska so proge ves čas zaprte,brez posodobljenih informacij,kdaj bodo dostopne za nas normalne smrtnike,tudi za denar.Spletni portal Laufar pa tudi nima teh informacij,bolj novice o dežju in sneženju,ter rezultatih tekmovalcev.


Sem eden izmed urednikov tekaškega portala Laufar.si. Res je da naj bi laufar.si ponujal čim več informacij o samih tekaških progah in ostalih zadev kar se tiče smučarskega teka.
Vendar trenutno nekateri slovenski klubi ne želijo posredovati informacij o njihovih tekakših progah.
Lahko povemo, da trenutno sodelujemo le z Roglo (katero imamo dnevno svežo vremensko napoved za roglo + web kamero). Sodelujemo tudi z Pokljuko. Vendar o vremenskih razmerah na Pokljuki (Rudno polje, Klek, Javnorniška planina) pišejo nekateri naši uporabniki. Tako da tukaj niso novice najbolj sveže, Vendar so. Za pokljuko ponujamo tudi vremensko prognozo za 2 dni vnaprej.

Seveda želimo, da bi nam tudi drugi posredovali kej so proge urejene. Saj bi tako nastala nek pregled kje so dobri pogoji za smučarski tek.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA