vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#212262
Pozdravljeni!
Danes sem iskal kakšno progo v omenjenem okolišu, a nisem imel sreče.
V Ihanu proge (še) ni, ker naj bi se jim pokvaril ratrak...
V Domžalah za pokopališčem tudi še nič....

Če je kdo kaj našel v omenjenem okolišu (oz v bližini) bi bil zelo vesel, če mi sporoči...


LP,
Dejan
:wink:
#212335
Hvala za odgovor, ampak v mislih sem imel proge za tek na smučeh :wink:

Omenjeni link, ki si mi ga poslal, mi bo prišel prav spomladi :wink:

-------------------------

Da povem še enkrat (bolj jasno) - Iščem kakšno progo za tek na smučeh v bližini Domžal (Kamnik, Mengeš, Ihan, tudi Ljubljana s smeri Domžal pride v poštev...)

Tam kjer so bile včasih proge, jih trenutno ni.
Sam sem pregledal že standard lokacije v Ihanu , Domžale (za pokopališčem), Mengeško polje (preko dravoreda, mimo kapelice do Mengša), a žal brez uspeha. :roll:
#212522
Da povem še enkrat (bolj jasno) - Iščem kakšno progo za tek na smučeh v bližini Domžal (Kamnik, Mengeš, Ihan, tudi Ljubljana s smeri Domžal pride v poštev...)


Čisto frišna informacija - ravnokar potegnjena proga v Domžalah od pokopališča do oddajnika. :)

Kot mi je omenila mami (ki je kontaktirala z njimi), menda danes/jutri vlečejo proge na standardnih lokacijah (Domžale).
#213102
Hvala vsem za odgovore na to temo!

Sem že malo preizkusil proge (za tiste ki še niste bili).

V Domžalah je bila proga zelo solidna, dokler jo niso "prijazni" someščani peš in s psi vso steptali!
Nevem, očitno je treba vsakič posebej poudarjati da so te proge namenjene tekaškim smučam, ne pa gojzdarjem ?!? :evil:
Zdaj je tko, kot bi se vozil po grbinah... je lažje off-road, če greš zjutraj...
Sicer je proga narejena za klasično in drsalno tehniko (čeprav je drsalna malo ozka).
Proga poteka od pokopališča preko polja do makadamske ceste ki prečka dragomeljsko polje (krožno).

Danes sem bil tudi v Ihanu.
Proga je bila dobra (sicer se je poznalo ker jo po novozapadlih 2 cm snega niso poteptali je bila malo "zvožena").Drugače pa je dobro zamznjena, tako se lahko zelo hitro teče...
Sicer pa je potegnjena v celoti (kolikor jo jaz tam poznam). Začne se pred bivšim "M-barom" kjer je narejenih nekaj krogov, nato pa lahko zavijete preko gozda do bajerja (kjer seveda ne smete izpustiti vzpona na klanec :mrgreen: ) in tudi preko travnika pri bližnji kmetiji.
Nasplošno sem bil danes zelo zadovoljen in grem tja tudi jutri, če bo le čas....

LP
#215430
Gorg napisal/-a:Ali kod ve kje so trenutno kakšne urejene proge za skate v okolici Domžal?

Ja, proge so potegnjene v Domžalah za cerkvijo-začetek je pri pokopališču (ob levi strani). Proga pelje mimo oddajnika na Dožalskem polju in naredi en krog-cca 4km.

V Ihanu pri šoli bi tudi morale biti potegnjene, čeprav pa tam po zadnjem sneženju še nisem tekel.

lp!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA