vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 mlaki1
#294850
Pozdravljeni!

Kupil bi smuči Fischer RCS skating (zadnji model-črne,192-med/stiff) in čevlje RC7. Morda kdo ve, kje se da tole dobiti pri nas. V okolici Ljubljane nisem našel, V Rossi-ju nimajo .... hvala!
 Deedalus
#294859
mlaki1 napisal/-a:Pozdravljeni!

Kupil bi smuči Fischer RCS skating (zadnji model-črne,192-med/stiff) in čevlje RC7. Morda kdo ve, kje se da tole dobiti pri nas. V okolici Ljubljane nisem našel, V Rossi-ju nimajo .... hvala!


Vita Trebnje.
 hp6715s
#297584
Pozdravljeni,
tudi sam se kot začetnik podajam v smučarski tek. Lani sem preko Bolhe nabavil nove tekaške smuči Alpina tempest 2.0 za smešno ceno (20 €). O teh smučeh ne najdem nekih konkretnih informacij. Jih kdo pozna, so to vredu smuči? Ker je zapadel sneg bi preko vikenda rad malo probal, pa me zanima če naj dam zmontirat vezi ali kupim kaj boljšega?
Hvala, lep dan.
Uporabniški avatar
 lone_rider
#297588
To so bolj touring smuči, torej malo teka, malo hoje in to tudi po celem snegu. Spodaj so narebrene, kar pomeni, da jih ne potrebuješ mazati z oprijemalnimi mažami. Daš na nogo in tečeš. Za začetnika so dovolj dobre, glavno da imaš pravo dolžino. Čeprav so narebrene, so na voljo v klasičnih dolžinah (drugi proizvajalci uporabljajo shortcut - krajše narebrene klasične smuči, odvisno od teže tekača), torej potrebuješ dolžino nekje 20 cm več od tvoje telesne dolžine.
 hp6715s
#297595
@lone_rider Hvala ti za odgovor. Sem jih pogledal in imajo vzdolžna rebra in po sredini poteka plitek utor. Na zadnjem delu smuči piše WAX, na etiketi pa piše, da so izdelane na Češkem v firmi SPORTEN a.s.So pa dolge le 194 cm, js pa imam nekje 185cm in 73 kg. Bo to vseeno vredu?
Poleg tega sem ravno zdajle na Alpinini strani opazil, da je model Touring T10 plus, ki sva jih nabavila s punco, za klasično tehniko. Zakaj hudiča se celotna serija čevljev imenuje Touring če jih je večina za klasično tehniko (vsaj tako pipše na strani)? Hvala, lp
Uporabniški avatar
 lone_rider
#297680
Zanimivo, da piše na smučkah WAX, si prepričan da ni zraven še NO in da je vse skupaj NO WAX? Glede na to, da so narebrene, ne vem zakaj bi jih moral mazati (napis wax) z oprijemalnimi voski. Tisti kanal po dolžini smučke pa je namenjen, da smučka drsi ravno. Glede na tvoje telesne mere in lastnosti te smučke, bi ti verjetno bolj odgovarjala ena velikost več, ampak bo tudi s to dolžino šlo. Najverjetneje boš imel boljši oprijem v klanec in nekoliko slabšo drsnost navzdol.

Vse smučke, ki niso napisane skate/skating, so za klasični slog pa naj na njih piše classic/touring/backcountry/trail.... Vsak proizvajalec si izmisli svoj napis, razlike med njimi pa so v tem, da so nekatere bolj primerne za urejeno vrezano klasično smučino, druge so malo širše in bolj stabilne, tretje so bolj za celi sneg in imajo robnik, četrte so namenjene bolj hoji po snegu itd...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA