vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 gumpy
#299120
Hanzy napisal/-a:Pozdravljeni

Ali kdo ve, ali se bo znova uredila tekaška proga med Kosezami in ZOO.
Snega je kar nekaj, napovad pa je tudi ugodna... nizke temperature pa še nekaj snega bo zapadlo.

lp :--


Snega je premalo za normative, katere so sprejeli na mestni občini.
Citiram:''Po posebnem dogovoru z MOLom so narejeni normativi po katerih pripravljamo smučarsko tekaške proge. Proge pričnemo pripravljati takoj ko zapade dovolj snega za teptanje. Ob manjši količini snega pripravimo proge za klasično tehniko s sanmi, ob ugodnih snežnih pogojih pa progo za obe tehnike prosto in klasično s snežnim teptalcem. Predvidena količina zapadlega snega za pripravo proge mora znašati najmanj 20cm južnega snega ali 25 – 30 cm suhega snega.''

Pa še lik za več info o progah v Ljubljani>http://www.timingljubljana.si/

lp
 gjj
#299172
Zelo simpatičen krog je tudi na Rakitni, žal pa je kot zadnja leta možno teči samo klasiko. Upam, da se bo počasi uredila tudi proga za skejt. :) lp
 poga
#299216
Hanzy napisal/-a:Pozdravljeni

Ali kdo ve, ali se bo znova uredila tekaška proga med Kosezami in ZOO.
Snega je kar nekaj, napovad pa je tudi ugodna... nizke temperature pa še nekaj snega bo zapadlo.

lp :--


Danes zvečer urejajo proge med Kosezami in ZOOjem. Je ravno žena peljala tam mimo in je videla teptalca...

Skratka: jutri - navali narode :)

lp
Uporabniški avatar
 izyemna
#299236
gjj napisal/-a:Zelo simpatičen krog je tudi na Rakitni, žal pa je kot zadnja leta možno teči samo klasiko. Upam, da se bo počasi uredila tudi proga za skejt. :) lp


Gjj, parkiraš pri jezeru? Koliko km pa je? Veš mogoče za kak kontakt, kjer se lahko preverja stanje proge? Hvala.

Me pa še zanima, če morda kdo ve, ali so v bližini Grosuplja ali Ivančne Gorice kje potegnjene kakšne proge - ni važno - klasika ali pa skate?

Sem bila pa v nedeljo na Jezerskem - zimska idila v osrčju gora. Res super. :D Prog je cca za 15 km. Nekaj km vijug nad Jezerom, kjer je bila proga potegnjena v nulo. Naprej pa poteka po dolini Ravenske kočne vse do Karničarjevega gorniškega centra. Ta del ni bil na sveže potegnjen, a se je vseeno dalo lepo tečt.

lp :D
 klarklara
#299259
izyemna napisal/-a:
gjj napisal/-a:Zelo simpatičen krog je tudi na Rakitni, žal pa je kot zadnja leta možno teči samo klasiko. Upam, da se bo počasi uredila tudi proga za skejt. :) lp


Gjj, parkiraš pri jezeru? Koliko km pa je? Veš mogoče za kak kontakt, kjer se lahko preverja stanje proge? Hvala.

Me pa še zanima, če morda kdo ve, ali so v bližini Grosuplja ali Ivančne Gorice kje potegnjene kakšne proge - ni važno - klasika ali pa skate?

Sem bila pa v nedeljo na Jezerskem - zimska idila v osrčju gora. Res super. :D Prog je cca za 15 km. Nekaj km vijug nad Jezerom, kjer je bila proga potegnjena v nulo. Naprej pa poteka po dolini Ravenske kočne vse do Karničarjevega gorniškega centra. Ta del ni bil na sveže potegnjen, a se je vseeno dalo lepo tečt.

lp :D


Za Grosuplje pa tudi mene zanima...pa za Šentvid (pri Ljubljani).
 dot
#299262
Lep zimski pozdrav,
mene pa zanima, če kdo ve, kje bi se dalo v Ljubljani sposodit tekaško opremo (smuči in čevlje), da bi malo poskusili tečt? Najbolje bi bilo seveda blizu prog, če je kakšna taka možnost. Hvala za informacijo.
 SportStyle
#299284
NOČNI TEK
Včeraj je ekipa SportStyle tekla na KOseškem bajerju. Proga je odlično speljana. Tisti ki ste malo manj vešči (slabo ravnotežje) boste imeli probleme ker je kar nekaj lukenj od sprehajalcev. Sicer je do 20h zvečer še ni šel ratrak ki bi uredil novozapadli -včerjašnji sneg ampak se je vseeno dalo dobro "prešvicati" :)

SportStyle
www.sportstyle.si
 gjj
#300188
Ima kdo informacije kakšni sta skejt in klasična proga ob Kosezah. Ker tale Timing Ljubljana je kot kaže na njihovi strani potegnil proge samo 1x po zadnjem sneženju. Tega pa ravno ne razumem, saj je prvič bil sneg popolnoma mehak, sedaj ko se je proga malenkost utrdila, bi še enkrat potegnili in ponoči bi stvar zamrznila in zdržala še dolgo časa. Tako pa bo verjetno vsak čas vse zeleno..Tudi v Zadvoru je bila proga 2dni nazaj v tako zdelanem stanju zaradi neutrjenega snega, da je bilo drsenje le pobožna želja.. mogoče sem pa samo prezahteven..
Uporabniški avatar
 Tomaž 77
#300244
Zimska pravljica v Zadvoru se nadaljuje tudi marca!!!

Hvala Timingu za odlične proge!


Fotke 1.marec:

SlikaSlikaSlika

LP Tomaž

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA