vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 pic67
#299663
Če mi lahko nekdo pove o tekaških smučeh sporten, češkega proizvajalca ali so dobre za rekreativca ali svetujete raje fischerjeve ali madshus.Za drsalno tehniko!
Uporabniški avatar
 gumpy
#299685
Kolega je zadovoljen s Sportenovimi, jaz pa uporabljam MADSHUS Hypersonic in so mi zakon!
Vse je odvisno od tvojih zahtev: koliko boš tekel, kako težek si,..
Ne pozabi: pri boljših dilcah za skate je pomemben podatek tvoja teža (torej trdota smuči). Dolžina smuči je drugotnega pomena.
Če pogledaš tale oglas, so tele MADSHUSKE zeloo ugodno. Letošnji model je v trgovinah preko 300€>http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?f=42&t=14629&start=60#p298705

lp
 12345
#299705
[quote="gumpy"]pri boljših dilcah za skate je pomemben podatek tvoja teža (torej trdota smuči). Dolžina smuči je drugotnega pomena.

Živjo, ali bi bila 182 cm dolga (skating) smučka zame predolga, 165cm/65kg? Težem že nekaj sezon na 177cm.

Hvala
 Pinarelko
#299727
Sam sem se pri tem prodajalcu opekel pri nakupu, tako, da priporočam poznavalca zraven, ko se gre v nakup, oz. na ogled.
Lp
Uporabniški avatar
 gumpy
#299733
12345 napisal/-a:
gumpy napisal/-a:pri boljših dilcah za skate je pomemben podatek tvoja teža (torej trdota smuči). Dolžina smuči je drugotnega pomena.

Živjo, ali bi bila 182 cm dolga (skating) smučka zame predolga, 165cm/65kg? Težem že nekaj sezon na 177cm.

Hvala

Katera smučka? znamka/model?
Po mojih izkušnjah je boljše, ča je dilca za skate krajša kot predolga. Pri daljših (10cm in več od tvoje višine) prihaja do vožnje po repih pri skate-anju v klance. Plus pa je pri daljših dilcah večja stabilnost pri višjih hitrostih in vožnjav v zavojih.
Jaz imam 191cm in imam dilce dolge 195cm (Madshus-hypersonic) in so mi po moje ravno prav.

lp
 007
#299734
Pinarelko napisal/-a:Sam sem se pri tem prodajalcu opekel pri nakupu, tako, da priporočam poznavalca zraven, ko se gre v nakup, oz. na ogled.
Lp


Pri komu, oziroma zakaj si se opekel?
Gumpy, trdota je bolj važna kot dolžina?
Uporabniški avatar
 gumpy
#299735
007 napisal/-a:
Pinarelko napisal/-a:Sam sem se pri tem prodajalcu opekel pri nakupu, tako, da priporočam poznavalca zraven, ko se gre v nakup, oz. na ogled.
Lp


Pri komu, oziroma zakaj si se opekel?
Gumpy, trdota je bolj važna kot dolžina?


Napisal sem: '' pri boljših dilcah za skate je pomemben podatek tvoja teža (torej trdota smuči). Dolžina smuči je drugotnega pomena. ''
Kako bereš to je odvisno od posameznika.
Pri bolj kvalutetnih dilcah je po mojem mnenju najprej pomembna trdota (torej teža uporabnika), potem pa se gleda dolžino. Oboje upoštevano skupaj pa vodi v nakup idealne dilce.
Ponavljam: govorim o kvalitetnejših dilcah, kjer je teža uporabnika tudi (na nekaterih modelih) navedena na dilci.

Hvala za razumevanje, pa lp!
 12345
#299766
Živjo

Namen imam kupiti Fischer RCR skating vasa (165 cm/65 kg). Po njihovi tabeli pride v poštev - 177cm -182cm Stiff.
Mi je pa jasno, da je pomemben faktor tudi višina razkoraka.
Verjetno bo res boljše ostati na 177 cm, kar imam že sedaj.
Uporabniški avatar
 gumpy
#299830
lone_rider napisal/-a:Če mene vprašaš, so 182 predolge zate... Kvečjemu 177, če ne še krajše...

Se strinjam!
 Pinarelko
#299905
007 napisal/-a:
Pinarelko napisal/-a:Sam sem se pri tem prodajalcu opekel pri nakupu, tako, da priporočam poznavalca zraven, ko se gre v nakup, oz. na ogled.
Lp


Pri komu, oziroma zakaj si se opekel?
Gumpy, trdota je bolj važna kot dolžina?


Kot novinec sem v dobri veri šel kupit odlične smučke (tekmovalne) tako mi je bilo povedano, da se pri teku na smučeh tudi za rekreativca, za razliko od alpskega smučanja, kupi vrhunske smučke, ki tečejo kot se šika. Kupil najboljši model od Madshusa, ki pa se je kasneje izkazal, da ustreza po trdoti smučarju nad 95 kg. Sam pa imam 78 kg. Toliko o moji zgodbi s tem prodajalcem.
LP
 #12
#299923
Pinarelko napisal/-a:
007 napisal/-a:
Pinarelko napisal/-a:Sam sem se pri tem prodajalcu opekel pri nakupu, tako, da priporočam poznavalca zraven, ko se gre v nakup, oz. na ogled.
Lp


Pri komu, oziroma zakaj si se opekel?
Gumpy, trdota je bolj važna kot dolžina?


Kot novinec sem v dobri veri šel kupit odlične smučke (tekmovalne) tako mi je bilo povedano, da se pri teku na smučeh tudi za rekreativca, za razliko od alpskega smučanja, kupi vrhunske smučke, ki tečejo kot se šika. Kupil najboljši model od Madshusa, ki pa se je kasneje izkazal, da ustreza po trdoti smučarju nad 95 kg. Sam pa imam 78 kg. Toliko o moji zgodbi s tem prodajalcem.
LP


Obstajajo različni kakovostni nivoji smučk iz istega razloga, kot pri alpskem smučanju.
Razlike med cenami niso velike - čemu bi torej en proizvajalec imel 8 različnih modelov skating smuči? Dizajn je večinoma zelo podoben, tako da paleta barv ni pravilni odgovor:)
"boljša" kot je smučka, več znanja in moči je potrebno s strani tekača, da vso to kvaliteto smučke izkoristi oziroma občuti.
Pri tem ne gre toliko za hitrost (čeprav tudi), ampak za drsenje, kontrolo, itd.)

Torej, tekmovalna da. Zelo ugodno se da dobit, da ne rečem poceni. Ampak samo v primeru, da imate zelo dobro tehniko in da ste v zelo dobri kondiciji. Drugače znate biti razočarani.

P.S. trdota nad 95 kilogramov se mi zdi sicer zelo specifično visoko postavljena meja. Nimam pa izkušenj z Madshus-om, tako da ne vem.

Recimo Fischer ima med medium in stiff postavljeno mejo 75 kg.

Tekač z 100 kg je preprosto pretežek:))))
 Pinarelko
#299936
Saj meni je sedaj že marsikaj jasno. Na napakah se pač učimo. Moj namen je bil samo v tej smeri, da spet kak novinec ne nasede ;-)
LP
 007
#299966
Me pa prav zanima kdo te je nategnil, ta , ki ti je smuči prodal, ali ta, ki ti je rekel, da so za nad 95kg težkega tekača?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA