vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 Lucifer
#29978
Tko mimigrede probam, če je kej zanimanja za tovrstni šport? Pa če je, da kakšno rečemo.
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29981
Zopet jaz!Priznam da me najbolj med vsemi zimskimi športi zanima turna smuka v neokrnjeni naravi, kjer bi bil samo jaz in plaz za mano :lol: :lol: .Ma se hecam, ker vem da je to izredno nevarno, nevarno.
Nimam še opreme imam pa jo namen nabaviti saj bi s tem popestril tekaški trening, kjer bi delale še ostale mišice bolj intezivno.
Nekako idealno je tudi če se gre na Zelenico pri Tržiču.Ker sva enkrat s kolegom šla on je šel s turnimi za menoj jaz pa tekaško pred njim sam pol proti vrhu sva bla pa skup.Ker se mi je vse bolj pogrezalo ha,ha.
Zanimiva izkušnja, še bolj je zanimiv ta šport.Če bi mi kdo posodil kos opreme bi šel že to sezono na turno smuko.Ker je to fantastično ko drsiš po mehki strmini kje v hribih.
ČAO!
Uporabniški avatar
 želva
#29997
jest se pomalem s tem ukvarjam kakšnih 30 let. Ot začetka sem vozil bol strme (koluar, vrtača na sever ...), pol sem rinil z lavfarcami (vogel komna vogar, dovška baba, blegoš ...), zdaj sem pa naredil kombinacijo in furam na normalnih hagancah telemark pa sem zdi kr posrečen, samo ne spravm se več tolkrat (emšo ipd). LP Martin
Uporabniški avatar
 Lucifer
#30236
Letos sm spravu skupi štiri podvige in najboljše razmere tenutno so na Mojstrovki: toplo kot pomlad in ravno prov odjenjano. Ne nucate derez in cpina, samo dile, palce, rukzak in okrepčilo. Če ma kdo željo pa si ne upa, me lahk kontaktira.
LP Lucifer
PS: Vršič je prevozen s sandalam!
Uporabniški avatar
 pegaz
#30240
marathon napisal/-a:Zopet jaz!Priznam da me najbolj med vsemi zimskimi športi zanima turna smuka v neokrnjeni naravi, kjer bi bil samo jaz in plaz za mano :lol: :lol: .

:) :) :) marathon, potem je pa za plazom spet neokrnjena narava, minus ti. ;)

@Lucifer: po mojem je kar nekaj interesentov za to obliko zimskega udejstvovanja. Jaz sem nekoč tud turno smučal, in glavno doživetje mi je bilo druženje ter vzpon. Sam spust je bil najtežji del, ker nisem dovolj obvladal tehnike smučanja. Opremo sicer imam (razen derez), pa bi si želel kdaj podoživet trenutke slave (dve zimovanji na Uskovnici, z M.Draškim vrhom, Viševnikom, Srenski/Studorski preval ipd.)

Glede na to, da si sprožil debato, predlagam, da mogoče razpišeš turo po lastni presoji? Pa navali narode, deli se kutura, još malo pa nestalo!

LL, pegaz :)
Uporabniški avatar
 Vlajko
#30246
pegaz napisal/-a:......Glede na to, da si sprožil debato, predlagam, da mogoče razpišeš turo po lastni presoji? .......

:D :D :D :D
Definitivno zraven, vendar bom "pešadija", ker je moje smučarsko (ne)znanje, žal, omejeno zgolj na ne preveč strme dele urejenih smučišč. :? :wink:
Uporabniški avatar
 Lucifer
#30286
Eko jaz mam čas drug teden pon., tor., in sre. Povejte? Magar se dobimo na Vršiču, za točen dan bo pa itak odločilo vreme. Vljudno vabljena tud pešadija.
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 pegaz
#30291
Hm, Lucifer, men čez teden bolj slabo znese... Kaj pa drug vikend?
Vlajko, lepo, da si zraven!

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 Vlajko
#30294
Tudi jaz sem bolj za vikende, ker imam "gužvo" v službi. Med tednom edino za kakšen dan, ampak šele koncem januarja.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#30296
Jaz sem tudi zraven sam bi blo fajn, da bi mi kdo posodil opremo.
Za medicinsko oskrbo bo pa že Adriatic poskrbel, saj ga plačujem :lol: :lol: .
Če ima kdo kaj za posodit opremo imam taco :lol: 43št. dolžino smučk je pa lahko do urnebes.Saj se bom tako ali tako pri prvi smrečici ustavil in jo pojahal s strastnim objemom :lol: :lol: :oops:
ČAO!
Uporabniški avatar
 Vlajko
#30301
marathon napisal/-a:.....Saj se bom tako ali tako pri prvi smrečici ustavil in jo pojahal s strastnim objemom.......


Marathon :wink: , nisi ravno mojster diplomacije.
Najdi mi nekoga, ki ti bo ob tej izjavi posodil smuči, razen kakšnih "sodarc". :lol: :lol: :lol:

pies: V predelih, o katerih govori Lucifer (nad Vršičem - predvidevam, da misli M. Mojstrovko), pa, na žalost, ni odrešilnih smrečic. :shock: :roll:
Uporabniški avatar
 pegaz
#30304
Vlajko napisal/-a:Marathon :wink: , nisi ravno mojster diplomacije.
Najdi mi nekoga, ki ti bo ob tej izjavi posodil smuči, razen kakšnih "sodarc". :lol: :lol: :lol:

pies: V predelih, o katerih govori Lucifer (nad Vršičem - predvidevam, da misli M. Mojstrovko), pa, na žalost, ni odrešilnih smrečic. :shock: :roll:


Vlajko :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!
Uporabniški avatar
 Bajsi
#30311
marathon napisal/-a:. dolžino smučk je pa lahko do urnebes.ČAO!


Helou!
Dolžino do urnebes ti ne bi priporočal, ker bi se v tem primeru preklel in si zaželel, da nikoli nisi spoznal smučanja.
Če pa že vstrajaš: Elan, Comprex titanium, 205cm (lahko posodim, pa ne priporočam) :twisted: :evil: :twisted: 666
Predvsem cikaj na konkretno turno opremo. Turne dile s turnimi vezmi!
Uporabniški avatar
 vanja
#30327
Hoj!

Jaz tudi že en čas sanjam o turni smuki in imam namen nabaviti opremo. Tu se seveda vse skupaj nekoliko zatakne, saj stvar ni prav poceni (v mislih imam kajpak vezi in čeveljčke). Sem preučila trenutne razprodaje in ni nič znižanega. Na Iglu Sportu so rekli, da bo morda znižano v februarju, ko pridejo na vrsto razprodaje opreme. Je morda kdo opazil kak znižan turnosmučarski artikel? Pa tudi sicer prosim za kakšen nasvet glede (nabave) opreme.

Lep pozdrav vsem in na lepo vreme (vsaj v hribih, kotline pa so mirno lahko v megli)!
Uporabniški avatar
 Vlajko
#30356
vanja napisal/-a:....... Je morda kdo opazil kak znižan turnosmučarski artikel? Pa tudi sicer prosim za kakšen nasvet glede (nabave) opreme.....

Če imaš v bližini kakšen Hervis 8)..............V kranjskem Hervisu sem že večkrat videl kakšne smuči (pa tudi ostalo opremo) za turno smuko po znižanih cenah.
Ostalih nasvetov ti pa ne upam (znam) dati, ker turne smuke, na žalost, ne prakticiram (beri: preslab smučar).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA