vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 Damijan
#75645
Me veseli, da ste predstavili vsak svoje vidike.

Še eno vprašanje: a kdo kdaj zaide v tgovino Sport 2000 v Murecku? Torej h Kolettnigu? vem, da daje tip strašne popuste, cene, ki so izobešene na etikete, je brezveze sploh gledat, ker itak potem nakalkulira čisto drugo ceno, ki je ponavadi takšna, da izvabi samo nasmeh na usta... Preverjeno, sam tam kupil pred leti Polarja, za xxx primerov vem, da so kupovali predvsem smučke. Tudi za več kot pol cene manj, kot je bila "Listenpreis"!

Torej: a kdo ve, kako pa je založen z langlaufarcami?
Uporabniški avatar
 Kokiii
#75708
Včeraj sem se pelal mimo kolettniga, pa sem vido da ma v izložbi dvoje parov tekaških smuči. Ne vem pa točno kake modele, pa kakšna je cena. Lahko grem pogledat,če koga zanima, mam 5km do tja, tak da ni panike. je pa res kar je napisal damjan- včasih ma res že prav smešne popuste...
Uporabniški avatar
 Damijan
#75714
Denis, če ti le ni odveč... Saj boš na daleč videl: Fišer, rumene!
Uporabniški avatar
 Kokiii
#75717
Damijan, ni problema. Saj tak hodim tam mimo avto prat. Samo pred soboto nebo šlo...
Uporabniški avatar
 areh
#75719
Laufar, dej povej mi neki...mam velik ravnine(travnik, njive) blizu doma. Ko nasuje snega je vse videt zelo mamljivo. Večkrat pozmi, ko gazim po tej belini s pesom, se mi je zaluštalo teka na sučeh..ampak po takem celem snegu, najbrž s smučmi za skejt nimaš kaj početi, se pravi je najboljša opcija klasika- par krogov "riješ" potem nekako gre.Malo hodiš, malo tečeš. A je res tako težko se naučit tega vraga al kak? Pa tote maže, a to morš zjutri prečekirat sneg kak je vlažn, da pol pravo mažo uporabiš, al maš kr kako univerzalno mažo?
Na Areh par let itak ne bom mel cajta hodit( Laufar, sej veš), tak da mi ostane sam cel sneg pred bajto in..klasika.
lp Pa ne se norca delat :evil:
 laufar
#75720
Areh, zate k si fejst fant, bova nekej že našla! Preberi moj prvi post v tej temi (zgleda, da boš edini 8) , tle me ne ljubijo glih 8) ), ostalo ti razložim kasneje, najprej naj pade sneg, potem bo pa že!
Sam rad rijem takole po celem snegu, 2x, 3x, v četrto gre že kar fajn, če pa sneg drži, se ne predira, to je bl spomladi, je pa sploh boljše kot v smučini!
Uporabniški avatar
 andrejl
#75721
laufar napisal/-a:Areh, zate k si fejst fant, bova nekej že našla! Preberi moj prvi post v tej temi (zgleda, da boš edini 8) , tle me ne ljubijo glih 8) ), ostalo ti razložim kasneje, najprej naj pade sneg, potem bo pa že!
Sam rad rijem takole po celem snegu, 2x, 3x, v četrto gre že kar fajn, če pa sneg drži, se ne predira, to je bl spomladi, je pa sploh boljše kot v smučini!


no, tole bom tud jaz spremljal. čeprav jaz te tudi ne ljubim, da ne bo pomote 8)

sam imam enake težave kot areh, pogoje pa tudi podobne (velik plac za tečt blizu doma). sem mislil letos malo poskusiti tek na smučeh...
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#75729
Letos je bila čudovita zima. 7. 2. 2006 sem laufal po slivniški njivi, sneg je bil trd in se ni nič vdiral. Skejtanje, jasno. Ko sem se peljal iz službe sem namreč tam videl enega tekača. In vendar je to bil edini primer, da sem laufal po njivi (travniku) v domačem kraju. Mogoče se bo zgodil čudež in bo takšnih priložnosti v prihodnje več. Če bo kakšna fajn proga, bi se jaz peljal tudi v Fram ali Sl. Bistrico. Javite, ko bo tir vrezana.

Pa še to, da se malo razjočete.
Mazanja s suhim voskom sem imel že preko glave. Na uradnih prireditvah so vedno skoraj vsi pred mano. Najprej sem ugotavljal, če zato, ker imajo rumene fišerce, potem pa sem pomislil na maže. To, da sem začetnik me sploh ni motilo. Pa grem po maže v trgovino. Še preden kupim, mi trgovec v Hervisu potrdi, da sem vzel taprave (strgalo, pluto, krpo, sprej, maže za vse možne variante). Bil je večer pred prireditvijo. Mislim, da 42 km Pokljuka. V večerni uri se spravim mazat. Ko se že nekaj časa ukvarjam z izravnavanjem maže, se mi zdi, da se le preveč vleče in da se ne strdi ali posuši. Začel sem sikat skozi zobe, saj se mi je zdelo, da sem na skije namazal lepilo za miši lovit. Švic mi je tekel po čelu, nisem vedel kaj storiti, pa sem se obul v tekaške čevlje in nataknil smučke. Ura je bila okrog polnoči. Poizkusil sem okrog domače jablane pod hišo. Kar hitro sem ugotovil, da je to klister za klasiko. Vseeno pa si nisem upal s tako namazanimi skijami na Pokljuko. Še dobro uro sem se tisto noč ukvarjal s smučkami, da sem iz njih spravil lepilo za miši. Ja, tudi tako spoznaš KLISTER. To še ni nič. Naslednji dan sem izvedel, da so me ob polnoči skozi okno opazovali domači. Kaj so si mislili, zakaj sem se šel skijat ob pol noči, mi niti na misel ne pride, da vam povem.
Pje čuj, je blo lušno.
Uporabniški avatar
 areh
#75741
laufar napisal/-a:...
V testiranju imam eno zadevo, ki bo olajšala mazanje za klasični tek, oziroma mazanje sploh ne bo potrebno. Več bom lahko napisal, ko bom stvar preizkusil na snegu. Če je pol od napisanega res, je več kot odlično!

...sam da ni kej iz Top shopa alpa od Đirlota :lol: . No napiš, ko bo sneg padu, kak se obnese zadeva, jaz pa bom tačas mal šel po trgovinah prečekirat kake smučke imajo in pa šuhe in kake so cene(pje bo moja vesela, če si bom novo "igračo" domu prneso :lol: ).
ZdravkoC, menda se ne boš pripeljal v Fram ampak boš prilaoufo, če si pa sosed, čuj?!
LpA
Uporabniški avatar
 Lumihiutale
#75794
Klasika ali skejt ? oboje! :) Ampak tako kot je Miro rekel, klasika je zakon in večji užitek....
Ko jaz sem prisla v Slovenijo sploh nisem imela smuci za skating sem laufala samo klasiko, zdaj pa imam oboje.
Razmere tukaj so tezje za klasiko, na Pokljuki vcasih niso narejene proge za klasiko, za skating pa vedno najdes proge.
Doma na Finskem (na Laponskem) je lazje tudi za mazat. Ves da imas od konca Novembra do sredine Marca temperature od - 15 C do -35C in suh sneg in ne rabis klistra etd. Tukaj rabim serviserja da dobim dobro namazane smuci... ;)

-Let it snow - :lol:
http://www.lapland.fi/
 laufar
#75796
Terve Lumihiu......., da si ne bom jezik zlomu! 8) Ejo, Finko, v stotih letih se ne bi nauču tko dobr finsko, kokr tale Finka obvlada slovenščino! Vsa čast!
Seveda, tam na severu ni problem mazat, malo Polarca (pri nas smo rekl Sibirca), pa hajli hajlo gremo! Seveda, klasika je še vedno tisto pravo, vsaj za nas romantike!
 maraton 100
#75797
Živijo!
Kaj te je pripeljalo s prelepe Finske v Slovenijo? :oops: :oops:
Jaz večinoma uporabljam klasiko, pa tudi trudil se nisem,da bi obvladal drsalno tehniko. Tek na smučeh je zame sproščanje po teku ali pa kak dan (pozimi) grem namesto suhega teka na tekaške smuči. Slabša ko je tehnika več mišic je v delovanju.
Sem lansko leto bil na Finskem prazaprav sem potoval na Nordkapp. Zato imam še sedaj v glavi Finska jezera in otoke( jezer je baje 187.888 in otokov 179.584) Pozimi mora tam biti prekrasno. Želja je enkrat pozimi doživeti to pokrajino!
Uspešen nastop na LM!
LP!
:lol: :lol:
Uporabniški avatar
 Lumihiutale
#75806
Laufar, Maraton terve, terve mitä kuuluu? :D

Hvala, učim se počasi, razumem skoraj vse, pisanje pa ni tako enostavno... in črke č,š,ž :oops:
Klasika je res številka 1. Zakaj sem prisla? Na kratko... zima, klasika & romantika, :wink: potem pa prelepa Slovenija in mož :lol:

Ce kdo rabi nasvete/informacije a’la Finska/Laponska, sem na voljo... pm
Se vidimo kmalu na snegu... upam! (jutri +22c!)
Uporabniški avatar
 Damijan
#75809
Hyvä ilta, Lumihiutale!

Saj ne, da bi pametoval, tisti nekajdnevni tečaj finšine izpred dobrih desetih let v Tampereju... Premalo za kaj več.
Pridružujem se Laufarju in ti želim vse lepo pri nas, v Sloveniji. Kljub 22 stopinjam ob koncu oktobra.
Želim te porabit za mnenje: nekaj postov nazaj je Brankos predlagal tole stan: http://www.den.si//index.php?option=com ... &Itemid=35

Kaj pa ti praviš na znamko Peltonen (eee, če si lahko objektivna, prosim).. Vredna? Dobra? Tak tak? Hvala...
Uporabniški avatar
 Lumihiutale
#75891
Damijan napisal/-a:Hyvä ilta, Lumihiutale!
Kaj pa ti praviš na znamko Peltonen (eee, èe si lahko objektivna, prosim).. Vredna? Dobra? Tak tak? Hvala...


Damijan hyvää iltaa tudi tebi!

Peltonen smuči nisem nikoli imela, tako da nimam iskušenj z njimi, zato raje to zadevo pustim drugim, ki bolj poznajo smuči...
Za rekreativce so verjetno kar vredu, če tekmuješ, pa je sigurno razlika med vrhunskimi smučmi… :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA