vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 stari
#78822
Panda,če pogledaš temo tek na smučeh je tam miklavževa ponudba smuči vezi palice in čevlji za 29.900 sit.Lahko pa dobiš tudi kaj drugega.
Poglej www.den.si in www.peltonenski.fi ,tam so slike cene in tehnični podatki o opremi,imam tudi rokavice REX in Sportful za ceno sportfula zvem danes,REX so 7.000 sit.
Info 041 281 121 med 16.00 in 17.00.
LP
 svole
#78992
Vse kar se tiče teka na smučeh boste lahko izvedeli na Dnevu teka na smučeh v Športnem centru Preska v Medvodah, ki bo organiziran, ko bo padel prvi sneg. Brezplačno boste lahko testirali različne modele smuči Fischer in čevljev Alpina. Poleg tega bo še predstavitev šole teka, ter predstavitev mazanja smuči.
 TheOne
#79038
Zivjo,

Bo to objavljeno tudi tukaj na tekaskem forumu, da ne bi slucajno zamudil? ;)
 ana17
#80342
slišala sem, da če je smučka za klasišno tehniko spodaj narebrana, je ne rabiš mazat.
kak je s tem?
to informacijo so mi dali v hervisu,samo nisem prepričana, ker sem mela občutek, da prodajalci sploh nimajo pojma o vsej stvari [/b]
 ceco
#80502
Smučke za hodit so spodaj ragaste, smučke za klasični tek pa moraš mazat! To je to!
Uporabniški avatar
 stari
#80545
Ceco tudi smuči ,ki so spodaj "regaste" je potrebno mezati po repih in špicah za drsnost.Tudi smuči za klasiko se mažejo pod nogo za oprijem,na repih in špicah pa za drsnost.Če te še kaj zanima vprašaj.
Lp :lol:
Uporabniški avatar
 stari
#80547
Panda ,če še nisi nabavil opreme se oglasi na041281121.Sem iz Medvod imam smuči Peltonen,palice REX.,vezi Rotaffela.
Lep dan
Uporabniški avatar
 lojzeP
#80551
stari napisal/-a:Panda ,če še nisi nabavil opreme se oglasi na041281121.Sem iz Medvod imam smuči Peltonen,palice REX.,vezi Rotaffela.
Lep dan


..... čevlje alpina, windstoperje sportful, ........... strokovne nasvete :roll:
 ceco
#80555
Mel sem bol v mislih, da sploh lahko tečeš klasiko, saj če imaš gladke smuči nevem kak bi tekel v špuri za klasiko!! Če hočeš pa, da kam leti pa valda moreš vse dile mazat! :twisted: :twisted:
 Lightning999
#111651
Pozdravljeni vsi skupaj!

S punco nameravava letos končno (po več letnih željah) kupiti tekaške smuči in začeti teči. Seveda sva tudi midva v dilemi, kakšno vrsto smuči izbrati. Kljub temu, da sem prebral že ves forum, si še vedno ne znam čisto odgovoriti in vem da si tudi ne bom, dokler obeh tehnik ne preizkusim. Ravno zato sem precej razmišljal o kombiniranih smučeh, ki ti v bistvu v rekreativnem smislu omogočajo obe tehniki.
Vsaj kolikor sem gledal po forumih, niso ravno najbolj navdušeni nad takšnimi smučmi. Sam sicer še ne vem zakaj, a mislim(upam), da za prvih par let na snegu (predvsem vikendi) nimava kaj zgrešiti, ali pač?? Skratka, v Hervisu sem gledal kombinirane smuči (Fischer ...crown), čevlje touring(neke malo boljše, ne čist tapoceni) in vezi za okoli 200-220€. No palice še nisem vračunal. Je to primerna cena za takšen komplet oz kje bi bila še kakšna specilizirana trgovina, v kateri bi prodajalci tudi še kaj vedeli in seveda imeli kombinirane smuči. Veliko se oglašuje DEN, sam Maribor je mal daleč. Nokonec koncev, nekdo je omenjal tudi neko štacuno v Murecku, tako da potem tudi MB ni tako daleč:) In kako je z mazanjem teh kombiniranih smuči?? Spredaj in zadaj in po gladkem robu????

PS: Se je morda vseeno v štartu bolje odločit za eno ali drugo tehniko??

No se oproščam za cel roman, samo če je pa toliko nerešenih vprašanj :lol: :D

Lep pozdrav,

Lightning999
 Lightning999
#111674
Žal nimam časa do februarja brati polet in marca kupit smuči, ker takrat bo že konec veselja. Smuči mislim kupiti ta ali najkasneje drugi teden. Če kdo ve, naj prosim odpiše.

LP, Lightning!
Uporabniški avatar
 stari
#111676
čE SE TI MUDI POKLIČI 041 281 121 MATIJA
iMAM SMUČI PELTONEN,POGLEJ www.ponca.si
MOŽNA JE DOSTAVA ,STVAR DOGOVORA ALI POŠLJEM PO POŠTI,DEFINITIVNO JE ZA ZAČETNIKA KLASIKA PRECEJ BOLJ PRIMERNA KOT SKETING.
PATDI PALICE,ROKAVICE IN VEZI,TEKSTIL SPORTFUL
 Lightning999
#111680
Sedaj pa še prosim odgovor, koliko zelo je za začetnika pomembn mazanje, ker okoli tega je cela znanost. Namreč ne bi se rad ure in ure ukvarjal s tistimi mažami, pa brenerji, pa likalniki pa ne vem še čim. Sej če so klasične pod vezmi narebrene, potem tisti klistri odpadejo?? Sklepal bi..Ali za drsenje(za začetek in konec smučke) obstaja tudi kaj nekompliciranega za mazat, da zna tudi začetnik in da ni toliko važno za kakšen sneg in temparaturo je, kaj bolj univerzalnega?? Skratka za začetek bi se rad čim manj ukvarjal s temi mažami in čim več smučal :lol: Kasnej pa itak najbrž vidiš, da brez tega ne gre :twisted:

LP, Lightning!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA