vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 stari
#76110
Laufar,zanima me če imaš na probi Tape grip od Rexa.Lahko ti povem ,da sem že probal in v suhem in mokrem snegu je za rekreacijo kar v redu,za resen trening pa tako tako.
Kar pa se tiče smuči PELTONEN pa niso veliko slabše od nam poznanih Fischer,Atomic ali Madhsus,vendar pa so v Sloveniji prisotne šele 2 leti.V skandinaviji pa so zelo razširjene,tudi med vrhunskimi tekači.Če rabi kdo informacije za Peltonen se lahko oglasi.
Komaj čakamo ,da bo sneg.
 laufar
#76113
Od Rexa sm že sprobal, baje je od Starta precej boljši! Držal nej bi 200km, to bi blo fajn, ker za trening moramo včasih trije namazati tudi čez 30 parov smuči, pa z otroci se v klubu dela 75% na klasiki! S tem bi nam bilo delo precej olajšano, samo vem, da čez dobro staro preizkušeno mažo ga ni!

Peltonen so za rekreativca več kot dobre! Sploh če je cena v redu.......
 hribovc
#76130
stari napisal/-a:Laufar,zanima me če imaš na probi Tape grip od Rexa.Lahko ti povem ,da sem že probal in v suhem in mokrem snegu je za rekreacijo kar v redu,za resen trening pa tako tako.
Kar pa se tiče smuči PELTONEN pa niso veliko slabše od nam poznanih Fischer,Atomic ali Madhsus,vendar pa so v Sloveniji prisotne šele 2 leti.V skandinaviji pa so zelo razširjene,tudi med vrhunskimi tekači.Če rabi kdo informacije za Peltonen se lahko oglasi.
Komaj čakamo ,da bo sneg.


Če bi bile Peltonen res tako dobre, bi kakšen znan tekač na njih tekel, tako pa ???? Še Rupnik je zamenjal
Uporabniški avatar
 stari
#76157
Hribovc,če misliš biatlonca Rupnika,je bil on na Karhuju,zamenjal pa je zato,ker je moral in je šel na Fischer.Pa brez zamere preverjeno.
Uporabniški avatar
 klatez
#76921
Kako je z velikostjo čevljev pri teku na smučeh - ali morajo biti tudi kakšno številko večji (tako kot pri normalnem teku - cca. 1cm lufta pri prstih)?
Uporabniški avatar
 klatez
#77025
Halo! :twisted:

Ali je moje vprašanje res tako butasto ali pa bi to moral vedeti že v vrtcu? :roll:

Torej ali morajo biti čevlji za tek na smučeh tudi vsaj eno številko večji (tako kot superge za navadni tek) :?:
Uporabniški avatar
 MihaPR
#77028
Halo, kaj so te pa učil v vrtcu, to bi pa ja mogu vedt :)
Jst mam 1 številko večje, za skate uporabljam, sicer zarad debelejših štumfov :)
Uporabniški avatar
 stari
#77036
Vzameš nogavice vkaterih boš tekel greš v trgovino in probaš,čevlji ne smejo tiščati zaradi prekrvavitve posledično ozeblin.
Alpina ima normalne številke ,nosim čevlje 42 in Alpina tudi 42.
Veliko užitkov!
Uporabniški avatar
 klatez
#77037
Hvala! :wink:

Saj sem predvideval, da je tako ampak vseeno sem raje vprašal. :roll:

PS@MihaPR: Ja, vrtec... To so bli časi... :--(
 Pirat
#78289
Pozdravljeni!
Nameravam si kupiti opremo za tek na smučeh in sicer za drsalno tehniko. Znanci so mi svetovali sledečo kombinacijo: smuči Fisher, vezi Roteffelo in čevlji Alpina.
Visok sem 171 cm, težak pa 69 kg. Koliko dolge smuči naj si kupim, kater model čevljev in koliko dolge palice? Sem pa popoln začetnik, na smučeh sem tekel samo enkrat in še to le nekaj minut. Imam še popust -20% iz Radencev za Hervis in bi ga rad vnovčil.
Uporabniški avatar
 stari
#78322
Pirat,povedati moraš kaj konkretno rabiš,vrhunske smuči, rekreativne smuči ali kaj podobno.
Za 42.000 sit lahko dobiš Smuči Peltonen,palice rex ,rokavice in vezi.Smuči so model Laser,palice pa Vega.
Vse si lahko ogledaš na www.den.si in www.peltonenski.fi
Lp
 Pirat
#78613
Živjo, Stari!
Potrebujem rekreativne smuči, saj sem začetnik v svetu teka na smučeh. :)
 brbo
#78661
stari napisal/-a:Pirat,povedati moraš kaj konkretno rabiš,vrhunske smuči, rekreativne smuči ali kaj podobno.
Za 42.000 sit lahko dobiš Smuči Peltonen,palice rex ,rokavice in vezi.Smuči so model Laser,palice pa Vega.
Vse si lahko ogledaš na www.den.si in www.peltonenski.fi
Lp


Živjo, koliko pa pridejo astra model in acadia (nerarebrene) za klasiko
Uporabniški avatar
 stari
#78690
Pirat,
Peltonen Laser ,smuči z velilko stabilnostjo za rekreativne tekače 21.000 sit
Peltonen Astra za izkušene tekače 26.000 sit , vezi 7.000 sit.
www.den.si so slikce in cene še za palice REX.
LP :shock:
To so smuči za klasiko ali skejt,kaj rabiš.
Sem spregledal ,da si že napisal da rabiš za skejt. :twisted: :roll:
 panda
#78813
Živjo!

Tudi mi bi zopet začeli teči na smučeh in sicer klasiko. Potrebujemo pa kompletno opremo za rekreativce. Torej kaj priporočate glede smuči, palic, vezi, čevljev, rokavic in primernih oblačil. Vsak nasvet je dobrodošel! :D
Kdaj se najbolj splača kupiti opremo in kje (okolica Lj. - in seveda če je kje ugodno, torej ceneje kot stroški prevoza, pa seveda tudi drugje)?

1.) višina: 160cm, teža: 50kg, št. čevljev: 36-37(odvisno od modela)
2.) višina: 168cm, teža: 58kg, št. čevljev: 38
3.) višina: 176cm, teža: 80kg, št. čevljev: 42

Najlepša hvala v naprej vsem, ki boste pripravljeni svetovati!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA