vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 brbo
#76270
Živjo,

je kakšna prodajalna, kjer imajo tudi širše dile 60mm+ za po bolj neurejenih trasah in pripadajočo opremo (Fisher?, Alpina?).

Nisem ravno cestaš ;-).

LP
 ivaigor
#76342
Ja. Naročiti se da npr. Fischerjev Mountain tour (s kovinskimi robniki) za tekaško turno smučanje v Vita,d.o.o., Trebnje ( http://www.vita.si )

LP
 brbo
#76408
Kaj pa Alpina? Predvsem me zanima zaradi primernih čevljev, ki jih lažje dobim. Če se ne motim ima Alpina NNN sistem, fisher pa zaenkrat še SNS???

A se BC modele fisher čevljev tudi dobi?
Uporabniški avatar
 želva
#76444
Dilce lahko kupiš od fišerja, čevlje pa od alpine in vezi rotafela. Za po hribih navadno(če ni poledenelo) ne rabiš robnikov, jaz sem tekaške smuči z robniki vrgel stran in imam sedaj za po hribih narebrene sprehajalne tekaške smuči (za stare mame), in so na lažjih terenih(Blegoš, Komna, Kašni vrh ipd ) čist dobre. Za celec se splača imeti malo tršo gumico na rotafeli in dovolj močne palice, ker se pri spustih včasih tudi pade.
LP
 brbo
#76453
Se pravi imaš navadne klasične dile z narebreno sredico za hojo?
Zanima me, kakšna je širina teh dil in pa seveda o kakšnem snegu govorimo.

Skrbi me samo to, da ne bi kupil preozkih dil in bi se mi potem bolj vgrezalo in bi samo brcal sneg.

To o trši gumici pa nisem ravno razumel. Je to zaradi tega ker imaš navadne vezi in ne močnejše BC?

Hvala.

LP
Uporabniški avatar
 želva
#76486
Dilce so fišer skatecrown sl široke 45mm. Tisti skate v imenu je samo za zmedo. Gre za pršič ali mehki ali spomladanski južen sneg. Za poledenel ali skorjast sneg ne nudijo dovolj užitka :P . V pršiču se ponavadi ugreznem nekje do gležnjev, redko tudi več. Imam navadno rotafelo, prej sem imel turing- taka ki se odpira s pritiskom na gumb, pa mi je večkrat zmrzovala, da se sploh ni dala odpret in sem moral v štumfih skakat do avta :oops: . Take kombinacije so primerne predvsem do višine gozdne meje (gozdne ceste, planinske poti ipd, nekako isti tereni kot MTB) in malo čez, za visoke hribe imam resno telemark opremo. Alpina BC in tekaške s kantami so nekje vmes, meni to ni bilo všeč, je pa res da sem imel čevlje z vezmi 50 (na tri luknice) in ne BC, ki zgledajo kar ornk gojzarji. Stvar je za vzpon namreč precej težja od tekaških smuči, normalnega smučanja pri spustih pa tudi ne omogoča
LP Martin
Uporabniški avatar
 želva
#76507
Te so kar taprave. Zraven predlagane vezi so podobne tisti rotafeli, ki je meni zmrzvala, mogoče fišer ne, al se pa razdre in nabije notr kakšno mast. Lahko pa daš gor Rotafela vez in alpina čevlje, bo najbrž cenejš, kvaliteta pa primerljiva. LP
Uporabniški avatar
 kustus
#76772
lp

a se da kje dobiti kaj rabljenega . jest bi kupil dvoje.
Uporabniški avatar
 želva
#76791
Z nordic cruising nimam nobenih izkušenj, tako da ne vem kako je s tem. So pa imeli nekaj podobnega nordic cruisingu od hišne firme crane pred 1 letom v hoferju v akciji za ca 20 jurjev komlet, neke komplete (za hojo ali backcountry) je imela ugodno alpina, pa tudi ne poznam
Zaenkrat v trgovinah še nimajo izbire, samo nekaj lanskih ostankov LP
 svole
#78998
Smuči Nordic cruising so primerne za tek ali hojo po neurejenih terenih. So kratke in trde in na izbiro je veliko modelov. Lani smo jih imeli za testiranje v Testnem centru Fischer v ŠRC Preska v Medvodah. Posebnega zanimanja med rekreativci sicer ni bilo vendar, so jih zelo pohvalili bivši tekmovalci, ki so jih uporabljali za hojo v hribe ali po celem snegu. Za pohodništvo je to prava stvar, boljša od vseh dosedanjih poizkusov. Jih je pa potrebno predhodno preizkusiti, saj je več modelov in občutek na njih je zelo različen. Vem da pri enem modelu v spustu sploh ni možno oddrsavati temveč le prestopati in si zelo presenečen, ko se z veliko hitrostjo pripelješ v ovinek.

Tudi v tej sezoni jih bo možno preizkusiti v Testnem centru Fischer v ŠRC Preska.

http://www.drustvo-srcpreska.si/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA