vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 Branka
#77982
Ja, saj vem, že stotič isto vprašanje, a raje slišim kakšen odgovor iz prakse :lol: , kakor od kakšnega prodajalca, ki mu ne zaupam :?

Zakaj so najdaljše Fischerjeve smuči za skate 192 cm ?
Po njihovih tabelah je dolžina sicer vezana na težo tekača, a vseeno je meni bolj domač podatek o 10 cm daljši smučki, kakor je tekač visok. Kaj pa potem vzamejo tekači, ki so večji kakor 190 cm ? Ali celo pretežki za največjo dolžino ?

Sodelavec se namreč ne more odločiti, ali naj vzame smuči dolžine 192cm ali 187cm. Visok je 180 cm, težek pa 80 kg. Sama mu predlagam daljše - torej 192. Na smučeh je tekel že prej, vendar bolj klasiko, zdaj pa kupuje novo opremo za skating. Kaj torej menite o dolžini smuči za skating ?

Naslednje vprašanje pa je glede modela. Kakšna je razlika med Fischerjevima modeloma LS in CS ? Poleg tega so lanski modeli še 30 % cenejši. Se splača dati več denarja za model CS ali za navadnega rekreativca ni neke razlike ?

Pa še palice : sama mu svetujem, naj mu v trgovini segajo do nosu. Ko bo stal na smučkah in jih zapičil v sneg, mu bodo segali do ramen. Če vzame 165 cm jih lahko še vedno skrajša, kajne ?

Hvala za vaše odgovore :P ,
Branka
Uporabniški avatar
 stari
#78065
Branka,
razlog je samo eden ,če bi bile smuči daljše z njimi ne bi mogla teči,ker bi si hodila po repih.Noben proizvajalec za skejting ne dela daljših smuči kot 195 cm,pa še to samo Madshus in Peltonen,Karhu ima 194 cm, Fischer pa 192 cm .Če te zanima Peltonen se oglasi.
Kar pa se tiče teže ,pri dolžini 192 cm ,obstojajo različne trdote smuči.Naj vzame 192 cm sttif.Palice dolžine 165 cm so primerne,seveda pa lahko sname ročaj in jih skrajša.
 Branka
#78067
Hvala, stari, za odgovor 8)

P.S.:
Ali kdaj tečeš v Bohinju ( s smučmi ) ?
Uporabniški avatar
 stari
#78072
Poleti ko sem na dopustu,Pozimi pa je odvisno kje je sneg.Če je sneg sem med zimskimi počitnicami ponavadi v Penzionu Kristal.Moram pa reči,da so bile letos proge zelo slabe in grem raje v Rateče ali na Gorjuše h Korlnu.
 Branka
#80117
svole, poznam to tabelo. In za težo 80 kg je lahko dolžina 187 ali 192 :)

Sedaj je sodelavec smuči tako že nabavil ( dolžine 187 cm ), le snega še noče biti :twisted: !
Pa tako težko ga že čakam, vsaj jaz :cry:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#80136
sem mislil, da imam jaz 200 cm dolge fischer rcs :idea: , ker tako piše pri strani. morda pa to ni dolžina :?: , ali pa sem nekaj posebnega :oops: , in so samo zame naredili take ( second hand PRESS ) :?

stari, laufar in podobni - beseda je vaša :D
Uporabniški avatar
 stari
#80177
Mogoče si izjema vrjetno pa na smučeh piše cllasic inne skating.Mogoče pa ti je nekdo nekaj podturil -
Lep dan :?:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#80206
mah, zmeri jest takratko potegnem ...... :cry:
 biatlonc
#111584
kako dolge smuči potrebujem če sem velik 167cm za skate tehniko
Uporabniški avatar
 RoKo
#111610
biatlonc napisal/-a:kako dolge smuči potrebujem če sem velik 167cm za skate tehniko


Čudno vprašanje za nekoga ki je predtekač , biatlonc in še iz Ihana, kjer kar mrgoli dobrih tekačev (peš in na smučeh) :lol: :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA