vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 vizi
#215888
Petra, poklon! Naj vsakdo, ko mu kdaj v življenju ne gre, najde Petro v sebi! :o :o :o

Hitro se pozdravi!
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#215892
Tudi jaz se nisem mogel upreti da ne bi podižvel vsaj nekaj njenih naporov. Upam da mi je uspelo. To sem napisal res kot ponosen Slovenec.

Več pa na blogu: http://bojanambrozic.spaces.live.com/bl ... 9698.entry
Nisem kuhar, še manj kulinarik, pa sem v zraku včeraj zvečer začutil nek poseben duh, ki mi je spodbudil k pisanju. Ta razširil k nam se je z daljnega zahoda. Iz mesta Vencuver, v katerega so trenutno uprte vse svetovne oči.

Sam sem velik navdušenec nad olimpijskimi igrami, kot največjemu slavju miru, mladosti in lepote, ki ga združuje ta največja športna prireditev na svetu. Vendar smo na igrah doslej videli le polom, grozo in smrt. Pa še narava je zagodla s pretoplim vremenom.

Četri dan pa se je še nam Slovencem sesul svet. Le dvajset minut pred štratom njene paradne discipline, je Petra Majdič podlegla še eni napaki organizatorja in zgrmela v globoko past pod progo. Snega v Kanadi ni bilo že tri mesece. Zato je padla na nezaščitene skale. Gledalci pred TV-ji smo obnemeli, medtem ko se je Majdičevi odvrtel film pred očmi:

"Zakaj sem garala dve desetletji da tako klavrno končam tik pred bi se končno vse začelo? Le še trenutek bi bilo potrebno da si nadanem snežno krono. Krono, ki ni posuta s kupljenimi dragulji, ampak žulji prenekaterih težkih treningov in tekem. Nihče si ne more predstavljati koliko neštetokrat sem z zadnjimi močmi stiskala zobe in ihteče prosila da bi zmogla le še poslednji korak, ki me loči do ciljega uspeha. Ta mnogokrat ni bil več daleč, a tudi v meni ni bilo veliko več živega. V zadnjih metrih je bilo okolje okrog mene polno zamazanih meglic. Obrazov ne prepoznam, ker se komajda zavedam da še živim. Utrujena vstopam v nek poseben svet, kjer se giblje vse mnogo bolj počasi. To je svet nadčloveškega napora. Vendar glej! Jaz slišim bučno navijanje svojih navijačev. To me reši prekletstva tega sosednjega sveta. Spet sem tu. Cilj je oddaljen le še korak. Tekmic ne vidim, a vem da mi grozijo tik za petami. Ne oziram se, ker to stane preveč dragocenega časa. Še zadnjič močno stisnem ustnice in že ze zmagovalno mrtvo zgrudim v ciljnem prostoru.

Sedaj pa namesto na cilju ležim v tej luknji. Ne, nisem še na cilju! Ravno zato pa se ne bom predala! Vem, kako je trpeti in priložnost imam da pokažem vsem svetu kako se da prav vse potrpeti. Postavila se bom na štart, Slovencem v ponos, tekmicam pa hrbet."

Tako si predstavljam, kot gorski tekač (tudi dobro vajen hudih naporov) je Petra Majdič razmišljala pred štartom. Za tem je res nastopila na tekmi in zasedla zares neverjetno odlično čudežno tretje mesto. Ne znam pa si predstavlajti kakšne napore je mogla prestajati med tekmo. Vem pa da je morala vsaj dvakrat bolj močno stiskati zobe in zadrževati bolečine. Temu se reči biti borben.

In končno, kljub temu, da sem mislil da ga na letošnjih olimpijskih igrah po vseh polomih ne bo, nam je Pera s Kande prinesla olimpijski duh. Naj bo ta zgled vsem športnikom tega sveta!



Lep pozdrav

Bojan Ambrožič
Uporabniški avatar
 primus
#215895
Še danes ne morem prav verjeti, kaj vse se je zgodilo včeraj.
Prav noben od njenih številnih uspehov ji ni bil nikoli podarjen; prav vse prigarano, vsak korak, vsak rezultat. In kot da to ne bi bilo dovolj, še vsa ta smola, proti kateri se upre na takšen način.
Občudujem jo in globoko spoštujem.
Res, pravi navdih!

primus

ps: Tokratne olimpijske igre pa si bomo žal zapomnili po nevarnostih. Preveč je tega, da bi to bil le slučaj: sankanje, ženski smuk, Petrin ovinek...
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#215937
Kraljica :cast1: :cast: :cast1: :cast: :cast1:
Vsem, ki smo gledali, so besede zaman.
Najprej mi je prišel na misel stavek, ki sem ga zapisal pred nekaj dnevi:
"Glava jaha telo do onemoglosti"
Kraljica :cast1: :cast: :cast1: :cast: :cast1:
Uporabniški avatar
 gumpy
#215951
Petra! Moj globok poklon!!!

Si kraljica naših src in vzor vsem Slovencem kako se boriti v življenju.
Uporabniški avatar
 Vreme
#216003
Bravo Petra
:laola

Sicer pa si ne znam predstavljati kaj je prestajala, a očitno je dokazala, da je vse v glavi!!!
 wawer
#216056
Vsa čast Petri. Zanimivo je (ali pa tudi ne), da je pobrala več medijske pozornosti kot zmagovalka in drugo uvrščena in prav je tako. Jaz še zdaj ne vem katera je zmagala (pa me niti ne zanima in tudi ne bom pogledal) :D .
Uporabniški avatar
 dexi27
#241533
A so samo zmage dovolj za nas :?: :?: :?:

PETRA je bila tik pod stopničkami, kar je še ena v nizu odličnih predstav v njeni karjeri.

Čestitke seveda tudi Katji in Vesni :!: :!: :!:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA