vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 zigi
#83544
Zanima me, če kdo pozna še kakšne druge tekaške proge tu na območju štajerske razen Rogle in Areha npr. Avstrija?
Uporabniški avatar
 Vreme
#83566
zigi napisal/-a:Zanima me, če kdo pozna še kakšne druge tekaške proge tu na območju štajerske razen Rogle in Areha npr. Avstrija?


Glede Avstrije ti lahko samo rečem, da imajo super kolesarske proge, nekatre od teh pa lahko definitivno uporabiš tudi za tek.

Ker pa jih primerjaš z Roglo oz. Arehom ti moram reči,da so to ravninske proge. Če pa bi rad tekel po hribih, pa je teh v Slovenskih goricah dovolj. Lahko pa poskusiš tudi s Šentiljsko planinsko potjo, te še ni nihče pretekel :)

http://pd.paloma.si/sentiljskapot.htm
Uporabniški avatar
 Damijan
#83569
Eeem, Vreme, a ti to o suhotekaških ali smučarsko tekaško (langlauf) progah?
Uporabniški avatar
 Vreme
#83573
Damijan napisal/-a:Eeem, Vreme, a ti to o suhotekaških ali smučarsko tekaško (langlauf) progah?


Ops, napol prebral se opravičujem---

:lol: :lol: je če bi bil sneg bi lahko govoril o obojem... :oops:
 zigi
#83574
Ja imel sem bolj v mislih smučarko tekaške proge, ja ni videt da bi kaj poznali? Ali se vendar motim? :? :cry: :roll:
Uporabniški avatar
 Vreme
#83581
zigi napisal/-a:Ja imel sem bolj v mislih smučarko tekaške proge, ja ni videt da bi kaj poznali? Ali se vendar motim? :? :cry: :roll:


Žal se očitno ne motiš :(
#83609
Vreme napisal/-a:
zigi napisal/-a:Zanima me, èe kdo pozna še kakšne druge tekaške proge tu na obmoèju štajerske razen Rogle in Areha npr. Avstrija?


Glede Avstrije ti lahko samo reèem, da imajo super kolesarske proge, nekatre od teh pa lahko definitivno uporabiš tudi za tek.

Ker pa jih primerjaš z Roglo oz. Arehom ti moram reèi,da so to ravninske proge. Èe pa bi rad tekel po hribih, pa je teh v Slovenskih goricah dovolj. Lahko pa poskusiš tudi s Šentiljsko planinsko potjo, te še ni nihèe pretekel :)

http://pd.paloma.si/sentiljskapot.htm


Hmmm zanimiv predlog.
Na kateri planinski specialki bi lahko nasel to pot?
Slovenske Gorice in Haloze....

Sem interesent za preteci in za gorsko prekolesariti.
Morda bi najprej prekolesaril da si pogledam in "zapeèem" orientire. Potem weekend kasneje pa tek.

Kaj mislis kaksna varianta bi bila najboljsa da štartam iz Sv. URbana nad Kamnico pri Mariboru preko Kungote in Sveèine ( morda) da imam cim manj glavnih cest in cimvec makadama in gricev?
Uporabniški avatar
 Vreme
#83667
Ha pa si me kar hitro našel na levi nogi, jaz za hec ti pa kar resno. Če je govor o Šentilski planinski poti se ta prična v Šentilju. Sem v prejšnem postu prilepil link na katerem najdeš več podrobnosti. Vsekakor jo tisti hitrejši prehodijo v celem dnevu (17 ur pa še nekaj), pretečejo pa...mislim, da jo še ni nobeden :) , sam jo še nisem prehodil niti v celoti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA