vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 zigi
#83599
Zanima me, če je bil kdo te zadnje dni na Rogli kako so kaj urejene tekaške proge?
Pa koliko km je iz centra mb približno do gor?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83604
zigi napisal/-a:Zanima me, èe je bil kdo te zadnje dni na Rogli kako so kaj urejene tekaške proge?
Pa koliko km je iz centra mb približno do gor?


Ce gres na Roglo preko Lovrenca ( kao krajsa pot ) potem te caka do Lovrenca cca. 25 km in potem iz Lovrenca po makadamski cesti ki je sicer lepo splužena - od snežne meje do Koèe na Pesku cca. 15km.
Sem pozabil natancno kilometrino , nazadnje sem tekel tja gor dve leti nazaj.

Ce pa gres okoli po avtocesti do Konjic oz. naslednji izvoz iz avtoceste za Konjicami - za Zreèe verjetno že poznas.
 HanaMB
#83607
Bila na Rogli v soboto - tekaške proge naboljše od cele letošnje zime.
Iz Zreč gor - slabe pol ure (odvisi od tega, če imaš spredaj kakega, ki sanja za volanom....)
Uporabniški avatar
 marčni zajec
#83662
jaz sem pravkar prišel z rogle. proga je lepo urejena, vreme lepo. super je bilo.
(razen enega idiota z motornimi sankami).
 mina
#84365
28.2 skoraj zimska pravljica. 3 stopinje pretoplo. Nikjer nikogar. Za drsno tehniko morda premalo steptano, klasika OK, če odšteješ, da je na splošno konfiguracija malo čudna (pri spustih me je 3x vrglo iz ovinka ven)
Uporabniški avatar
 borchi
#84366
zigi napisal/-a:Zanima me, če je bil kdo te zadnje dni na Rogli kako so kaj urejene tekaške proge?
Pa koliko km je iz centra mb približno do gor?


Lep pozdrav!

Na rogli sem bil nazadnje prejsni teden in sta bla 1km-ski in 3km-ski krog lepo urejena, brez kaksnih kamenjev ali zemlje na 5km-skem je bla zemlja veni na tistih S zavojih ampak se je dalo odpeljat, 10-ka pa ni bla z ratrakom obnovljena tak da so bli malo zlaki pomrznjeni!

ampak glede na to da so dobili svezi sneg bi sedaj moralo gori vse lepo laufat!

iz peker do rogle je po avtocesti mimo zrec tocno 60 km(kako uro voznje)

pa fajn se matrajte! jaz se bom cez vikend tudi;)

en lep tekaski pozdrav!
 mina
#84368
da, nov sneg je in vse proge so na novo potegnjene, ti piše zgoraj
Uporabniški avatar
 haupi
#113292
Zdravo,

no danes sem bil na Rogli...pravljica... Snega full, proga pa glede na to da je snežilo par dni skup pa še kr sneži, še kr dobro pripravljena. Čez par dni ko se bojo parkrat še z ratrakom čez pelali, pa ko bo sneg mal pomrznu bo pa svetovno...

Lp
haupi
 Kalisnik
#113297
Udira se pa do gležnjev na 80% proge...
Uporabniški avatar
 tadejk
#113324
LP

Bil v soboto na rogli. Za drsalno tehniko res ni primerno, se preveč melje.

Je pa klasika zakon, sem kar 2,5 urci užival. Potem sem pa menjal za drsalno tehniko in po 5km raje šel na čaj :lol: .

Tadej
Uporabniški avatar
 dexi27
#113423
Sveže info. z Rogle:
-10 stopinj, proge potegnjene na 3 in 5 km, prav tako za klasiko, proge so trde in se ne vdira, tako da na juriš :laola
 herko
#117622
a ma kdo kakšne informacije o rogli?
bi se za vikend gor zapelov da se mal razgibam.
hvala
 HanaMB
#117636
V soboto je bilo zelo razrito in špura za klasiko je bila na kar nekaj delih "iztirjena". Snega pa še vedno dovolj, tako da, če so proge popravili, je najbrž spet ok.
LP
Uporabniški avatar
 tadejk
#117663
LP

V nedeljo je bilo na Rogli kar lepo, 15cm novega snega in lepo urejene proge. Res pa je čez dan pihal veter in je naneslo sneg na progo.

Drugače pa super.

Tadej
Uporabniški avatar
 vasko
#117741
Danes je blo na Rogli super, sneg je bil sicer temperaturi primerno moker, ampak se zaradi novega sprijetega snega na klancih ne udira več. Bila je na novo potegnjena celo 10-ka.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA