vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 marja
#247901
Včeraj je bil gori mož. Progo so uredili, ker je bila včeraj tekma - pač kolikor so snežne razmere dopuščale (na sončnih legah sneg hitro pobere oziroma ga spiha). Urejen je 5 km krog.

LP
 dejv57
#269315
včeraj bil na Rogli...ravno jo je pred mano ratrak fino potegnil in je 5 minut šlo fino... dokler nista 2 delavca z motornimi sanmi pričela postavljat nekih kolov-zjebala sta drsalni pas tako, da sem enih 3 krat pri spustu ven letel-bravo naši. menim, da bi morala biti proga malo bolje označena predvsem na spustih, ker ne veš kje te kak ovinek čaka...itak je pa na Rogli skoz gor in dol in je prezahtevna za začetnika kot sem jaz...sem pa enega gologlavega tipa v oprijetih pajkicah včeraj gledal kako me prehiteva v hrib...je mel take lepe mišičaste noge in je bil noro močen v roke-dobro, da ga moja ni videla, ker pol bi moral jaz več trenirati...a je kje v bližini Maribora oz.Celja delujoča kakšna bolj ravninska proga?

dexi27 napisal/-a:Rogla vabi, proge so urejene, tu pa tam je mal spihano ampak ni panike, tak da navalite :laola
Uporabniški avatar
 dexi27
#269316
Hja tist z sankami je res mal neposrečeno, ampak v tolažbo, da je to bolj izjema, kot pravilo, sem vido da so včeri postavljali table zato pa so ble sanke na progi.
Drgač pa ne zastopim, da morate tisti, ki mate mal manj izkušenj rinat na celi krog, ki je res kar zahteven in tako imate na koncu samo mučenje od užitka pa bolj mal... Pa sej se de tud mal bolj nezahtevne kroge odlaufat na Rogli, je pa res da jih je pač treba več :wink:

Drgač pa je velik manj zahtevna proga na Arehu, ki pa ima žal mal manj snega pa tud urejena ni glih tak kot Rogla :?
Uporabniški avatar
 lone_rider
#269321
Tudi sam sem bil včeraj na Rogli, celo karto sem kupil. Na začetku je šlo kar v redu, potem pa se mi je zgodilo točno to, kar je pred mano opisal @dejv57. Tistva dva s sanmi sta najprej zjebala progo, ko še ni bila na novo potegnjena... najboljše pa je bilo, da sta šla nato na delo takoj za ratrakom... Ratrak je fino zrahljal sneg, ta dva pa sta iz proge naredila njivo... vgrezalo se je do gležnjev (v tekaških čevljiv). Enkrat sta se ustavila in parkirala točno na dnu tistega strmega spusta, kjer se 2,5 in 7,5 kroga združita z ostalimi.... Komaj sem ju obvozil in jima odkimaval, vendar nista poštekala za kaj gre.

Strinjam se tudi, da so proge na Rogli zahtevne, enostavno ni nikjer bolj ravninske trase. Sam največkrat odtečem krog iz poligona kot 7,5km, naredim dve pentlji po travniku in nadaljujem po trasi 5km kroga naravnost v gozd. Na vrhu zložnega vzpona prestopim na vzporedni krog 2,5km in se po njem spustim nazaj proti ciljnemu delu. Tak krog je še kolikor toliko zmeren, znese pa nekje 3km.
 punx
#269401
Sam sem bil danes na Rogli, proge urejene super, vreme ne bi moglo biti boljse :clap:

Sicer sem prvic tekel na smuceh, tako da bi prisel kaksen ravninski krog zelo prav, vendar za zacetek je bil krog na stadionu dovolj :) Na progi sem pa pac na spustih bil veelik natleh (nevem ce je sposojena oprema tako slaba, ampak smuce so kr skakale sem ter tja) :mrgreen:
Uporabniški avatar
 lone_rider
#269434
Če koga zanima koliko toliko ravninski krog na Rogli, ki ni preveč naporen, se lahko orientira po tej sliki. Gre za kombinacijo 7'5km, 5km in 2'5km kroga iz sheme na spletni strani Rogle. Začne se s progo 7'5, nato se po prvem strmejšem vzponu na travniku nadaljuje naravnost v gozd na progo 5, po zložnem vzponu pa se na jasi prestopi v vzporedno progo 2'5. Tak krog znese 3'4 km, kar je ravno primerno, da prideš nazaj na poligon v zglednem času in stanju. 8)

Slika
Uporabniški avatar
 dexi27
#269439
Vrhunska kombinacija, tud jaz tečem ta krog al pa celo še skrajšam ko prideš iz prvega gozda pa prestop na vsporedno špuro pol pa kar zaključek na 2,5 km krog :roll:
 lonelyrider
#269496
..na rogli danes odlično urejene proge.. ..vetrovno, hladno jutro.. ..sneg se mi je zdel počasen, kot vedno kadar je svež pomrznjen.. ..
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA