vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 vigor
#129939
Mene pa neki druzga zanima.

Sam občasno prakticiram malce drugačno (cenejšo) obliko skajkanja. Uporabljam namreč čisto navadne rolerje, dokupil sem še palice (ene obične za male pare).
Nisem pa čisto siguren če je dolžina palic prava. Pri poganjanju sicer ni nekih večjih težav, le da dostikrat pri zamahu z rokami (palicami) naprej udarim s konico po tleh, to pa verjetno ne pripomore k daljši življenski dobi špic.
Zato se sprašujem če imam mogoče predolge palice. Vas pa sprašujem (če seveda veste odgovor), do kje morajo segat palice, da bo dolžina prava. Glede na to da sem z rolerji višji za cca 10 cm, do kje mi morajo potem-takem segat palice? Do ramen? Do brade? Do kje???

Zahvaljujem se vam za odgovor.
Vsem skajkarjem pa želim veliko prevoženih kilometrov in predvsem veliko užitkov.
 Atahalan
#138944
Lep pozdrav!

Od danes naprej sem novi uporabnik skike smuck! :D

Ker se mi oprema zdi draga bi rad povedal, da sem svoje smucke narocil prek spleta in sicer na spletni strani pod "akcija 1", ki jo je predstavil klatez (nisem do konca prebral pravil obnasanj in ne vem ce je dovoljeno oglasevanje). V glavnem za 260 evrov sem dobil:
- skike 2008
- nastavljive karbonske palice
- blatnike
- 10 jojrof popusta za naslednji nakup

Ob tem, si dostava vzame 7 dni časa. :D

Če se mene vpraša, potem vam priporočam spletni nakup!
Uporabniški avatar
 PAN-DA
#139379
Pozdravljen,
čestitam ob nakupu Skike-a, želim veliko sreče in užitkov ob uporabi, v kolikor boš potreboval kakšen nasvet, oziroma pomoč, se brez problema lahko oglasiš v našem servisu oziroma pri kateremkoli skike partnerju, priporočam tudi obisk skike tečaja, za hitrejše in bolj varno napredovanje pri osvojitvi skike tehnike,... Vabljen tudi k sodelovanju na skike forumu www.skike.mojforum.si . Upam, da se vidimo v Kranjski Gori.
Skike pozdrav,
David
Uporabniški avatar
 alasska
#140596
Živjo

Tudi sama sem preizkusila"cenejšo" obliko skike-a=rolerji+palce (uporabila sem pohodne, ki pa so očitno prekratke).
Imetnike skikov bi tako kot vigor rada vprašala do kje naj bi segale palice, da bi ble najbolj funcionalne? :?
Kje se da dobit samo palice in kakšna je njihova cena?


Hvala in res upam na kakšen odgovor.
Uporabniški avatar
 PAN-DA
#150879
Spoštovani,
Vabimo vas, da se udeležite skike tečaja ki bo 13.,14. in 15.10.2008 od 16.00 do 18.00 potekal v Ljubljani na parkirišču pred živalskim vrtom v organizaciji PROMOŠPORTA in TRIM KLUBA KRKA
Razpis si lahko ogledate na http://si.skike.com
Skike pozdrav,
David
 pryks666
#156286
Mogoče malo pozno vendar vseeno :) ... sprobal sem tako skike kot rolke(MARWE) in lahko rečem naslednje:
SKIKE :
+ zanimivo, možna vožnja po dobro uterjenem makadamu(sam nevem kaj boš tukaj treniral...) kot tudi po asvaltnih cestah, dež in mokro cestišče ni ovira, ZAVORA :), možna namestitev na različno obutev, obvladljive primerljive za začetnike saj so zelo stabilne
- ni primerljivo z rolkami(to ni to), pritrjena peta, cena
ROLKE:
+ zelo zelo dober približek teku na smučeh, tako da lahko dobro treniraš, ko enkrat obvladaš se dobro počutiš na njih :)
- potreben je lep teren(nov asvalt oz. asvalt brez lukenj in razpok), moker teren ni primeren, malo prehitre so in ob prestopu na sneg dobiš občutek kot da stojiš namestu(tukaj bi lahko nabavu bolj trde lagarje), ZAVORE NI, dolgo rabiš da se navadiš in niso primerne za začetnike ...

Jaz sem pristaš rolk in me še drugo ni pritegnalo :)
 007
#156630
pryks666 napisal/-a:Mogoče malo pozno vendar vseeno :) ... sprobal sem tako skike kot rolke(MARWE) in lahko rečem naslednje:
SKIKE :
+ zanimivo, možna vožnja po dobro uterjenem makadamu(sam nevem kaj boš tukaj treniral...) kot tudi po asvaltnih cestah, dež in mokro cestišče ni ovira, ZAVORA :), možna namestitev na različno obutev, obvladljive primerljive za začetnike saj so zelo stabilne
- ni primerljivo z rolkami(to ni to), pritrjena peta, cena
ROLKE:
+ zelo zelo dober približek teku na smučeh, tako da lahko dobro treniraš, ko enkrat obvladaš se dobro počutiš na njih :)
- potreben je lep teren(nov asvalt oz. asvalt brez lukenj in razpok), moker teren ni primeren, malo prehitre so in ob prestopu na sneg dobiš občutek kot da stojiš namestu(tukaj bi lahko nabavu bolj trde lagarje), ZAVORE NI, dolgo rabiš da se navadiš in niso primerne za začetnike ...

Jaz sem pristaš rolk in me še drugo ni pritegnalo :)


No, tole je daleč najbolj realna ocena in zaključek! Za naše ceste je skike več kot primeren, vendar pa se pokvari tehnika smučarskega teka. In to ravno zaradi fiksne pete in zavor. Tekmovalci bodo še vedno trenirali na rolkah, ne izključujem pa, da bi se v prihodnje skike nadgradil v bolj prijaznega smučarskemu teku.
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#156644
Tudi jaz sem že sprobal skike. Uporaba zgleda tako preprosta, pa ni. Treba je biti kar precej spreten. Za nekoga, ki v življenju še ni rolal je kar težko. Jaz sem se komaj upal peljati, saj sem se počutil zelo enstabilno.

Slabost je mogoče v tem, da je stvar prenizko in se na "of roadu" hitro nasede. Pri tem te pa zna kar fino obrisati. Pa trenutno obstaja samo 2 velikosti (poleg otroške). Zame (noga št 47) sta obe premajhni.

Pa za tiste, ki smo radi kamot, tudi ni, ker traja kar nekaj minut da se stvar nastavi in obuje.
 jesen
#157743
Živjo,

jaz sem pa zasledil skike na mimovrste, sem ga kupil in sem tudi čisto zadovoljen...

Mal je bilo sicer za počakat, ampak hudega nič. :)
 Igor Uranjek
#158807
v dveh urah je skoraj vsak začetnik na skiku sposoben odteči preprost 2-1 korak drsalne tehnike; prehiter odhod na makadam pa odsvetujem, ker se bo v vas zbudil odpor in boste skike postavili v kot.
Za tiste s še večjimi nogami - dobijo se podaljški do številke 52. vse to pri uradnih prodajalcih ( www.skike.com )
skike je imitacija drsalne in ne klasične tehnike teka, zato se peta ne dviguje ... nisem pa še poskusil kako gre z novim prednjim kolesom, ki preprečuje zdrs nazaj; pa bom! :lol: [/url]
Nazadnje spremenil Igor Uranjek, dne 18 Nov 2008, 18:51, skupaj popravljeno 1 krat.
 Igor Uranjek
#158808
jesen napisal/-a:Živjo,

jaz sem pa zasledil skike na mimovrste, sem ga kupil in sem tudi čisto zadovoljen...

Mal je bilo sicer za počakat, ampak hudega nič. :)


plačal si ga pa ? 258 €+ poštnina?
 007
#159007
g. Igor Uranjek, tudi pri drsalni tehniki se peta dviguje, ne samo pri klasični. Poleg tega se golen porine naprej, kar pri skike ni možno, ker s tem zaviraš. Saj ne rečem, skike je u redu rekreacija, za tekmovalce in učenje tehnike smučarskega teka pa ni najbolj primerna.
 IZY 11
#159040
No tale debata je pa prav zanimiva :) . Pošteno sem preprobal že skike in tekaške rolke, veliko sem na začetku teku tudi z navadnimi rolerji, pozimi pa seveda smučke, tako klasika kot skate. Veliko sem se pogovarjal tudi s tekmovalci. Prehod na tekaške smuči ob prvem snegu je poseben neglede če prej tečeš z navadnimi rolerji ali rolkami. Seveda to ni za vsakogar enako, če imaš za seboj več let teka na smučeh in obvladaš tehniko ti bo tako ali drugače ta prehod šel lažje, neglede s čim tečeš preko poletja. Za začetnike pa je verjetno lažje začet s skiki ker so stabilnejši kot rolke, na to pa naj postopno začnejo z rokami. A vseeno bo prehod na smučke težek in bo vzel veliko časa da se bodo počutili koliko toliko suverene.

Je res da je najbližje tekaškim smučem rolka, je pa tudi res da v večini slovenskih krajev ni ravno veliko cest, kjer bi lahko tekel z njimi, vsaj za povprečne rekreativce ne. Prehudi klanci zanje niso primerni-predvsem spusti, ravnine pa tudi imajo svoje omejitve. Tekači pa imamo navadno dva osnovna problema. Eden je nabiranje "kondicije", drugi pa je obvladanje smučk oz. dobra tehnika. Rabimo eno in drugo, oboje je pomembno. Navadno pa tisti ki imajo veliko "kondicije" s tem pošteno pokompenzirajo slabo tehniko, tisti ki pa ima dobro tehniko pa ni vzdržljiv pa ni nujno da bo tako dober. Za samo vzdržljivost pa je skike načeloma tudi odlična stvar. Brez ovir lahko tečeš po res zdrapanem asvaltu, prevoziš različne strmine klancev gor in dol, tudi mokrih, in zraven še po lepšem makadamu (slab makadam je res mučen, a vseeno izziv za tiste boljše:)). Tisti ki pa ste že poskusili s skiki teči po makadamu v daljši in strmejši vzpon pa veste da je to pošteno zahtevna zadeva in pride kar blizu razmeram na snegu ko so proge mehke in vzponi slabo ratrakirani.

Pa mogoče še ena stvar, ki je prosim ne vzet kot promocija za skike. Pri nas je relativno malo tečajev smučarskega teka v primerjavi z možnostjo naučiti se alpskega smučanja ali rolanja. Zadnja leta se sicer to popravlja. Je pa vsaj za tiste, ki se začenjajo ukvarjati s smučarskim tekom to odlična priložnost, da se že med poletjem udeležijo kakšnega tečaja, kjer bodo spoznali osnovne elemetne tehnike teka na smučeh in tako imeli vseeno nekoliko boljši štart v zimsko sezono. Če se bo kdo spomnil to izvest na rokah svaka čast, čeprav tisti ki imajo rolke navadno že tako ali tako obvladajo stvar.

No pač da ne dolgotvezim, mislim da je skike vsaj za povprečneže odlična rešitev predvsem zaradi varnosti in vsestranskosti, za tiste ki pa želijo še bolj piliti tehniko pa vsekakor rolke. Samo tudi tem bi prišli prav skiki za nabiranje vzdržljivosti, moči, in hitrostne vzdržljivosti. Več kot imamo izkušenj, na različnejših terenih kot tečemo, bolj smo vsestranski in boljšo bazo imamo za prihajajočo zimo.

Zdej pa veselo na tek :D, kdaj zapade prvi sneg :P ?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA