vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 ivaigor
#165905
Kaj pa Jezersko- je kaj uporabnih prog?
Uporabniški avatar
 lojzeP
#165953
ivaigor napisal/-a:Kaj pa Jezersko- je kaj uporabnih prog?


sem klical gori pred novim letom ( gostilno ob jezeru ), in so rekli, da ga je padlo ( ostalo ) le cca 10 cm, kar je precej premalo, da bi navlekli vso kramo, in se spravili k delu. po tem terminu niti ni bilo padavim, kar pomeni, da do nadaljnega ....... :--(
na gorenjskem še najboljše stanje v zgornjesavski dolini, pa na pokljuki, pa .... se še kej najde :D
 ivaigor
#166199
Hvala za podatek- bomo šli na Jezersko drsat, teč pa drugam.
 Maxy
#166235
herko napisal/-a:Maxy zanima me ali si dopustovala prek kakšne agencije ali v lastni režiji

hvala
lp


Se opravičujem za tako pozen odgovor, ampak imam trenutno manjši odklop od interneta zaradi obilice obveznosti. :P

Dopustovala sva v lastni režiji. Na strani od Toblacha so vse nastanitvene kapacitete in lansko leto,ko sva šla prvič, sem šla lepo po vrsti in pošiljala maile tistim,ki so se mi zdeli cenovno ok za najin proračun. Letos sva šla pa potem v iste apartmaje kot lansko leto,ker je bilo ful ugodno in so lepo urejeni.
Moja izkušnja z agencijo je bila le toliko,da sem lansko leto preko smučarskega kataloga našla ta kraj. Sem bila pa presenečena,ker so bile cene v katalogu bistveno večje kot se je potem izkazalo "na terenu", tako da mi je prav na misel prišlo, da ali nategujejo folk ali pa so noter strpali same najdražje apartmaje.Pa tudi drugače sem že kar nekaj let nazaj nehala dopustovat preko agencij,ker sem ugotovila, da se da vse lepo zmenit direktno. Na tak način zadnjih pet let dopustujem predvsem v Franciji in Italiji in do sedaj nisem imela nobenih slabih izkušenj in je bilo vse tako kot smo se z najemodajalci dogovorili. Je pa res, da mi to vzame kar nekaj časa in da gledam samo tiste apartmaje,ki imajo zraven objavljene tudi slike ali lastne internetne strani, tako da vsaj približno veš kaj lahko pričakuješ. Za Toblach to sicer ni tak problem, ker se vidi, da je to Tirolska in je vse zelo lepo urejeno,v Franciji moraš pa malo bolj pazit,ker v povprečju oddajajo obupne apartmaje za neko primerno ceno,vsaj v tem delu kjer midva dopustujeva(francoske Alpe).

LP
 ivaigor
#166438
Je kdo letos že tekal po Dražgoški gori? Kakšno je stanje prog?
Uporabniški avatar
 vencelj
#166449
Tekel še nisem, so pa proge urejene...najprej so potegnili le do Planine Kališnik, nato so šli naprej proti Vratnemu robu...
Govoril sem s kolegom, ki je letos že večkrat tekel na Dražgoški gori in pravi, da je OK.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#166467
Danes sem pešačil na trasi med Rastoko in Vratnim robom, pred mano pa že 180 drugih pohodnikov. Pot so pred pohodom ratrakirali, sedaj je shojena in bi bilo morda pametno, da bi jo še enkrat :?: ...sneg se v tem mrazu melje, je zrnat...
Večkrat sem med hojo pomislil, da ne bi bilo slabo imeti smuči. Bo pa na tej trasi čez dober mesec, natančneje 20. februarja, ena od etap http://www.ppslo.com/

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 lojzeP
#167702
današnje stanje v zg.savskem koncu :?
pod kompasom v kr.gori že nekaj časa niso na ti s teptalcem, pa tudi v ratečah ni, da dol padeš :roll: sem se zapeljal ( tehnika danes ni bila jača strana :cry: ) še malo po italijanski strani in je bilo precej bolje - brez vetra, malce mehkejša proga, pa tudi razrito je bilo manj.
bo bolje ko ga spet malo namede, da bodo bolj človeške razmere 8)
 Gujs
#168338
Zdavo, mene pa zanima če je bil kdo od vas zadnje čase v Kranjski Gori da malo pokomentira stanje proge, ker je lojzeP v prejšnem postu napisal da je proga slaba! Namreč punca se bo učila teči na smučeh, in bi šla rada na bolj ravno progo.
Uporabniški avatar
 miro
#168341
"CŠOD" Kranjska Gora še vedno uči teke na smučeh,zato predvidevam, da je proga v redu,nisem pa se pozanimal, kakšna je proga. Mogoče ti sporočim v teku današnjega dne.
Lp
Miro
 Gujs
#168378
Teči greva šele v soboto tko da če še kdo kaj več ve naj prosim malo pokomentira.
Uporabniški avatar
 Pingo
#168571
Danes sem bil v BohinjskiBistrici.Proga ..ena sama katastrofa.Stroja na tekaški progi ni bilo po moje že vsaj nekaj dni,vrezane špure,ki so nastale v odjugi so pomrznile in je prav težko z smučkami za prosto tehniko zarezati svojo.Te kr potegne v pomrznjeno najbližjo,na parih mesti zeloo primanjkuje snega,postala je zeloo puklasta in vsi spusti so nevarni,kajti na koncu spusta je ponavadi pomanjkanje snega...skratka jeba od proge.Edino po grebenu nazaj grede bi lahko rekel da je malo podobna progi,zadnji spust pa ...ma brez veze.Ne vem kako jo sploh lahko reklamirajo.Mogoče bi bilo boljše če bi bila odjuga in da hitro skopni :wink:

Potem sem šel še na Gorjuše h Korlnu.Tam snega dovolj,proga je bila pred kratkim potegnjena,čuti se da je bilo nekaj snežnih padavim pred kratkim ker je malo mehkejša ampak napram progi v BohB. pravi balzam.Pa še par trenutkov sončka sem ujel zgoraj.
Uporabniški avatar
 lojzeP
#169632
danes v Ratečah odlično. mi je Stari dopoldne prižgal zeleno luč - "proge koker se zagre" :D pri sosedih se je tudi dalo za silo odteči, čeprav urejenost ni kot na naši strani. sem se s polovico včerajšne distance danes poklonil Francetu, 8) pa sonca sem se spet pošteno naužil, in je bilo pri cca 0°C prijetno toplo - UŽIVANCIJA :wink:
par fotk iz nokie
Uporabniški avatar
 miro
#170044
Tudi danes - po dolgem času zopet na smučeh.
Tekel po moji letošnji standardni progi Podkoren(poligon)- Rateče.
Krog v Ratečah lepo "uštiman",zame sicer malo preveč ledeno zdrsan -je pa bolj letelo, od Podkorena do Rateč solidno, obratno pa malo manj solidno(gornja proga).
Je kar nekaj lukenj in stopinj,ki so jih pustili "peš" sprehajalci - bojim se,da se s teptalcem to ne da popraviti, vendar se da peljati in ob tem še uživati, tako, da se jutri lahko brez skrbi pripeljete v našo dolino.
Lp
Miro
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA