vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 INOT
#212129
Včeraj zvečer sem šel mimo tekaške proge na Arehu, zratrakirano je, če je pa cel 6 km krog pa žal ne vem.
 blueye
#212158
Bila gor danes zjutraj ...Včeraj so zratrakirali del proge, vendar je potem še kake 3-4 cm zasnežilo prek, tak da se malo vdira, pa še zdaj ful sneži ... :mrgreen:
Uporabniški avatar
 marja
#212266
Proga je urejena - 6ka je potegnjena, špura za klasiko tu pa tam. Vmes sicer malo rjavo, vendar se da lepo teči. Na dnu prvega spusta je treba biti previden, ker gleda ven potoček, tako da je treba čez lepo počasi. Baje je tudi na zadnjem spustu vmes malo rjavo, tako da je treba vozit okrog - sama sem šla rajši po smučarski povezavi. Povezava do Belvija pa ni urejena (zvoženo zgolj s sanmi). Danes je bilo gori prav živahno - zgleda, da smo že vsi komaj čakali na tek :D !
 blueye
#212286
Ja, danes je blo prav lepo. Celo mal sončka smo dočakali. :mrgreen:

*Aja, prek onega potočka so eni nič kaj previdno skakali čez :D
Uporabniški avatar
 tadejk
#212669
Včerajšnje stanje na Arehu je podobno prejšnjim opisom.

Omenil bi še samo, da je najdaljši vzpon na začetku kar dobro zdelan. Precej kamenja in se je kar težko umakniti. Za nove smuči ravno ni :D

Pa tudi potoček- skok je že problematičen, ker postaja v okolici precej zvoženo in ledeno. Ko sem šel zadnjič preko sem si kar oddahnil da je konec. :roll:

Klasika pa je pripravljena za Areh klasično. Na vzponih ni smučine, kar precej otežuje tek, ampak za silo gre.
Uporabniški avatar
 dexi27
#212671
Tud mi2 s Tatjano sma včeraj bla na Arehu, kot je rekel predhodnik, žal ni primerjave z Roglo, kjer je res vsak dan na novo potegnjena proga ampak da pa se --- :wink:
Uporabniški avatar
 marja
#213016
Tako mi je o današnjem stanju proge poročal mož: proga sicer ni bila sveže potegnjena :mrgreen: , a je ok in se da kljub temu lepo teči :). Spodaj pomrznjena podlaga, čez sveži sneg (hiter), spusti so urejeni, tudi prehod čez potoček, na začetku vzpona tu pa tam kakšen kamenček, vendar ni problematično.Vreme sončno :D .

Bo zgleda treba še osebno preverit in izkoristit pogoje :D !
 igor223
#213196
V soboto sem bil dopoldan na Arehu in moram rečt da toliko opevan "skok" čez potok ni bil problematičn; vse do začetka pravega vzpona je proga OK...
... ta prvi vzpon je na začetku grdo zdelan, potem okoli Žigartovega vrha je fina proga (sicer ne vem, koliko je snega zapadlo v nedeljo); vendar največja packa je zadnji najdaljši spust, kjer sme si uničil nove smučke; ni potegnjena špura za klasiko, rahlo poledenelo in tudi veliko manjših kamenčkov je bilo na tem odseku, tako da če res ne bo obilno snežilo, potem na Areh dolgo ne grem več.
Bo raje Rogla padla.

LP
Uporabniški avatar
 marja
#213227
Bla gori včeraj. Proga je utrjena - predvsem od številnih tekačev, kak obisk ratraka pa bi ji vsekakor dobro del, da jo malo izravna. Sicer pa je bilo zadovoljivo. Na vzponu je na začetku nekaj kamenja na snegu, vendar se mu da izognit (sama sem tekla z novimi smučmi, pa se jim nič ne pozna). Na vrhu spusta je zaradi pogostega pluženja proga malo zdelana - malo gleda ven trava, tudi na sredini je tu in tam kakšen kamenček, vendar se je včeraj dalo brez problema izognit. Smučina za klasiko seveda ni potegnjena po celotni progi - a to je za Areh žal običajno. Glede na to, da do Rogle rabim enkrat več časa (in km), se bom verjetno kljub vsemu tudi naslednjič odločila za Areh.

Držimo pesti za novo porcijo snega!
 lonelyrider
#213309
...sem včeraj ugotovil podobno kot Marja...
..proga je bila na mestih malo zdelana od snežnih sani, ker si je nekdo dal duška po tekaški progi.. ..o ratraku ni bilo sledi.. ...malenkost novozapadlega snega..
..ker sem predvideval kamenčke na spustu, sem se spuščal po smučarski progi: Žigart.. ..sicer sem kamenčke opazil morda na enem ali dveh mestih (nisem dobro videl, ker je bilo pomešano z zdrobljenim lesom).. ..na masi smuči, na koncu, ni bilo niti praske..
..skratka proga v zadovoljivem stanju, dobra za tek.. 8)
..mislim, da bo taka tudi ostala še nekaj časa, saj je snega dovolj..
Uporabniški avatar
 marja
#213375
Pa se nas je usmilila narava - danes zapadlo ravno toliko snega, da je proga v celoti pokrita (in še ne razrita), pa tud letelo je fajn po novem snegu. Samo cesta je bla malo neugodna.

Če pa bi zvečer še ratrak potegnil....
... no, ostanimo skromni. Tud tak je bil tek čisti užitek.
 lonelyrider
#214572
..bi lahko kdo opisal kje poteka proga od hotela navzdol, mimo vodnega zajetja, pa mimo nekega transformatorja, do partizanke ? :roll:

..bi bil hvaležen za opis in morda celo kak načrt te proge..

8)
Uporabniški avatar
 lone_rider
#214577
Na tej strani je lani nekdo obširno poročal o stanju prog na Arehu in o poteku ter težavah proge Bellevue - Areh. Mislim, da boš našel nekaj koristnih informacij.

Obstaja tudi tema na tem forumu, kjer pa se o samem poteku proge govori bolj malo.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA