vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#298361
Živjo,
Me mogoče kdo lahko usmeri za sobotni tek na Osankarici-Pokal Slovenski maraton, da ne bom preveč bluzil.Kako pridem najlažje do tja- najboljše kar iz smeri Lj-Mb.
Namreč prihajam iz Gorenjske in ne poznam prav dobro tega konca!
lp
Borut
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#298369
KOVINSKI LEKARNAR napisal/-a:Živjo,
Me mogoče kdo lahko usmeri za sobotni tek na Osankarici-Pokal Slovenski maraton, da ne bom preveč bluzil.Kako pridem najlažje do tja- najboljše kar iz smeri Lj-Mb.
Namreč prihajam iz Gorenjske in ne poznam prav dobro tega konca!
lp
Borut

Po avtocesti za Maribor. V razcepu Slivnica (smeri Murska Sobota, Ptuj, Maribor) izvoz Maribor jug. Nato prvi semafor pelješ skozi. Drugi semafor zaviješ levo za Pohorje, pri tem greš skozi Hoče, Zg. Hoče in naprej po prednostni cesti na Pohorje, slediš tablam za AREH.
Na Arehu zapelješ do konca parkirišča in na koncu na levi strani je jasa, kjer bo start. Potem še poiščeš kje so prijave.
 RP68
#298392
Globoko razočaran nad stanjem tekaških prog na Pohorju. Športni center Pohorje obvešča, da so tekaške proge na Arehu urejene. Ko pa prideš tja, pa ugotoviš, da ni potegnjeno niti 10 metrov smučine! Razlog tiči v tem, da "pohorski tajkuni" (tudi njih bi bilo potrebno dati na seznam "Gotof si", saj so že zadosti nagrabili na takšen in drugačen način!), ki so lastniki ŠCP, nimajo nobenega interesa početi stvari od katerih jim nič direktno ne cankne v žep! Naj gredo pogledat kako se stvari streže na Rogli!
 Pinarelko
#298469
Zahtevaj povračilo stroškov za pot in zapravljen čas zaradi zavajajoče informacije. Čas je zlato pravi pregovor. :D
Res je Areh in Rogla kot noč in dan.
Lp
 #12
#298707
katastrofa trenutno.
snega kolikor hočeš
prog ni. potegnjeno je samo 800 metrov. kaka varka. najprej izgleda kot avtocesta, potem pa kruto dejstvo. To je samo na Arehu možno.
pa sem lepo mislil it na Roglo. Ampak ne... tu je bližje!
če gre kdo jutri gor, naj prosim javi, mogoče potegnejo čez noč.
 Pinarelko
#298912
Današnja novica iz uradne spletne strani.

Aktualne informacije

Smuka je ugodna.Proge urejamo.Smučarski avtobus vozi med Bolfenkom in Arehom.Čopka je odprta.Možna je izposoja in servis smučarske opreme.Želimo vam prijeten dan in ugodno smuko.OB NEDELJAH IN PONEDELJKIH NI NOČNE SMUKE! ČOPOVA PROGA V DOLINO JE ODPRTA TUDI NA NOČNI SMUKI! GONDOLA OBRATUJE OD 9.00 DO 16.00 IN OD 18.00 DO 21.00URE NEPREKINJENO TER ZADNJA VOŽNJA OB 22.00 URI! TEKAŠKE IN SANKAŠKE PROGE SO ODPRTE VENDAR NISO POTEPTANE!SMUČARSKI AVTOBUS MED BOLFENKOM IN AREHOM VOZI PO VOZNEM REDU.

Res se norčujejo!

Zberimo sredstva in jih peljimo na Roglo! Nazaj gredo seveda peš :D
 RP68
#299012
SRAMOTA NA MARIBORSKEM POHORJU SE NADALJUJE!

Danes sem se ponovno odpravil tečt na Areh (na spletni strani pohorje.org je bilo moč danes prebrati, da so tekaške proge urejene. Pa je sledilo novo razočaranje. Tekaške proge so sicer uspeli steptati - tako slabo, da se je smučka ugrezala tudi do 10 cm, da pa o palicah ne govorim. Sem se bal, da jih bom zlomil ali pa ramo izpahnil. Smučine pa ni bilo potegnjene niti meter. Tako kot sem že 1-krat omenil, bi bilo potrebno "Pohorskim tajkunom" (Vilar, družina Rataj, Bedrač, Gerič, Senčar, Ivajnko,..) vse vstran pobrati in jih nagnati in postaviti ljudi, ki jim ne bi bil glavni motiv polnjenje žepov. Za Lisico bo prišel ponovno obračun pozitivna ničla - so si žepe dobro napolnili. Še enkrat SRAMOTA!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#299062
Ne tak grdo pisat. Dovolj je, če povemo, da nas je lahko sram, kako imamo urejeno tekaško progo na Arehu.
 RP68
#299085
Moje pisanje da je grdo - lepo povedano GRDO JE NJIHOVO POČETJE. Pa nas uporabnike - potrošnike da je lahko sram kako imamo urejene proge na Pohorju?!? V tem ni nobene logike. Zato pa je tako kot je pri nas v Sloveniji na večini področij. V navezi z MB občinarji in določenimi MB gospodarstveniki so si napolnili žepe (nakradli) - ti pa jih zagovarjaš?!? Obračunat bi bilo potrebno z njimi!!!!
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#299094
RP68 napisal/-a: ... ti pa jih zagovarjaš?!? ...

Nikogar jaz ne zagovarjam, le na tekaškem forumu si želim več športnega duha. Obstajajo pa tudi drugi forumi, kjer si lahko sprostiš napetost, kar tam počne večina. Ne govorim o tem, če je napetost ljudi danes upravičena, ali ne ... takšna energija ne bo pripomogla k izboljšanju proge na Arehu. To je dejstvo.
Veliko sem po Sloveniji in kadar govorimo o progah drugje po Sloveniji, me je sram. Imam nekaj domoljubnega duha in ker sem podpohorski Štajerc, me je sram, da imamo pri nas takšne proge. Nikjer še nisem videl tako neurejenih smučarsko tekaških poti, pohojenih od pohodnikov, konjskih kopit, motornih sani ....
Sicer pa, kaj me briga, bom že šel sam pogledat na Areh, brez da berem to temo :lol:
Brez zamere
 #12
#299109
no.
danes se je proga precej uničila. premehko je, neko tekmovanjce so tudi imeli.
Se je že pred deseto zjutraj proga odprla... tako da ni blo nekega užitka potem več tečt. zgodaj zjutraj pa je še šlo. Ni bilo pretirano mehko.
To je posledica tega, da ratrak ni šel že pred tem vsaj dvakrat skozi.
Upajmo da danes potegnejo, zmrzne in smo super. še zlasti, če res pride nova pošiljka snega.

sicer pa zakaj imamo proge takšne kot so? Verjetno zato, ker so zastonj in ker tisti, ki proge ureja, pač ne vidi interesa v tem, da bi imeli urejene proge. To sicer ni nič novega. Je že zadnjih 20 let podobno. Novo je samo to, da smučarski tek iz leta v leto pridobiva na popularnosti. Žal z rastjo množic ne uspemo sledit tekaški kulturi.

Kot je rekel zdravko. Živa katastrofa tudi s strani ljudi. In tekačev. Predvčerajšnjim recimo treh na oko solidnih rekreativcev, tako po teku kot opremi, ni prav nič vznemirjalo dejstvo, da se vozijo v nasprotni smeri (na vrhu Žigarta). Pa je osnovno pravilo, da se ne. Celo znaki so zato postavljeni.

Kakorkoli, snega je dovolj, upajmo na ratrak.
Uporabniški avatar
 zupanraj
#299329
Pa saj ne da bi hotel samo "šimfati" ampak dejstvo je, da so proge na Arehu neurejene, oz. v najboljšem primeru slabo urejene. :argue:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA