vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 miciM
#299330
Mislim, da je potrebno upoštevati, da je dva dni kar dobro snežilo, da sneg ni predelan, da je v takem primeru težko že kar pol ure po sneženju narediti čudež. Danes na Rogli tudi dokaj mehak sneg, pa so vse reprezentance, ki bodo v nedeljo tekmovale izvedle trening, pa se je na progi kar dobro udiralo.
Dober smučar je tisti, ki v dani situaciji na progi potegne največ in ne išče napak :D , no pa veselo smuko.


:wink:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#299371
zupanraj napisal/-a:Pa saj ne da bi hotel samo "šimfati" ampak dejstvo je, da so proge na Arehu neurejene, oz. v najboljšem primeru slabo urejene. :argue:

To je vsem vidno in zato smo slabe volje :twisted:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#299372
miciM napisal/-a:Mislim, da je potrebno upoštevati, da je dva dni kar dobro snežilo, da sneg ni predelan, da je v takem primeru težko že kar pol ure po sneženju narediti čudež. Danes na Rogli tudi dokaj mehak sneg, pa so vse reprezentance, ki bodo v nedeljo tekmovale izvedle trening, pa se je na progi kar dobro udiralo.
Dober smučar je tisti, ki v dani situaciji na progi potegne največ in ne išče napak :D , no pa veselo smuko.
:wink:

Micika, pridi ti malo na Areh, saj ni tako daleč iz Rogle :lol:
Lepo je, da bereš to temo, vendar se ne srečuješ s temi težavami iz leta v leto-ho-ho-ho
Uporabniški avatar
 miciM
#299381
ZdravkoC napisal/-a:
zupanraj napisal/-a:Pa saj ne da bi hotel samo "šimfati" ampak dejstvo je, da so proge na Arehu neurejene, oz. v najboljšem primeru slabo urejene. :argue:

To je vsem vidno in zato smo slabe volje :twisted:

Moja težava je še večja, v Ljubljani je zelo malokrat toliko snega, da bi potrgnili progo, ko pa pridem za nekaj dni na smučišče moram pa "vzeti" tisto, kar je takrat na voljo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .


:wink:
 Pinarelko
#299418
Danes bil na Arehu. Proge zratrakirane, vendar vse skupaj premehko. Ni niti metra smučine za klasiko. Preveč se je vgrezalo. Nekaj malega tekal do prvega križišča in nato nazaj po cesti dol.

Pika na i pa je bila žogobrcarska ekipa mladeničev, ki jih je na poligon pripeljal možakar, ki je parkiral Peugeot 607, iz njega izstopil, se malo pošpanciral do zgornjega platoja, nato odprl prtljažnik in iz njega na zgornji plato-poligon brcnil fluorescentno nogometno žogo. Še neke palice je iztovoril. Potem je priteklo kakih 10 mladeničev.
Sem zadevo malo snemal, žal pa nisem uspel shraniti (škoda, rokavice pač). Ko sem ga povprašal, če s svojim dejanjem ne kršijo pravil, ki jih veleva znak (prepoved hoje), me je povprašal "Bitte? Avto je bil MB, to imam celo registrsko zapisano. Potem pa je nadaljeval v slovenščini. Fantje so tekali tudi po spodnjem delu in po cesti do zgornje postaje Piskra. Gospod mi je rekel še, da imajo dovoljenje za uporabo.

Kaj takega pa še ne? Mogoče so proge urejene za modele, ki gojijo žogobrc. V MB je sigurno to bolj popularno. Samo so mladeniči bili jodl, dodl, ker so komande trenerja letele v dojč špahi.

Lp
 #12
#299433
Pinarelko napisal/-a:Danes bil na Arehu. Proge zratrakirane, vendar vse skupaj premehko. Ni niti metra smučine za klasiko. Preveč se je vgrezalo. Nekaj malega tekal do prvega križišča in nato nazaj po cesti dol.

Pika na i pa je bila žogobrcarska ekipa mladeničev, ki jih je na poligon pripeljal možakar, ki je parkiral Peugeot 607, iz njega izstopil, se malo pošpanciral do zgornjega platoja, nato odprl prtljažnik in iz njega na zgornji plato-poligon brcnil fluorescentno nogometno žogo. Še neke palice je iztovoril. Potem je priteklo kakih 10 mladeničev.
Sem zadevo malo snemal, žal pa nisem uspel shraniti (škoda, rokavice pač). Ko sem ga povprašal, če s svojim dejanjem ne kršijo pravil, ki jih veleva znak (prepoved hoje), me je povprašal "Bitte? Avto je bil MB, to imam celo registrsko zapisano. Potem pa je nadaljeval v slovenščini. Fantje so tekali tudi po spodnjem delu in po cesti do zgornje postaje Piskra. Gospod mi je rekel še, da imajo dovoljenje za uporabo.

Kaj takega pa še ne? Mogoče so proge urejene za modele, ki gojijo žogobrc. V MB je sigurno to bolj popularno. Samo so mladeniči bili jodl, dodl, ker so komande trenerja letele v dojč špahi.

Lp
 RP68
#299486
Na Arehu doživiš tudi to, da g. Sevčnikar Jože (mislim, da je vodja smučišča na Arehu) z motornimi sanmi za zabavo prevaža otroke pomembnežev po tekaški stezi v kontra smeri! Seveda v času obratovanja naprav.
Uporabniški avatar
 dexi27
#299570
No danes pa na Arehu razen tekačev ni blo nikogar, ne sankačev, ne sprehajalcev no pa tud ratraka ne.
Res škoda, da se po moje ene najlepših tekaških prog pri nas tako slabo urejajo. (mogoč pa nočejo onesnažit zraka z dizlom :-- )
 #12
#299924
dexi27 napisal/-a:Se je kdo kaj potikal na Arehu :?:


Grem danes popoldan poskusit srečo. Verjetno bom moral tako ali tako se zadovoljit z grebensko. Poročam.
 #12
#299937
dexi27 napisal/-a:Se je kdo kaj potikal na Arehu :?:


ubibože.
mehko, razrito, širina 3 metre.
nikakvo.
noben užitek po takem tečt. Meni je po dveh rundah vso veselje pošlo :cry:
No. če greš na roke, potem je :D

Rogla bo verjetno boljša izbira.
Uporabniški avatar
 dexi27
#299941
Ja najbrž je res zdaj vsepovsod bolj mehko, ampak jaz bom jutr vseen šel na Roglo, Areh pa mogoč kje sred tedna, če bojo kaj bolj vzpodbudne iformacije
 lonelyrider
#299995
..Areh danes:
..stanje precej slabo.. ..kljub nedelji in zapisu na spletni strani da so tekaške proge urejene, ratraka ni bilo blizu.. ..na progi kakih 20cm južnega snega.. ..'klasiki' so si utirali pot, za skate pa je bil na voljo manjši krog cca. 800m...
..upajmo da bo kaj boljše...
 bio.topaz
#300037
Tudi jaz sem bil danes na Arehu in kot že nekajkrat letos, spet katastrofa. Kljub temu, da so počitnice, skoraj dva metra snega in kar nekaj turistov, so proge za drasalno tehniko narejene samo do križišča s povezavo za Pisker, torej dejansko samo nekaj sto metrov. Na internetni strani pa veselo piše tekaške proge urejene.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA