vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 MatkoD
#300247
Evo, poročilo s proge danes:
Grebenska pot Bellevue mimo radarja do ceste za MB kočo, potem navzdol do drč in po drčah (mimo transformatorja) na Areh. Trdo, skoraj malo preveč ledeno, leti ohoho. Na Arehu pa po rdeči en krog in potem nazaj na Bellevue. Niti metra klasike, do Areha (in nazaj) ponekod za 2 ratraka širine, na sveže steptano - seveda so sankači že naredili svoje, a se kljub temu da. Na Arehu bolj spluženo kot steptano, ozko, a vseeno že bolj trdo kot še pred 10. dnevi. Sončni deli proti 11. uri že mehki. Vreme pa za 5.
 #12
#300370
lonelyrider napisal/-a:..so kaj potegnili danes ?

hvala za info vnaprej, mimogrede, na Rogli zgledno urejeno, mestoma ledeno, fajn' leti'..


Jaz bil danes in včeraj na grebenski. obračal pri partizanki. Danes seveda sankači naredili svoje (tokrat jim niti ne zamerim, ker ni to tekaška proga).

Ampak na to smo obsojeni. Žalostno.

v soboto je v Večeru članek na temo neurejanja prog.

Še malo, pa bomo spet celo leto trenirali v upanju,da bodo uspeli drugo leto zrihtat ta bogi ratrak...

Žalost.
 lonelyrider
#300497
..še lahko bolj neumne izgovore ali odgovore najdejo ?

..to se imenuje skrajna neresnost, pohorski balkan.. ..se opravičujem če žalim balkan..

..velikokrat sem že pisal kako to delajo avstrijci, .. ..tako blizu so, pa se mariborski tajkuni ne ozrejo preko meje, ker ima ta peščica polne žepe in ni interesa mislit naprej ali poskrbet da se odprejo nova delovna mesta, itn...

..pogoji na pohorju več kot odlični le roke ni prave tam gor..

..čas je za akcijo: GOTOVI SO !

..se opravičujem ker načenjam politične teme na športnem forumu..
 #12
#302608
surfbady napisal/-a:Zdravo!
Razpolaga kdo z informacijo o stanju na tekaški progi na Arehu ali pa grebenski Areh-Belevue?
lp


Od časopisa in Reporter Milana dalje na Arehu proge so. Začuda so vse do predvčerajšnjim uspeli vleči z velikim ratrakom - torej smo uživali na avtocesti.

Predvčerajšnjim zvečer je šel ratrak. Sem ga moral čakati, ker sem ga dohitel na gornjem S-u:) Malo mehko je bilo včeraj.

Edino kar opažam je, da je precej odvisno od ratrakista, kaka je proga. Eni imajo občutek in znajo z velikim strojem izpeljati gladke ovinek in je krasno. Eni pa pač ne znajo in letijo po progi. takrat pač ni super. Ampak proga je.

Edino še vedno ne razumem, zakaj ni špure za klasiko. Ker vsi začetniki in večina rekreativcev teče klasiko. Tudi jaz bi enkrat po dolgih letih, pa ne morem.

Predlagam, da morda združimo moči in nekako družno poprosimo še za klasično špuro (po celi progi - vzponih in spustih, ne pa samo malo tu in tam).

Glede na to, da zdaj že drugi dan sneži, gori seveda verjetno ni sveže potegnjeno. Bo pa.:)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA