vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 dexi27
#318258
Razn srn in lisic dvomim, da je kaj 8) Je pa res, da nisem bil gor, tak da je to na pamet oz. iz izkušenj iz prejšnjih sezon, ko ni blo nič tud ko je blo velik več sega kot je zdaj :roll:
 #12
#318992
Je steptan cel krog. Glede na količino snega presenetljivo v redu. Seveda - vzamite smučke, ki vam jih ni škoda. Kamenje je.

Na nekaterih mestih celo ok, sicer pa proga uničena. Ponavlja se lanska praksa: progo je praktično v celoti uničil cepec na motornih sankah, sprehajalci seveda so, otroke na sanke in pojdimo en krog, sprehodimo malo pse, naj prosto tekajo.

Če vas to ne naredi živčnega, ok, sicer pa izbirajte trenutke, ko vsi ostali, ki menijo, da jim tekaško progo urejajo zanje, grejo počasi za peč.

Letos ni tabel o prepovedanm sprehajanju, pseh in sankah: dejansko so table imele učinek. Danes so v dobri uri progo koristili trije psi, navadno je bil en...

Očitno smo demokratično odločili: Pohorcem je vseeno in puščajo kaos, sprehajalcem, psom, sankačem pa itak da to pripada.

Tekači na Roglo ali pa drug šport. Bedno. Žalostno.
Uporabniški avatar
 marja
#319003
Če te malo potolažim - tudi na Rogli je bilo danes kar nekaj psov, ki so veselo spuščeni tekali po progah in nenavadno veliko sprehajalcev, ki so prav tako hodili po progah. A so bile proge zato lepo urejene, snega je dovolj, svoje je dodalo še idilično vreme in kljub sprehajalcem in psom tekaški užitki niso bili moteni.

Odkar lani skoraj ni bilo urejenih prog (če pa so jih že potegnili, pa so jih uničili sankači), jaz na Areh sploh več ne grem, čeprav mi je bližje in mi je konfiguracija proge na Arehu bolj všeč kot na Rogli. Če mi že uspe ukrasti čas za tek, hočem dejansko teči, ne pa preklinjati na progi in kuhati jeze in uničevati smuči. Škoda živcev. In ja, res je škoda, da tek na Arehu zamira. Čeprav resnici na ljubo - letos tudi snežni pogoji še niso bili tapravi. Mogoče pa nas "naši" Pohorci še presenetijo.
Uporabniški avatar
 dexi27
#319024
Sem bil na Rogli včeraj 2X :wink: Zjutraj sem razdevičil progo in sem bil kake pol ure čist sam. Ja popoldan pa je blo kar nekaj sprehajalcev, žal je pač to Slovenska realnost, da je najbolje hodit po tekaški progi. Me pa tolaži to, da bo jutr proga spet frišna in da do vikenda ne bo sprehajalcev.

Seveda pa jaz vsakemu povem komu je proga namenjena in da naj lepo nataknejo smuči in kupijo karto pol pa veselo :mrgreen:

Glede Areha pa se strinjam, konfiguracija je več kot odlična, in mogoč ob malo boljših pogojih tud proge bojo. Mogoč pa le odkrijejo tržno nišo 8)
 #12
#319025
Kar se tiče konfiguracije proge: se strinjam. Areh ima tudi zame "tekočo" konfiguracijo, medtem ko imam do Rogle samo dve "zameri". Prvič mi je malo daleč za vozit in drugič, proga je zelo zahtevna tudi za kondicijsko malo bolje pripravljene.

Uživajte vsi skupaj. Sneg je.

Srečno 2014.
 #12
#320185
Areh: stanje nespremenjeno.
Ni potegnjeno (ratrak je sicer šel enkrat davno, davno...). Mnogo premehko.
Smrdi po bencinu...6 sankačev je malo utrdilo progo za ratrakom.

Snega je sicer več kot dovolj.

Skratka...Rogla.

Če pa slučajno jutri gre kdo gor, naj prosim sporoči, kakšna je situacija.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA