vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 vizi
#219375
V nedeljo zjutraj je bilo na Rudnem polju okoli ničle, snega dovolj, proge pomrznjene. Dopoldne je na laufarcah še dobro letelo, le prisojne lege so se precej ojužile. Za ta čas super pogoji, ki bojo verjetno držali tudi v naslednjih dneh. Sicer pa rana ura, zlata ura. :wink:
 stog
#220130
leila napisal/-a:Tudi včeraj je bilo fino. Popoldan sicer malo južno, ampak meni osebno nemoteče:)


Zdravo,

tudi sam bi se rad letos vsaj še enkrat podal na tekaške smučine, potrebno je le še izbrati lokacijo. Za Pokljuko me zanima, če so proge urejene samo okoli strelišča in smučišča ali so morda potegnjene tudi prek planine Javornik do Mrzlega Studenca?
Uporabniški avatar
 ris9
#239393
Ta teden verjetno skočim gor, ker je ugodna napoved za sredo in naprej. Na to zimo prvi tek na smučeh. Sporočim kako je gor
Uporabniški avatar
 AVI
#240576
t/anja napisal/-a:Kje tično se teče na planini Javornik? Kako se do tja pride in kje se pusti avto? Kakšen pa je teren za laufat? Se že da?

Hvala :)

AVI napisal/-a:Slika

Varianta 1...te se sam poslužujem, ko je tam gori veliko snega..avto lahko pustiš kar ob levi strani ceste, če gledaš proti Rudnemu polju (par 100 metrov od križišča za Šport hotel oz. Goreljek).... "vhod" proti Javorniški planini pa je na desni strani...do J planine poteka gozda cesta/pot, ki je dostikrat "zratrakirana" tako se da s smučami na nogah pripeljati..(cca. 2km)

varinata 2
... je pa ta, da zaviješ pri Mrzlem studencu levo proti Kranjski dolini in od tam naprej...vendar kolikor mi je znano je tam ob večjih količinah snega malo problematično parkiranje pa cesta zna biti polna snega...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA