Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#183375
Pozdravljeni!
Danes sem se odpravil na ogled dela proge, ki je še malo kritičen zaradi snega. Sneg je res dobro pobralo in v roku enega tedna mislim, da bo proga kopna, lahko kakšen dan več. Sta pa tem delu še dve nevarni mesti, ki jih potrebno prečiti.
1 = takoj, ko prideš iz gozda (macesni) na melišče pred kuloarjem (50 m), če je sneg
takšen, kot danes je lažje, ča pa bi bil trd (hladnejše vreme) pa je še nevarno.
2 = kuloar pred zadnjo prečko je še v snegu, vendar se da pri strani tudi že po kopnem,
3 = zadnja prečka pa je tudi še zasnežena v dolžini cc30 m in je potrebna pazljivost
Od pogojev je res vse odvisno, kako se da prečkati za nevarna mesta. Če boste šli morate imeti z seboj obvezno palice dobre superge ali visoke čevlje.
Še raje pa vidimo, da za enkrat koristite še južno obvoznico. Jutri pa še kakšno slikco za lažje razumevanje vsega tega.
#183588
Pozdravljeni!
Ja oglednikov je na progi iz dneva v dan več, nekateri opravijo skrajšan krog, drugi pa se že podajo po celi trasi naokrog. Razmere, kot sem jih opisal zgoraj, ki pa se pri tem poslabšanju vremena znajo tudi še spremeniti. Pa kljub temu mislim, da velikih sprememb ne bo (na slabše) in da bo snega vsak dan manj.
Priprave so v polnem teku in temperatura narašča, kdo le neki bo PRVI državni prvak :?:
#183838
:D

rad bi opozoril, da na domači strani maratona 4 občin, pod seznamom prijavljenih, obstaja nevarnost okužbe z trojancem, vsaj tako me je opozorila varnostna nastavitev na mojem PC. Da se izognete težavam seznama prijavljenih ne odpirajte.

Jožko tebe pa bi prosil za angažiranje pri odpravi te nevarnosti za uporabnike.

hvala
#183899
Jožko napisal/-a:Pozdravljeni!
Vsem, ki bi si želeli na ogledno turo po progi GM4O sporočam, da jo bomo izvedli nedeljo 31. 5.2009 ob 8,00 na Petrovem Brdu. Rezervni termin ostaja 7.6.2009 z isto uro pričetka.
Bi blo najbolje, da se interesenti javite ali tu ali na ZS.
Veseli bomo vsakega, ki se nam bo pridružil. Seveda gremo lepo pohodniško ne tekmovalno, ,pa vseeno je potrebno, kar dobro stegniti korak, da ujamemo limit osmih ur :D


Jožko, a to vabilo še velja :?: :oops:
Na žalost ne obetajo ravno najboljšega vremena za to nedeljo.

Lp E.
#183949
Pozdravljeni!
Vabilo za ogled proge vsekakor velja, vendar bomo uporabili rezervni datum, se pravi: 7.6.2009 ob 8,00 na Petrovem Brdu. Res je to nedeljo napoved vremena malo slabša pa to ni tisti vzrok, da bi zadevo odpovedali. Veliko je raznih obveznosti in ena od takih, ki je skoraj neodložljiva se mi je napovedala za v nedeljo.
In pa seveda še nekaj bo boljše, sneg bo že dodobra skopnel in opravili bomo klasičen krog, in tako boste dobili ta pravi vtis o vsej zadevi.
Kar brez skrbi punce, bomo šli lepo v tempu za 7,30 tko da ne bo prehudo. :D
Kar pa se tiče virusa na strani GM4O, predvsem na prijavnici pregledu prijavljenih udeležencev, pa delajo na temu vendar pravjo, da je to en z...... virus. Če ne drugače bojo zadevo prestavili drugam. Se opravičujemo! :oops:
#183966
Pot je stalno označena tudi z rumenimi tablicami, na laterih piše maraton...na 4. strani tele teme si oglej slike, ki jih je objavil Pingo (BAŠKA GRAPA), na nekaterih boš videl tudi omenjene tablice...

LP, vencelj
#183976
Pozdravljeni!
Ja pot skoraj v celoti vodi po poteh transverzale in je seveda tudi markirana. Označena je še z tablicami GM4O na poti pa vprašaj še kakšnega domačina, če ga boš srečal v najslabšem slučaju pa mene pokliči pa bova vse uredila. (041 837 551)
Pa lep in prijeten dan ti želim.
#184120
LP
Včeraj sem naredil en krog po trasi GMa. Super proga (nobene gužve :D ). Malo nevarni za zdrs sta samo dve zaplati snegaSlika, pri katerih je priporočljivo uporabiti palici. Sliki sta malo slabše kakovosti!
Vsem, ki se odpravljate po trasi; uživaje v naravi in pazite na zdrse.
Se vidimo 20.6. na štartu!
http://picasaweb.google.com/astrca/Snezisci#
#184245
Pozdravljeni!
Ogledi proge se vrstijo drug za drugim in danes zjutraj sem na Petrovem Brdu pozdravil skupino tekačev in tekačico, ki so se odpravljali. Upam, da so srečno opravili preizkus :D
Hvala za slikce, mi ni uspelo ta teden pogledat kakšna je situacija tam zadaj no vidim, da se snežišča manjšajo in da bo narava uredila zadeve tako kot je prav.
Ogled proge pa kot sem napovedal 7.6.2009, potem pa bo kmalu šlo že kar zares :D
#184279
Pozdravljeni!
Kot zgleda starega snega ne bo, bo pa ta nov :D . Do gozdne meje je pobelilo in prav lepo je videti zeleno podlago pobarvano z belim. Seveda snega je malo in mislim, da ga do večera sploh ne bo več. Vreme se dela pa kljub vsemu, je danes skoraj bolje ostati doma in se greti ob zakurjeni peči.
#184426
Ker se naslednjo nedeljo ne bom mogel udeležiti ogleda proge, sem si jo delno ogledal danes. Podal sem se na pot iz Hude južine do Petrovega brda. Pot je bila precej mokra, prav pod Poreznom sem tu pa tam zagledla še kakšno krpo snega. Mimo mene sta priskakljala dva malada srnjaka, drugih pa nisem srečal.
Ob poti me je zmotilo to, da je na nekja krajih rob prepadnih sten (nad Durnikom) zavarovan s smrečjem in drobnimi smrekami. Ko bodo veje preperele ali pa jih bo prekril sneg, znajo biti taka "tla" oziroma "ograja" hudo nevarna reč.

Pa dober tek!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA