Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#310530
Pozdravljeni!
Kratko poročilo o dogajanju na Poljskem še z moje strani. Prva ugotovitev, ki jo lahko povem je, da je Poljska daleč, res daleč. Vožili smo se v eno smer cc. 14 ur pri povratku pa nekaj ur manj, promet je bil redkejši in je šlo hitreje.
Ekipa, mislim celo ne samo uradno državno reprezentanco je bila fantastična tako, da so Poljaki mislili, da smo z druzga sveta hehe :D
Ko smo prispeli v Sklarsko Porembo, mesto ni dajalo videza o kakšnem svetovnem prvenstvu no naslednji dan je že bilo malo drugače. Trasa se nahaja v naravnem parku in režim parka je zelo strog, veliko bolj, kot v našem narodnem Triglavskem parku. Samo kot zanimivost lahko povem, da ne dovolijo niti označevanja proge, samo na večjih razpotjih tik pred tekom namestijo usmerjevalne tablice. Sama proga je različna je pa zelo zahtevna posebno na delih, kjer je tlakovana z velikimi granitnimi ploščami. Tekači morajo biti zbrani 100 na uro. Kar se tiče ostale organizacije lahko mirno trdim, da jo vzamejo preveč neresno ali preveč na lahko. Na progi ni redarjev, (turistov pa veliko)na progi ni zdravniške službe,(oziroma zelo malo) na progi za tako vreme ni bilo niti približno dovolj okrepčevalnic, na progi ni bilo nikogar, ki bi kaj vedel kaj se na progi sploh dogaja. Tekmovalci so morali na najožjih delih proge sami "odganjati" turiste, da so lahko sploh tekli. No pa še kaj bi se lahko našlo, pa ni moj namen kritizirati daleč od tega.
No tekma, kot sem že prej napisal je bila peklenska, vreme vroče in konkurenca močna. Tako, da smo mi po tehničnem sestanku takoj sprejeli sklep: vse razpoložljive sile usmerimo v pomoč našim tekačem. Razporedili smo se po celotni progi s seboj tovorili vodo in še kaj drugega in tako vsaj po zahvalah naših in tudi drugih tekačev veliko pripomogli k uspehu našega Mitje Kosovela in ostalih članov naše ekipe.
Uspeh je fantastičen Mitja je lahko bi rekel deklasiral vso svetovno elito in pritekel v cilj z več kot 500 metrsko prednostjo. Tudi v ženski konkurenci je Jana Bratina in ostale čalnice dostojno zastopale naše barve. Ob Mitjevem prihodu v cilj so plapolale Slovenske zastave, navijanje parih Slovencev je bilo za Poljske razmere huronsko. Pa naj se ve, da smo to mi SLOVENCI :D in ravno tako tudi v nadaljevanju. Vse naše smo počastili z dolgimi aplavzi :D in glasnim BRAVO NAŠI. Slavje se je nadaljevalo tudi na razglasitvi, kjer smo ob igranju naše himne imeli solze v očeh, solze ponosa in sreče :D Velikim nacijam smo z res odličnim tekom Mitja iztrgali medaljo in to najžlahtnejšo, zmago v moški konkurenci FANTASTIČNO :D Slavje se je nadaljevalo tudi še v hotelu, kjer smo bili nastanjeni.
Seveda pa smo z velikim veseljem delali reklamo tudi za naš Slovenski gorski tek in seveda za naš GM4O. Z veseljem so si ogledovali našo stojnico, jemali prekrasen katalog doline Soče in seveda našo skromno zgibanko za GM4O 2014.
Če na kratko povzamem je bil izlet na Poljsko več kot uspešen in si takih odprav lahko le še želimo. Hvala vsem, ki ste nam zaupali in se našega izleta udeležili in seveda propomogli k vzdušju ob zmagi naših tekačev in tekačic.
Vsak je bil zmagovalec v tej peklensko vroči tekmi :D Hvala vsem :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA