Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#327826
Še moj zapis v klasičnem stilu - BITKE ZAČELJA ali KAKO TI METLA ZA RITJO DIHA. Zaradi splošne preutrujenosti sem še v petek razmišljal o neudeležbi, potem pa spal bori dve uri zaradi zabave ob prijateljevi okrogli obletnici, zjutraj pa vseeno odrinil s Simonom in Tomijem proti Baški grapi. Grem, pa bom sproti videl kako bo. Po startni promenadi skozi Podbrdo, tečem po makadamu. Čez čas se obrnem in vidim tri tekmovalce in metlo, hudiča to je pa hitreje kot lani, no morda pa je z menoj kar narobe. Pod Kovcami (uro 7 minut od starta) navija ZZTOPKA - super, držim pa priključek skupini 20 borcev začelja. Na Kobli mi skupina pobegne in celo pot od vrh Koble do Čez Suho uživam v samoti, verjetno je to krivo za deset minut slabši čas od lanskega, skratka Čez Suho ob huronskem navijanju sem po 2 urah 50 minut. Pokonzumiram gel in vidim spodaj na pobočju zajca za 8 ur, uf verjetno bo šel na Porezen hitro. Na sestopu spoznam Majo, pa srečam brata Slejko (reševalca na progi) in kmalu sem v Stržišču, kjer je vedno prešerno vzdušje. Pred Znojile 1 že spet vidim zajca za 8 ur, vendar me druženje na okrepčevalni oddalji. Sledi grozna kriza in še tam kjer bi lahko, ne tečem. Ultraš z Istre mi pobegne, sam pa se smilim sam sebi in se odločam o odstopu v Hudajužni. V Oblokah sem bil gotov, da je konec, pa me je Srečko LD Podrdo vzpodbudil in po 4:56 za las čez časovno omejitev v Hudajužni. Prijazno dekle mi zmasira mišico in pravi, da če ne bom pretiraval lahko pridem do konca. S Srečkotom, kot zadnja skozi time limit kresneva v DOBRI DVE URI RESNICE na Porezen. Pod Durnikom zopet ZZ TOPka z odličnim navijanjem sledijo pa poslastice letošnjega Durnika - Bosanska služba spašavanja. Moje gibanje spominja na počasni posnetek in ta prvi mi pravi, da je prepričan, da bom prišel do cilja, ker izgledam snažan dečko, oba se smejeva (94 kil čiste mase). Ta drugi pa na temo čuvaj se gromova na vrhu, a zašto ti ne igraš basket? Spet smeh. Svetovni prvaki v humorju. Na Durniku 2 me zopet šraufa zdravnica na kar reče, zdej pa hlače gor, ker prihaja moj mož (metla s Srečkotom :), smeha do doline. Letos sem cel Porezen šel počasi vendar se razen na okrepčevalnicah nisem nikoli ustavil. Ob 7:36 sem na Poreznu, čez uro 15 min pa 8 minut do time limita v Podbrdu. Nekaj minut za menoj uleti še Srečko. Lani sem bil zadnji uvrščen, letos predzadnji, morda se pa naslednje leto še izboljšam. Ne glede na ravno atletski izgled in vse možne težave sem prečkal cilj in s tem moram biti zadovoljen. Odlična organizacija, super ljudje, tokrat masaža tudi za tiste bolj v ozadju. Drugo leto pa spet mar ne, počasi bi lahko postal zajec za 9 ur. Ha ha to je že metla :) :lol:
#327910
Pozdravljeni;
lepo doživetje je za nami.

Na strani Ljudstvotekačev ( Venčeslav Japelj ) je velika fotogalerija s skoraj 2000 posnetki s pod Porezna.

Avtor je Stane Rovšček z Mosta na Soči, zvesti fotografski spremljevalec predvsem primorskih tekov.
Hvala.

lp, Mihaela
#327948
Ni kaj za dodati predhodnjim zapisom. Čudovito je bilo. Vreme, navijači, organizatorji, progra, vse en sam užitek, vse ena sama prijaznost. Ko me je pred Hudajužno zagrabila lakota in mi sladko ni več pasalo mi je dekle na postojanki v veseljem skočilo odrezati košček kruha, ki je teknil ob juhici. Hvala še enkrat. :clap:
Drugače pa 20 minut boljši rezultat kot lani, tako da sem super zadovoljen. Kot so nekateri že zapisali pa tudi za mene velja, da je ura resnice dejansko zadnji spust s Porezna in ne vzpon na njega. Tako da izziv za naslednje leto že obstaja...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA