Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

Uporabniški avatar
 Dušan
#68269
Vanja!

Ne vem, kdaj se boš peljala skozi Hudajužno, bo pa tam navsezgodaj že živo, tako da lahko pustiš palice na okrepčevalnici! Tudi prevoz opreme s štarta v Hudajužno ne bo ograniziran! Mislim pa, da bo kar nekaj tistih gledalcev, ki se bodo po štartu tekme s Petrovega brda zapeljali do Hudajužne! Brez skrbi jim lahko zaupaš opremo! Z veseljem ti bodo naredili to uslugo!

LP Dušan
Uporabniški avatar
 vanja
#68287
Dušan, hvala za odgovor! Tako bomo storili (nekaj pred sedmo se bova peljala skozi Hudajužno)!

Se vidimo!

Vanja
 Jožko
#69055
Pozdravljeni!
V noči iz torka na sredo v popolni temi seveda z lučjo na glavi, sva skupaj z Dorico opravila prvo nočno ponovitev maratona 4.občin.
Vam povem, da je res, da noč svojo moč. Kar težko je po celem dnevu razno raznega dela namesto lepo spat prehoditi še 35 km z vsemi višinskimi metri. Celo pot sva hodila, nikjer prav nič tekla in sva komaj prišla skozi v osmih urah. Najhujši problem je nositi celo pot prižgano luč na glavi in pa seveda vešče, ki so naju tako obletavale, da sva mislila da so zbrale prav vse iz grape to noč okrog naju.
Drugače pa je šlo kar solidno, če ne računam nekaj težavic, ki jih je imela Dorica proti vrhu Porezna in navzdol.
Ni kaj lepa izkušnja in prijatelji ugotavljajo, da mojim neumnostim ni konca!
Toliko za enkrat, pa lepo se imejte in lep pozdrav iz prelepe Baške grape vam pošilja Jožko.
 Joyride
#69058
Zanima me, če je trasa maratona še označena, zlasti odsek od Črne prsti do Hude Južine.
 Jožko
#69061
Pozdravljen!
Trasa je označena z rumenimi označevalnimi tablicami, tudi kakšen trakec smo še pustili za tiste, ki bodo še hodili okrog.
Če pa bi se vseeno kje "izgubil", kar pa je skoraj nemogoče, ker je pot zelo dobro uhojena me pa lahko pokličeš in ti bom pomagal se rešiti.
Lepo se imej in lep pozdrav iz tople Baške grape. Jožko
 Jožko
#69295
Pozdravljeni!

Včeraj pa sem spet moral malo pogledati po naših prelepih stezicah in poteh. Res je bil prijetno sproščujoč tek iz Podbrda na Črno prst in naprej čez Koblo, vrh Bače v vas Bačo in nazaj v Podbrdo. Vreme za tek oziroma hitro hojo idealno, tako da je kar samo od sebe letelo čez hribe in doline.
Imam pa še en drug predlog za naše Primorce. ALI JE KAJ KANDIDATOV ZA K24, če izberemo dobro ekipo, dobimo primernega vodnika pa da se vpišemo še mi v knjigo članov kluba K24.
Jaz prevzamem organizacijo, vsi skupaj pa vse ostalo.
Pa da vidimo kako je z nami?
1 Jože Dakskobler-Jožko

Pa lep pozdrav iz prelepe Baške grape vam pošilja Jožko!
 Jožko
#69382
Pozdravljeni!

Ne vem ali so vsi gorski tekači že na dopustu, čakam še na kakšnega kandidata-kandidatko za k24. Mislim da bi bilo lepo da pogledamo malo tudi po Koroških hribih in se malo poveselimo skupaj z našimi prjatli na severni meji.
Lep se imejte in lep pozdrav iz Baške grape. Jožko
Uporabniški avatar
 Dušan
#69390
Jožko!

Gorski tekač ne gre nikoli na dopust!

Pozdrav iz Ljubljane!

Dušan
Uporabniški avatar
 Pingo
#74718
Dva dni pred dogodkom sva se z Jožkotom mal dobila na debati pri Rudiju.Trdno sem bil prepričan de se pridružim fantom v drugem krogu.Žal je 8urno kolesarjenje na Matajur pustilo za seboj utrujenost,tako da sem potem izbral malo lažjo varianto.S kolesom na Porezn gledat ekstremiste je bil cilj.No ja sej tudi ni prou lahka :wink: Gor sva z Darinko prišla okol 13h in težko sem pričakoval kakšno pikico na Durniku.Ni je biloo matr a sem jih zamudil.No malo sem še fotkal nakar zagledam eno belo-modro pikico ki se bliža famozni hišici ki ji praujo WC.Tam sem ga počakal ekstremista in vzpodbujal.Prvič sva se videla in se spoznala po nickih na TFju.Bil je jan-jan yessss.Videti je bil žeutrujen ampak optimistično razpoložen.Par besedic,par fotkic za arhiv,kratka pavzica za dopolnitev izčrpanih rezerv po Durniku in že je šibal naprej za Gorenjskim triom.Tudi men je blo takoj žal da nisem šel na en krog no ja pa drugič.Drgač pa že sam občutek stisnt roko ekstremistu pa vzpodbujat gagor na Poreznu je bil fantastičen :wink:

Kapo dol fantje vsem ki ste se lotili ekstrem variante in tistim,ki se je še boste :wink:

Jah še sedaj ne vem imena jan-jan predvidevam da Jani :wink: jaz pa Bojan :wink:

Pa slikce
EXTREM

Pa še mal kolesarskih

Porezen

V dveh urah se je vreme popolnoma spremenilo.Iz sončka v neprijazno oblačno,vetrovno in še hladno po vrhu.

Pa lep pozdrav od Pingota.
Ko bom starejši bom tudi jaz... :wink:
 Jožko
#78296
Pozdravljeni!

Že navsezgodaj (6,00) sva jo z prjatlom mahnila proti lovski koči na Saneku pod Hohkowblom, z avtom se pripelješ kar visoko 15 min. pod kočo. Namen sva imela malo pogledati za gamsi in se sprehoditi do vrha in mogoče še do Novega vrha, spotoma pogledat še v Vinkovo katedralo in seveda pogledati kako je s snegom višje v hribih.Pa sva bila vedno bolj tiho, rabila bi še dodatno :idea: ,da bi bolje videla skozi gosto meglo. Še dobro, da so na poti :arrow: , če ne bi sigurno zgrešila.
Megla je bila tako gosta, da sva na prkirišču ugotavljala kje sploh sva. Po krajšem premisleku sva se obrnila in se vrnila domov.
Po kosilu pa je bilo le treba na trim. Z Dorico sva jo mahnila čez Pigl do Robarja na Petrovo Brdo in po stari cesti čez Kramarjev grič nazaj v Podbrdo. Lep krogec tako, da ne zarjavijo mišice.
Lepo se imejte in lep pozdrav iz prelepe Baške grape. Jožko
Uporabniški avatar
 Pingo
#78359
Jožko o katerem koncu Slovenije pa ti razlagaš tukaj :roll: Edino Petrovo Brdo mi je poznano :lol: Sanek,Hohkowbl,Pigl...???haloo Sigurn pa mora biti lepoo jaaa 8)
 Jožko
#78716
Pozdravljen Pingo

Se že dolgo menimo, da vas malo popeljem po teh krajih o katerih sem pisal, pa vabljeni še enkrat. Sem se pa prav danes spomnil nate, ko sem po šihtu letel proti Kovcam za mano pa Doroteja, lepa mulatjera, ki pelje skozi Hobo pod Kupom pa že kar dobro zdelana on bajkarjev, ki pred vsakim ovinkom premzajo, kod bi vozili spidvej.
Sem si rekel moram prav Bojanu mal o tem napisat, da bo še on o tem rekel kakšno pametno. Vem da so te reči jezile, ko sva skupaj hodila in si opzil take sledove.
Bil pa je tak popoldan, prav za bogove in jaz sem jim ukradel dve urci, da bi jih le še lahko kaj.
Lep pozdrav in lepo se imejte. Jožko iz prelepe Baške grape.
Uporabniški avatar
 Pingo
#78740
Jaa Jožko jezijo me še sedaj,sej ne rečem da kdaj mal bl prbremzaš ampak to kar se dogaja od Porezna dol proti PB,verjetno tudi s Kovc navzdol to me pogreje.Če bi ga est videl da to dela ....ma sej veš kako je,povsod so divjaki ki furaja brez občutka in se ne zavedajo,da so na planinski poti ter da se ne vzdržuje sama.V vašem koncu in še kje drugje to prostovoljno delajo domačini in lovci,zato da jo lahko uporabljamo prav vsi,ki uživamo v športanju v naravi.
Tako je povsod veš,tudi v mojih hribčkih fantje dajo gor čelade in zaščito pole pa gasaa,na ovinku bremzajo da mu zadek odnaša pa...ma se ne bom več razburjal tukaj kjer je tekaška tematika.
No upam da tale post ne boste zbrisal ke tudi kolesarji tole verjetno kdaj preberejo :wink:
 Jožko
#78751
Pozdravljeni!

Kje pa Pingo, še več bi jih vsi skupaj morali napisat in tudi kje na kakšnem forumu, ki ga uporabljajo bajkarji. Imaš prav take in podobne poti se ne urejajo same in je potrebno kar nekaj truda, da so take kod so in namenjene vsem, ki uživajo te naravne danosti. Je pa le treba bit malo obziren do vsega tega, kar imaš na razpolago.
Pa kljub temu je lepo in veseli december se nam nezadržno bliža.
Lepo se imejte in lep pozdrav iz prelepe(sončne)Baške grape. Jožko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA